5. kolo florbalové extraligy žen

V neděli 10.10. od 16.00 se odehraje 5. kolo florbalové extraligy žen KM automatik FBK Jičín vs. FatPipe Tigers Start98 Kunratice. Domácí celek zatím nezískal ani bod a nachází se na 11.místě tabulky, Tigers jsou zatím osmé se ziskem pěti bodů. Veškeré statistické informace, tabulka extraligy a zpravodajství na https://www.ceskyflorbal.cz/extraliga-zeny
Vzhledem k vládním opatřením a nemožnosti sledovat utkání živě přímo v hale připomínáme možnost sledovat duel online přes portál TVCOM, odkaz zde: https://www.ceskyflorbal.cz/video/740199
Sestřihy branek FBK Jičín z uplynulých kol najdete na klubovém YouTube kanále: https://www.youtube.com/channel/UCFHM78QV8iPK2vHvvvx0aPQ/videos
 

Extraliga žen zahájena

 
 
1.kolo extraligy žen v jičínském areálu postavilo proti sobě dámy KM automatik FBK Jičín a Tatran Střešovice. Domácí opět "zaklepaly" se sestavou, do role hrající trenérky se po roce vrátila nejužitečnější hráčka minulé sezóny Gabriela Žůrková, některé hráčky si odbyly za Jičín premiéru, další skončily. Hostující favoritky zaslouženě zvítězily 0:4, ale FBK má rozhodně na čem stavět a v zápase navíc chyběly předpokládané opory. Vynikající výkon podala v brance Marcela Velzelová a byla vyhlášena za domácí hráčkou utkání. Stejně jako v mužské divize i zde funguje spolupráce s novým partnerem klubu Pražírna kávy Slavík, ceny děvčatům předával přímo majitel firmy pan Marek Slavík. Děkujeme. A samozřejmě děkujeme výborným divákům, další domácí mač se bude hrát v sobotu 26.9. od 17.30. Tento víkend jedou ženy KM do Olomouce, držte pěsti! Sestava: Marcela Velzelová, Alena Vokatá - Lucie Růžičková, Šárka Smetáková, Nikola Kuchařová, Adéla Dlouhá, Sára Čelišová, Denisa Kalousková - Gabriela Žůrková, Michaela Heráková, Kristýna Bachmaierová, Šárka Egrtová, Zuzana Svobodová, Michaela Pavlíková, Adéla Kmošková, Lucie Tomášková, Tereza Nováková. Trenérka Gabriela Žůrková, vedoucí družstva Martin Petrgál.
 
 

Florbalistky v extralize o udržení

Základní část má za sebou nejvyšší soutěž ženského florbalu. Dámy KM automatik FBK Jičín ji uzavřely duelem s Tatranem Střešovice, podlehly 5:2. Po 22 zápasech tak obsadily předposlední 11.místo se ziskem 12 bodů. Po třech letech se tak nepodívají do playoff, budou hrát o udržení v extralize v ošidném playdown. To začíná již tento víkend (7,8.3.) zápasy v Olomouci proti místnímu FBS, se kterým jičínské ženy v sezóně 2x prohrály (3:4 a 2:6). Série se hraje na 4 vítězné zápasy a vítěz má definitivní jistotu setrvání v soutěži. Poražený však zamíří do další série na 4 vítězné duely s horším z dvojice Bulldogs Brno - Crazy girls Liberec. Horší z této následné série padá do 1.ligy, vítěz však ještě hraje baráž na 3 vítězná utkání s finalistou playoff první ligy... 

Na obrázku může být: people playing sports a basketball court
 
 
 
V základní části se v brankovišti střídaly Marcela Velzelová a Veronika Samková, v poli se protočilo celkem 19 hráček, z toho 6 jičínských juniorských odchovankyň (Sára Čelišová - počet utkání 19, Magda Fejfarová - 14, Šárka Egrtová - 18, Natálie Kuželová - 17, Nikola Ziegelheimová - 8, Adéla Kmošková - 17). Nejvíce utkání, shodně 21, odehrály Kristýna Bachmaierová (desátá nejlepší střelkyně ligy), hrající trenérka Lucie Paulovičová (14.místo v počtu asistencí), Denisa Kalousková. Porci 20 duelů si připsaly obránkyně Lucie Růžičková a Adéla Dlouhá, jen o zápas méně sehrála kapitánka Markéta Kosová, která do některých z nich nastoupila obětavě se zraněním. Dále nastoupily Šárka Smetáková, Zuzana Svobodová, Nikola Kuchařová - všechny 3 se potýkaly v sezóně se zraněními, Karolína Strejcovská, Tereza Mrázková, Marcela Urbanová, Karolína Erbanová. Trenérský tým pak v závěru posílil Vladimír Kamenický.
Ještě informace pro fanoušky ohledně domácích utkání, jako vždy se odehrají ve sportovním areálu, 14.března od 15.00 a 15.března od 16.00. Děkujeme za podporu!
Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

Florbalová extraliga žen aneb zhodnocení sezóny vol 5.

