FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Florbalistky na mistryně nestačily

21. kolo florbalové extraligy žen odehrály hráčky KM automatik FBK Jičín na domácí palubovce proti 1. SC Tempish Vítkovice. Hostující úřadující mistryně a aktuální vůdce tabulky přijely v "plné palbě", zatímco domácí lazaret postavil do hry 11 hráček včetně brankářky Veroniky Samkové. Jičínské se nechtěly vymlouvat na zdravotní patálie a pustily se do souboje bez respektu. Ve druhé třetině za průběžného stavu 0:6 dvěma krásnými góly duel trochu zdramatizovaly. Nejprve se po nabídce přes celé hřiště Nikoly Kuchařové prosadila individuálně Kristýna Bachmaierová, o dvacet vteřin později projektil "země vzduch" Markéty Kosové ze střední vzdálenosti trhal sítě v šibenici, reprezentační brankářka Příleská ani nereagovala. Hostující tým plný reprezentantek různých zemí inkasoval i při nástupu do poslední třetiny, když svou šikovnost na brankovišti předvedla Anet Jarolímová. Úbytek sil však byl zřejmý, jičínské hráčky nakonec odešly poraženy 3:9, ale hřiště opouštěly se zvednutými hlavami. V posledním kole základní části zajíždí tým KM automatik FBK Jičín na půdu druhého Chodova, ihned po něm bude následovat online volba soupeřek pro čtvrtfinále. První tým tabulky volí z celků na 5.-8. místě, poté druhý, následně třetí a na čtvrtý celek už soupeř zůstane jasný. Kdo si vybere Jičín? Domácí duely playoff 9.3. 19.00, 10.3. 17.00, případně šestý zápas 15.3. 20.00. Děkujeme jako vždy divákům a fanouškům za podporu!
Sestava: Veronika Samková - Nikola Kuchařová, Lucie Paulovičová, Tereza Mrázková, Lucie Růžičková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Markéta Kosová
Foto Jakub Beneš, napsal Martin Petrgál

Extraligový florbal v Jičíně opět v playoff!

Po další reprezentační přestávce měla nejvyšší soutěž žen na programu v rychlém sledu 19.kolo (pátek) a ihned 20. (neděle). Dámy KM automatik FBK Jičín nejprve zavítaly na hřiště Panthers Praha, kde chtěly jednak ziskem bodů potvrdit postup do vyřazovacích bojů, dále pak výhrou "urvat" šesté místo v tabulce a posunout tak nejlepší historické umístění. Úvod utkání sedl ostrostřelkyni Bachmaierové, která dvěma projektily do šibenice pozdravila brankářku domácích. Další průběh první třetiny však hráčky podlehly dojmu, že se zápas vyhraje sám, Panterky trestaly skoro každou chybu a do šaten šly s vedením 3:2. Druhé dějství by se dalo nazvat každý chvilku tahal pilku, nejvíce "řezala" hrající trenérka Jičína Žůrková, která si v této části hry připsala hattrick, domácí se trefily 2x, průběžnou remízu 5:5 Panterkám senzačním zákrokem pohlídala brankářka PP proti geniální "chirurgické" teči Jarolímové (převzato z online komentáře). Třetí třetina byla opatrnější z obou stran, přesto šly velmi šťastně do vedení domácí, skvěle chytající Samková neměla šanci zasáhnout.

Číst dál: Extraligový florbal v Jičíně opět v playoff!

Bitva o playoff pro Jičín!

V 18. kole florbalové extraligy žen hostil KM automatik FBK Jičín devátý celek tabulky FbS Olomouc. Rozdíl mezi týmy byl pouze dvoubodový, při totožném losu do konce základní části tedy šlo doslova o bitvu o playoff! Vstup domácích do utkání vypadal na pokračování hororu z předešlých třech zápasů, jak trefně a stručně označila herní pohodu svých svěřenkyň hrající trenérka Žůrková. V šesté vteřině prošlo nahození od půlky až do branky - 0:1. Jičínské hráčky se však nenechaly rozhodit, držely balónek a trpělivě kombinovaly. Standardní situaci z rohu pak vyřešila skvělou přihrávkou Žůrková na nabíhající a báječně zakončující Paulovičovou - 1:1. Menší komplikaci, poslední v duelu, v podobě špatného střídání Olomoucké potrestaly - 1:2. Ještě v první třetině však přišlo srovnání, Jarolímová ukázala geniální myšlení a čtení hry, fantastickou zadovkou oslovila Bachmaierovou do poloprázdné branky a ta zatloukla - 2:2.

