Florbalistky v extralize žen desáté

 Základní část florbalové extraligy žen skončila pro hráčky KM automatik FBK Jičín malinko smolně, od vytouženého postupu do playoff je dělila jediná výhra. V těžké sezóně s nerovnými podmínkami především ohledně možnosti trénování v době uzavření sportovišť a protiepidemických opatření (většina týmů v soutěži své hráčky papírově zprofesionalizovala, ty se se tak na restart soutěže mohly připravovat o 2 měsíce déle než jičínský tým) tak dámy dosáhly nejspíše maxima, v poslední čtvrtině soutěže se herně zvedaly a konečné umístění v tabulce nakonec FBK Jičín nebere jako zklamání. Sedmá sezóna v řadě v nejvyšší soutěži přinesla mančaftu 6 výher (1 v prodloužení), 17 bodů, 91 vstřelených branek, 147 obdržených. Hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková se v kanadském bodování dostala na 9. místo s bilancí 25 branek a 12 asistencí, hned za ní skončila v TOP 10 Kristýna Bachmaierová s téměř totožnými čísly (23+14), obě skončily v první desítce i v tabulce střelkyň. Nikola Kuchařová ve statistikách zazářila ještě jasněji, ovládla bodování i tabulku střelkyň obránců celé soutěže!!! (celkově v bodování se umístila na 18.místě). Ale dost čísel, co ještě zůstane fanouškům florbalu v paměti z tohoto ročníku? Další výraznější porce minut pro odchovankyně a hráčky ještě juniorského věku (Šárka Egrtová, Sára Čelišová, Adéla Kmošková), herní progres nových mladých akvizic (Monika Hašková, Lucie Tomášková), univerzální bojovnici, která byla připravená nastoupit i do branky (Leuška Müllerová), návrat šampionky (Kristýna Provázková), parádní forma a třetí největší vytížení mezi tyčemi v soutěži (Ali Vokatá), životní změna (Máca Velzelová bude maminkou), životní forma (Lucka Růžičková), nejlepší maratonec extraligy ve sprintu (Lucka Paulovičová, navíc v průměru bodů na utkání v TOP 15), střelecká a herní exploze multifunkční sportovkyně (Karolína Erbanová), stoupající výkony a skvělé akce (Míša Pavlíková), důraz se zkušeností (Zuzka Svobodová), jemná technika (Síma Matušková), granát v ruce (Denisa Fischerová), senzační klička (Míša Heráková), dobrá nálada (Veronika Radová), extraligová premiéra (Lucka Baťhová), bohužel vážnější zranění (Eva Preisslerová, Šárka Smetáková, Denisa Kalousková, Adéla Dlouhá),  trénující náhradnice (Natka a Melánie Dubské, Tereza Nováková), zázračné ruce a stálý úsměv (fyzio Verča Říhová), fanynky neboli maskotky týmu, které nevynechaly ani 1 zápas (Kačka a Maruška Petrgálové), vedoucí družstva (Martin Petrgál).

Tečkou za ročníkem 2020/21 bude poděkování – v první řadě všem partnerům týmu FBK Jičín: KM automatik elektro, KM Fire, Stavoka, Agrotest, Replac BM, František Novák, Pražírna kávy Slavík, EXE sport, Beneš a Lát, Kobit, město Jičín, Královehradecký kraj, Dobrovodské zelí, Martin Matušů, Tomáš Frýba, Sportovní zařízení města Jičína.

Dále moc děkujeme všem pořadatelům a lidem, kteří jakkoliv týmu pomáhají: Miloš Chlumský, Michal Zikmund, Radka Tobolková, Lada Špíglová, Tonda Zikmund, Vojta Sobotka, Valča Veverková, Natka Kašparová, Matěj Slavík, Petr Szturc. A speciální dík míří „na horní plošinu“, kde všechny televizní přenosy (streamy) z jičínského areálu odvysílala Leuška Petrgálová, některé z nich senzačně okomentovali Jan Velzel, Michal Petrgál, Lukáš Bauer.

A děkujeme samozřejmě Vám fanouškům za podporu, v září všichni doufáme na hale (nejen u extraligy žen) i s Vámi na tribuně!!!

Může jít o obrázek 22 people a people standing
 
 
 
 

5. kolo florbalové extraligy žen

V neděli 10.10. od 16.00 se odehraje 5. kolo florbalové extraligy žen KM automatik FBK Jičín vs. FatPipe Tigers Start98 Kunratice. Domácí celek zatím nezískal ani bod a nachází se na 11.místě tabulky, Tigers jsou zatím osmé se ziskem pěti bodů. Veškeré statistické informace, tabulka extraligy a zpravodajství na https://www.ceskyflorbal.cz/extraliga-zeny
Vzhledem k vládním opatřením a nemožnosti sledovat utkání živě přímo v hale připomínáme možnost sledovat duel online přes portál TVCOM, odkaz zde: https://www.ceskyflorbal.cz/video/740199
Sestřihy branek FBK Jičín z uplynulých kol najdete na klubovém YouTube kanále: https://www.youtube.com/channel/UCFHM78QV8iPK2vHvvvx0aPQ/videos
 

Extraliga žen zahájena

 
 
1.kolo extraligy žen v jičínském areálu postavilo proti sobě dámy KM automatik FBK Jičín a Tatran Střešovice. Domácí opět "zaklepaly" se sestavou, do role hrající trenérky se po roce vrátila nejužitečnější hráčka minulé sezóny Gabriela Žůrková, některé hráčky si odbyly za Jičín premiéru, další skončily. Hostující favoritky zaslouženě zvítězily 0:4, ale FBK má rozhodně na čem stavět a v zápase navíc chyběly předpokládané opory. Vynikající výkon podala v brance Marcela Velzelová a byla vyhlášena za domácí hráčkou utkání. Stejně jako v mužské divize i zde funguje spolupráce s novým partnerem klubu Pražírna kávy Slavík, ceny děvčatům předával přímo majitel firmy pan Marek Slavík. Děkujeme. A samozřejmě děkujeme výborným divákům, další domácí mač se bude hrát v sobotu 26.9. od 17.30. Tento víkend jedou ženy KM do Olomouce, držte pěsti! Sestava: Marcela Velzelová, Alena Vokatá - Lucie Růžičková, Šárka Smetáková, Nikola Kuchařová, Adéla Dlouhá, Sára Čelišová, Denisa Kalousková - Gabriela Žůrková, Michaela Heráková, Kristýna Bachmaierová, Šárka Egrtová, Zuzana Svobodová, Michaela Pavlíková, Adéla Kmošková, Lucie Tomášková, Tereza Nováková. Trenérka Gabriela Žůrková, vedoucí družstva Martin Petrgál.
 
 
twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2021 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top