Vlajková loď klubu KM automatik FBK Jičín, tým žen, odehrál šestou sezónu v řadě v nejvyšší celostátní soutěži. Ta byla předčasně ukončena na začátku eliminačních bojů . Jičínské dámy po třech účastech v řadě v play-off se po 11.místě v základní části soustředily na boje o udržení. Hlavní příčina neúčasti mezi nejlepší osmičkou?  Určitě obměna kádru, legendy českého florbalu Gabriela Žůrková a Anet Jarolímová  se rozhodly zkusit poprat o titul v Chodově, další hráčky skončily, jejich místo zaujaly nové posily a hlavně juniorky, odchovankyně klubu. Zkušené hráčky s reprezentační minulostí právě junkám měly pomoci v přechodu do dospělého florbalu, ať už se jednalo o hrající trenérku Lucku Paulovičovou, kapitánku Markétu Kosovou, ostrostřelkyni Kristýnu Bachmaierovou či Nikolu Kuchařovou. Od začátku sezóny však mančaft provázely zdravotní lapálie, de facto k ani jednomu utkání nebyla připravena ideální "zdravá" sestava! 
A kdo tedy všechno do kádru KM automatik FBK Jičín patřil? 
V brankovišti se pravidelně střídala dvojice Veronika Samková a Marcela Velzelová. Verča je ikonou klubu, srdcařka, vynechala v ročníku jediný duel. Máca (za svobodna Štěpánová) přestoupila do města pohádek z Liberce, do ročníku vstoupila svatbou :o)  Na obě ženy v masce bylo spolehnutí, prezentovaly se výbornými výkony.  To samé, co o Verče Smkové, platí i pro Lucku Růžičkovou. Nesmlouvavá obránkyně, odchovankyně, pro klub žije. Vynechala jediný duel, vstřelila 2 branky. Další hráčkou na beku byla posila z Liberce, Adéla Dlouhá. Bilance 20 zápasů, 1 gól, i přes své mládí patřila ke zkušenějším plejerkám. Naopak nulové zkušenosti s vrcholovým florbalem měla před sezónou Denisa Kalousková, příchod ze Rtyně ji hodil na jiný level. Maká na sobě skoro každý den, do statistik zapsala 21 utkání, 2 asistence. V zadní linii si své také odehrála Šárka Smetáková, škoda, že se častěji nedostala ke svému pověstnému "granátu". Přibrzdilo jí zranění kotníku, přesto si připsala 18 duelů a bilanci 1+4. Prvním rokem juniorka Sára Čelišová vlétla mezi ženy sympaticky, nebojácně, objevila se celkem v 19 partiích. Její parťačka z mládežnického týmu FBK Jičín Nikola Ziegelheimová v osmi startech spíše sbírala minuty a zkušenosti. 
V útoku tradičně řádila Kristýna Bachmaierová. Vynechala jediný start, napálila 23 branek, k tomu 11 asistencí a další umístění v TOP 20 kanadského bodování celé ligy. O moc pozadu nezůstala ani Lucie Paulovičová, v totožném počtu utkání jako Bachy trefila 14x přesně zařízení, připsala si 16 nahrávek a hlavně naběhala ve sprintu asi nejvíce kilometrů v lize. Nikola Kuchařová začala sezónu kvůli zranění kotníku později, vyhlášená hračička s "božskýma rukama" zkusila několikrát freestylové zakončení. Bilance 13 zápasů, 9 branek a 8 asistencí. Kapitánka Markéta Kosová měla a má neskutečnou smůlu na různá zranění, přesto dokázala zvládnout 19 zápasů, zapsala 5+6. Bojovnice s tahem na branku, gól "roku" trefila v Olomouci. Marcela Urbanová více marodila než hrála a v půlce ročníku se s Jičínem rozloučila. Odehrála 10 utkání, vstřelila 5 gólů. Další juniorskou naději představuje Šárka Egrtová. Premiérovou branku v ženách trefila v Liberci, v sezóně ještě přidala v 18 kláních 3 nahrávky. Na stejném místě střelecky explodoval další mladý velký talent, Magda Fejfarová. V začátku ročníku si zranila koleno, její forma však gradovala a Crazy girls sundala hattrickem! Stihla nastoupit do 14 duelů. Populární Zuzana Svobodová také naskočila později (koleno), bilance 16 z, 1+2. Dokázala svou tvrdost krotit na hranu pravidel a byla vyloučena jen 2x za celou sezónu. Ani jednu trestnou minutu neměla další junka Natálie Kuželová (17 z, 2+0), úplně totožnou bilanci měla rovněž členka juniorského týmu FBK Jičín Adéla Kmošková. Patnáct mačů si střihla také Karolína Strejcovská (2 asistence), o dva méně měla univerzální Tereza Mrázková. Karolína Erbanová po těžkém zranění zvládla při současném tažení druhou ligou na ledě sedm klání, několikrát byla centimetry od premiérové branky v extralize žen, nepovedlo se. 
Realizační tým fungoval ve složení Veronika Říhová (fyzioterapeut), Martin Petrgál a Radka Tobolková (vedoucí družstva), v sezóně se připojil trenér Vladimír Kamenický.
Po předčasném ukončení sezóny Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl, že nedohrané soutěže nebudou mít vítěze, sestupující, postupující. Pro Jičín to znamená, že bude mít možnost odehrát sedmý ročník v extralize žen v řadě. Povede se složit konkurenceschopný celek a zajistit rozpočet na celou sezónu? 
Závěrem tohoto článku vedení FBK děkuje městu, všem partnerům, pořadatelskému týmu a bezvadným divákům za podporu!
Foto Jakub Beneš