Druhé dějství pak bylo zcela v režii KM automatik FBK Jičín, hostující hráčky byly několikrát pozvány na kolotoč zdarma, na kterém dostaly na cestu 3 dárečky od Anet Jarolímové. Ta během třinácti minut vstřelila neuvěřitelný bekhendový hattrick!!! První gól padl po akci Kuchařové, která si namazala na chleba 3 protihráčky, její přihrávku ještě Žůrková netrefila, ale v následném zámku přiletěl míček k Anet - 3:2. Pak znovu Kuchařová motala soupeřky, nahodila na jičínskou střelkyni dne vzduchem a další bekhend v síti - 4:2. Vrcholem pak byla následující trefa - Bachmaierová přesně přihrála Jarolímové "do pytle", v obklopení 3 protihráček do toho Andulka neskutečně práskla a hala málem spadla - 5:2. Minutu před koncem této části však po zbytečné chybě se radovaly z gólu i Olomoucké - 5:3. Poslední třetinu si Jičínské užily, o výhře nepochybovaly. Akci dne po ťukesu celé pětky zakončila Bachmaierová do tyče, konstrukce zvonila i po zakončení Žůrkové. Ojedinělé výpady hostujících s klidem likvidovala Samková, i jí pomohlo jednou břevno. Na konečných 6:3 nakonec upravila Paulovičová po přihrávce Kuchařové, zasloužené a nesmírně důležité 3 body zůstaly v Jičíně. Hráčky si pak užily aplausu opět fantastických diváků, které neúnavně hnal celých 60 minut nový šéf domácího kotle Tomáš Chlumský. Nyní následuje další reprezentační přestávka, po které se odehrají ještě 4 kola základní části. Velice slibný náskok pěti bodů na deváté (nepostupové) místo budou v nejbližším domácím utkání hájit hráčky FBK Jičín v neděli 10. února od 17:00 proti Plzni. Všichni jsou jako vždy srdečně zváni! Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Šárka Smetáková, Nikola Mrázková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Markéta Kosová, Karolína Strejcovská, Tereza Mrázková, Markéta Gabrielová, Lucie Růžičková, Šárka Chlumská.

Ženy v extralize stále šesté

Nejvyšší florbalová soutěž žen se blíží do finále základní části (22 kol). V sedmnáctém pokračování hostily hráčky KM automatik FBK Jičín pražské Ivanti Tigers Jižní město. Kádr z hlavního města prošpikovaný seniorskými i juniorskými reprezentantkami začal pěkně zostra, v páté minutě již vedl 3:0. Po dobré práci Jarolímové snížila Bachmaierová a šest vteřin před přestávkou po přihrávce za obranu Žůrkové Jarolímová upravila na 2:3. A to ještě tisíci procentní šanci neproměnila Kuchařová. Druhé dějství nemělo takový náboj jako první, pražské hráčky šly do dvougólového trháku, který rychle korigovala kapitánka a hrající trenérka Žůrková přesnou střelou.

I přes aktivní hru a vyšší počet střel se však měnilo skóre znovu ve prospěch Tygřic, stav 3:5 po druhé třetině sliboval velké drama. Kritická chvíle pro Jičín přišla ve 45. minutě, kdy musely do čtyř a hostující hráčky přesilovku využily. Ani necelou minutu poté utekly již na 3:7, o vítězi bylo rozhodnuto. Pro diváky se však hrálo celých 60 minut a padlo na obou stranách ještě dost branek, v jičínském dresu se 2x prosadila Svobodová a 1x Jarolímová, konečný výsledek 6:12 znamenal třetí porážku v řadě celku z města pohádek. I přesto však KM automatik stále drží šestou příčku, boj o postupující osmičku bude ale mimořádně dramatický. Celky od šestého do devátého místa dělí pouhé dva body, na 3 lístky do playoff jsou tak 4 zájemci. Hned následující 18. kolo florbalové extraligy žen uvidí v jičínském sportovním areálu v sobotu 19.1. od 18:00 bitvu FBK Jičín s FBS Olomouc, která nyní drží pomyslného černého Petra na devátém místě. Přijďte podpořit domácí hráčky v souboji "o šest bodů"!

Sestava : Veronika Samková - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Šárka Smetáková, Lucie Růžičková - Gabriela Žůrková, Kristýna Bachmaierová, Anet Jarolímová, Tereza Mrázková, Zuzana Svobodová, Markéta Kosová, Šárka Chlumská, Nikola Mrázková.

Foto Jakub Beneš, napsal Martin Petrgál.

Florbalová loupež roku v ženské extralize!

Po reprezentační přestávce se měla nejvyšší florbalová soutěž žen na programu hned dvě utkání - v pátek v domácím prostředí přivítaly hráčky Jičína Liberec a v neděli zavítaly do haly FbC Ostrava.
KM automatik FBK Jičín - FBC Crazy girls Liberec 5:3 (3:1, 1:2, 1:0) - Branky Bachmaierová 3, Svobodová, Paulovičová. Úvodní desetiminutovka přinesla velkou dominanci domácích, rozdíl ve skóre mohl a měl být vyšší než 3:0.

Hostující trenér okamžitě reagoval stažením sestavy na dvě pětky, tudíž reprezentační trio Mlejnková, Leierová a Koníčková bylo na hřišti skoro stále. Ve dvacáté minutě dostal Jičín dost smolný gól do šatny, přestávka však klid na florbalky klid nepřinesla a hned po šesti vteřinách druhé periody to bylo již pouze 3:2! Uplynuly dvě minuty a Liberec dokonce vyrovnal. Začal velký boj, ve kterém vynikala v brance Veronika Samková, její gólmanská protivnice si však na nedostatek práce také nemohla stěžovat. V polovině duelu předvedla fantastickou akci Kristýna Bachmaierová, která se v rohu hřiště zbavila dvou protihráček, třetí v cestě k brance vykoupala rovněž a zkušeně zakončila - 4:3. V poslední třetině si šly domácí jistě za vítězstvím, po přihrávce Anet Jarolímové zkompletovala hattrick "Bachy", 3 body do tabulky hřály na nedělní cestě na palubovku superfavorita.

Číst dál: Florbalová loupež roku v ženské extralize!

Ženy v extralize srazily Brno

Nejvyšší florbalová soutěž měla na pořadu první kolo odvetných utkání nebo chcete-li dvanácté pokračování základní části. Ženy KM automatik FBK Jičín nastoupily v Brně proti místnímu extraligovému celku K1 florbal Židenice. V první třetině dominovaly na balónku a trpělivě hledaly mezery v domácí obraně. Zuzana Svobodová trefila tyč po přihrávce Karolíny Strejcovské, pěknou střelu vypustila Markéta Kosová,skóre se však paradoxně měnilo poprvé na druhé straně. Nedorozumění v jičínské organizaci hry vyústilo v brejk dvě na brankářku - 1:0 pro Brno. Elitní formace hostů přiložila pod kotel, po pěkné akci se trefila Kristýna Bachmaierová. V dalším průběhu úvodního dějství měl Jičín tak 5 dalších šancí a žádnou neproměnil.Na druhé straně se chvilku před koncem řítila v samostatném úniku Dernerová, Veronika Samková však její nájezd bravurně zneškodnila.

Číst dál: Ženy v extralize srazily Brno

Gabriela Žůrková 200 utkání v extralize!

Hrající trenérka a kapitánka extraligového týmu KM automatik FBK Jičín Gabriela Žůrková se opět zapsala do historie Českého florbalu, když odehrála v nejvyšší soutěži 200 utkání v základní části (proti Liberci, kde byla vyhlášena hráčkou zápasu). Je teprve osmou ženou od roku 1995, která dokázala v tomto počtu duelů vstřelit zároveň 200 a více branek (aktuální bilance 204 zápasů, 216 gólů, 121 asistencí)!!!Gratulujeme!

Ženy v extralize po půlce soutěže osmé

V další sváteční den přivítaly dámy KM automatik FBK Jičín na své palubovce v rámci 11. kola florbalové extraligy žen tým Tatran Střešovice. Důležitý souboj o udržení pozice v postupové osmičce začaly domácí aktivněji, ve vyložených šancích však netrefily zařízení nebo vytáhla skvělý zákrok hostující brankářka. Skóre se tak měnilo na druhé straně, po standardní situaci míček prošel do jičínské branky neznámo jakou skulinou - 0:1. Inkasovaný gól však domácí ještě více vybudil a na hraně brankoviště uplatnila svůj důraz po přihrávce Karolíny Strejcovské Zuzana Svobodová - 1:1. I přes drtivý tlak Jičína se výsledek první periody již neměnil. Ve druhém dějství Tatran myslel více na obranu a snažil se hrozit z brejků, avšak na míčku byly stále domácí. Nikola Kuchařová ukazovala nejrychlejší ruce v lize, ke gólu to však nevedlo, stejně jako překrásná kombinace první pětky a zakončení Gabriely Žůrkové těsně mimo. Prosadila se až individuálně Kristýna Bachmaierová, která svým pohybem zlobila Střešovice celé utkání - 2:1.