Ženy v extralize jdou do play down

Nejvyšší soutěž florbalistek nejprve v sobotu poslala ženy KM automatik FBK Jičín na palubovku Bulldogs Brno a hned v úterý se jelo na dohrávku do Prahy proti čtvrtému celku tabulky Ivanti Tigers FlorbalJižní Město. I když v obou duelech podaly hráčky zlepšené výkony a jejich hra má stoupající úroveň, body do tabulky nepřipsaly. Přitom hlavně v moravské metropoli měly všechny trumfy v ruce. Hned v úvodu mohla skórovat hrající trenérka Lucka Paulovičová, neměla však štěstí, po devíti minutách se jako první prosadila chytře Kristýna Bachmaierová po výborné práci Nikoly Kuchařové za brankou. Klasika sezóny - po vstřeleném gólu do minuty hned inkasovaný - platilo to i v Brně... Tuhle pumelici však skvěle chytající Verča Samková fakt mít nemohla. 1:1 a nový začátek. V čase 14:07 se geniální přihrávkou na 30 metrů blýskla Šárka Smetáková a Zuzka Svobodová prostřelila domácí gólmanku. To nebylo v první třetině vše, bojovná Karolína Strejcovská předložila kapitánce Markétě Kosové a ta si věděla rady - 1:3 a o půl minuty později se zkušeně prosadila Lucka Paulovičová. Buldočky zachránila siréna. Druhá třetina se dá shrnout do jedné věty: Brno snížilo po neodpískaném faulu, jičínské hráčky trefily 3 tyčky a nedaly další šance - 2:4 po čtyřiceti minutách. Poslední dějství se nedá úplně výstižně popsat, domácí byly produktivnější, lepší ne. Po dvou brankách byl v 50.minutě stav 4:4 a bylo jasné - kdo dá gól, vyhraje. Skvělá Veronika Samková chytila trestné střílení, Zuzka Svobodová v samostatném nájezdu ani nezakončila. 3 minuty pře koncem přišel neuvěřitelný zámek a drtivý tlak od první pětky FBK, bohužel ani 6 šancí během jednoho střídání ke gólu nevedlo. 110 sekund před koncem trefila domácí borkyně šibenici a stanovila tak konečné skóre na 5:4. Za zmínku určitě stojí, že Majda Fejfarová, Šárka Egrtová, Sára Čelišová a jejich trenérka Markéta Kosová se k týmu připojily po odehraném zápasu 2.ligy juniorek ve Vysokém Mýtě!

Na obrázku může být: 3 people, people playing sports a basketball court
 
 
O tři dny později se v pozměněné sestavě (chyběly Kuchařová, Bachmaierová, nemocná Lucka Růžičková nastoupila obětavě na pár střídání) postavily proti týmu z top 4. A předvedly výborný týmový výkon! V brance bezchybná Marcela Velzelová (hráčka utkání), pevnější obrana, rychlé kontry, obětavá Markéta Kosová (dohrála zápas "s jednou" rukou a zvládla přihrát na gól!), Lucka Paulovičová a Majda Fejfarová úplně všude, Adélka Dlouhá NEJ utkání sezóny, Denča Kalousková nejlepší zápas života... Pochvalu by zasloužil celý tým, který byl opět pod dozorem nové posily trenérského týmu Vladimíra Kamenického. Stejně jako snad ve všech duelech se však dámy potýkaly s nejtěžším soupeřem jménem PRODUKTIVITA, jediný gól vstřelila čím dál lépe hrající juniorka Naty Kuželová. Konečná porážka 4:1 dala Jičínu jistotu, že se po třech účastech v řadě nepodívají mezi 8 nejlepších, budou hrát o udržení v extralize v ošidném systému play down.

Ještě předtím však čeká poslední domácí duel v základní části proti Bohemians Praha, již tuto sobotu 22.2. od 17.30 ve sportovním areálu.

Bulldogs Brno - KM automatik FBK Jičín 5:4 (1:4, 1:0, 3:0)
Ivanti Tigers Jižní Město - KM automatik FBK Jičín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Sestava: Veronika Samková, Marcela Velzelová - Šárka Smetáková, Lucie Růžičková, Sára Čelišová, Denisa Kalousková, Adéla Dlouhá - Lucie Paulovičová, Majda Fejfarová, Markéta Kosová, Natálie Kuželová (v Brně chyběla, střílela za juniorský tým), Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Nikola Kuchařová, Tereza Mrázková, Karolína Strejcovská, Šárka Egrtová.

Napsal Martin Petrgál

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top