Číst dál: Ženy v extralize po půlce soutěže osmé

Extraliga žen - prohra s Tigers

Předposlední kolo první části florbalové extraligy žen poslalo tým KM automatik FBK Jičín na hřiště pražských Tigers. V případě bodového úspěchu se ženy z města pohádky mohly výrazně přiblížit čtvrtému místu.
První třetinu zahájily inkasovaným gólem, ekvilibristicky však vyrovnala Kristýna Bachmaierová. Pak si vzala slovo 2x Anet Jarolímová, její první gól se ocitl v nominaci na branku roku - fotbalový centr snášející se ze vzduchu napálila z voleje bekhendem přímo do šibenice!

Tomuto kousku zatleskali i domácí diváci.

Číst dál: Extraliga žen - prohra s Tigers

Osmé a deváté extraligové kolo

Florbalová extraliga žen oslavila 100 založení republiky zápasy, rovnou dvěma koly najednou. V pátek zavítaly jičínské ženy do Liberce, v neděli na domácí palubovce hostily aspiranta na titul, horkého favorita z Ostravy. A jak to dopadlo? Sestřih z utkání od Leušky Petrgálové ZDE

Crazy girls Liberec - KM automatik FBK Jičín 3:10 (2:4, 1:5, 0:1)

Sousedé z minulé sezóny (8. a 7.místo) i v této válčí v široké skupině v boji o play-off. Důležitý boj však měl (možná trochu překvapivě) jasného lídra téměř po celé utkání. Trochu ospalý a nervózní začátek byl bohatý na góly, v podání KM automatik FBK Jičín to však byly parádní kombinace "až do kuchyně". Stav po první třetině 2:4 pro hostující tým jakoby nebral Liberec vážně, zbraň hromadného ničení v podobě 1.pětky Jičínských Paulovičová, Kosová, Žůrková, Bachmaierová, Jarolímová předváděla "televizní" kousky a góly měsíce.

Číst dál: Osmé a deváté extraligové kolo

Anet Jarolímová pokořila hranici 400 bodů!!!

Anet Jarolímová v dresu Jičína pokořila historický milník! Ve vítězném utkání s Libercem 10:3 si připsala úchvatných 9 kanadských bodů (6 gólů a 3 asistence). Její gól v čase 33:34 po nahrávce Gabriela Žůrková

znamenal průběžný výsledek 7:3 pro KM automatik FBK Jičín, statisticky to byl její kanadský bod číslo 400 !!!!!! v základní části extraligy žen!!! Toto číslo pokořila teprve jako pátá hráčka v celé historii, navíc suverénně s nejmenším počtem odehraných utkání (= jasná jednička v přepočtu bodů na zápas). Anet je držitelka mnoha rekordů a ocenění, za zmínku určitě stojí 5 titulů mistryně republiky, bronz na MS žen, florbalistka sezóny 2014. A navíc je i přes přerušení kariéry je stále nejproduktivnější hráčkou play-off ženské extraligy. Vraťme se ale k číslům v základní části, aktuálně to dělá 194 utkání, 231 gólů, 171 asistencí, 402 bodů!!!! Gratulujeme!

Extraligová výhra nad Brnem!

Již sedmou kapitolu napsala nejvyšší florbalová soutěž žen. Domácí KM automatik FBK Jičín přivítal ve sportovním areálu brněnské K1 Židenice. Do branky se postavila premiérově za Jičín Kristýna Klabanová, další držitelka mistrovského titulu s Chodovem. A stejně jako odpočívající Veronika Samková byla pro svůj tým oporou. Hostující tým, známý svou urputnou a poctivou defenzivou, se do útoku moc netlačil, dámy "KáEmka" se tempu jakoby přizpůsobily a když se přidaly notorické problémy v koncovce, začalo TRÁPENÍ.

Číst dál: Extraligová výhra nad Brnem!