Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 2. 4. 2020 18:02

Totální válec. Ofenzivní monstrum. Jiná liga. To jsou ve stručnosti názory zúčastněných osob, které se pohybovaly kolem 2. ligy juniorek, kde řádily děvčata KM automatik FBK Jičín.
Svěřenkyně trenérky Markéty Kosové škobrtly až v posledních dvou duelech nakonec zrušené sezóny, když kvůli souběhu s extraligovým play-down chyběly na lavičce již zmiňovaná koučka a velké opory Majda Fejfarová a Šárka Egrtová.
Při pohledu na tabulku jasně zaujme počet vstřelených branek. Holky napálily neskutečných 177 projektilů do sítě, což činí průměr více než 11 branek za zápas! Nejvíce se v tomto ohledu činila Radka Korbelářová (mimochodem věkem prvním rokem dorostenka), která trefila 42 terčů do černého. Přidala k tomu 20 nahrávek a stala se tak královnou produktivity. Na záda jí v tomto směru dýchala sestra, dvojče Simona, která zapsala bilanci 32+25. Těsně pak za padesáti bodovou hranicí zůstaly Adéla Kmošková s bilancí 26+23 a Naty Kuželová 34+14. Posledně dvě jmenované se v sezóně prosadily i v extralize žen. Všechny tyto 4 hráčky, které naprosto opanovaly kanadské bodování juniorské ligy, odehrály všechny zápasy. Do TOP 20 se prosadily ještě další členky FBK Jičín: Majda Fejfarová (11 zápasů, 13+9) se po zranění kolene z úvodu ročníku nakonec stala oporou ženského týmu extraligy, kde dokonce v Liberci napálila hattrick! Šárka Egrtová (10 z, 9+10) stejně jako Majda byla "povýšena", skok mezi ženy zvládla skvěle. Sabina Hohberg (14 u, 2+15) a Nicol Trochová (16 u, 4+10) jsou dalšími velkými talenty tohoto týmu, obě také navíc v dorosteneckém věku. Dlouhodobými oporami tohoto týmu jsou také Nikola Ziegelheimová (12, 7+5) a Sára Čelišová (12, 4+8). Defenzivní specialistky si připsaly také čárky v ženském áčku a rozhodně se neztratily. Do týmu ještě patřily Ema Dobiášovská (12, 2+8), prvním rokem dorostenka, která se věnuje florbalu teprve druhým rokem a potvrzuje sportovní talent, dále Tereza Klimešová (6, 1+0), kterou brzdila zranění. Tereza Nováková prokázala úžasnou univerzálnost, nastoupila v sezóně snad na všech postech včetně brankářského (6 zápasů v poli, 2 v brance)! Právě v brankovišti vládla Terka Chlumská, dle čísel jasná jednička soutěže. Záda ji kryla novicka v týmu Baruš Hachová, ve které se skrývá značný potenciál.
V celém týmu najdeme mnoho ´mimořádných talentů Českého florbalu, proč tedy nehrají juniorskou extraligu?
To je debata na 2 dny, v možnostech klubu to prostě není a nebude, nemluvě o aktuální situaci na celé planetě.
Zpět ke sportu, děvčatům patří velké díky za reprezentaci města, stejně jako velké poděkování míří k trenérce Markétě Kosové.
Holky, makejte na sobě co to jde, i kdyby v našem městě dlouhá pohádka o extralize po šestém díle v řadě skončila (kvůli ekonomické krizi).

Není k dispozici žádný popis fotky.
Napsal Martin Petrgál

Suverénní juniorky stále bez ztráty

Zveřejněno: 27. 1. 2020 17:32

Ve druhé lize juniorek se odehrál další turnaj v Jičíně. Vedoucí celek tabulky KM automatik FBK Jičín nejprve přejel FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší v poměru 15:3, 5 branek vstřelila Radka Korbelářová, hattrick daly také Naty Kuželová a Majda Fejfarová. Počet střel na branku 49 - 14. Pokud toto byl dominantní výkon tak na další utkání už nejde vymyslet přídavné jméno. Hráčky FTC Vysoké Mýto zaparkovaly od prvních sekund pověstný "Mourinhovův" autobus kolem velkého brankoviště a začalo dobývání. Střely, břevna, tyče, netrefené totální šance, to vše znamenalo velmi přijatelný průběžný stav po dvou třetinách, Jičín vedl "pouze" 5:1. Poslední třetina však byla třešničkou na dortu potvrzení ofenzivní síly a holky se předháněly, kdo nabídne divákům hezčí ofenzivní akci. Lahůdku dne nakonec vymyslely Naty Kuželová, která přihrávkou par excellence vybídla parťačku Adéla Kmošková k záseku do prázdné kasy. Konečné skóre 10:2 bylo pro Mýto velmi milosrdné, střely na branku 57 - 6! Dvě jasné výhry potvrdily suverénní vedení v tabulce stále bez ztráty bodu. Trenérka Markéta Kosová svým osobitým stylem však hráčky i přes jasné výhry nutí stále dále a více pracovat, nenechá je ani na minutku usínat na vavřínech. Připravuje je hlavně na nejtěžší - přechod do ženské kategorie.
Výsledky a tabulka na:
Sestava: Baruš HachováTerka Chlumská - Sára Čelišová, Nicol Trochová, Sabin Hohberg, Nikola Ziegelheimová, Terča Nováková- Majda Fejfarová, Naty Kuželová, Áďa Kmošková, Ema Dobiášovská, Simona Korbelářová, Radka Korbelářová, Šárka Egrtová
Trenérka Markéta Kosová

Na obrázku může být: 15 people, baskebalové hřiště
Napsal a foto Martin Petrgál

Juniorky v přáteláku na Chodově

Zveřejněno: 9. 12. 2019 21:44

Trenérka jičinských juniorek Markéta Kosová domluvila svým svěřenkyním přátelský zápas se třetím týmem extraligy juniorek Florbal Chodov. Pro duel hraný v Praze nebyly k dispozici sestry Korbelářové, řady KM automatik FBK Jičín zesílily 3 hráčky do pole a 1 brankářka z FBC Dobruška. Samotný mač měl v první dvacetiminutovce jasného vládce, domácí se utrhly do vedení 5:0. Od druhého dějství se hostující plejerky uklidnily a přicházely i šance. I tento úsek hry však ovládl Chodov v poměru 3:0. Poslední třetinu Jičín přeci jen srovnal hru a tlačil se do šancí. V brance dostala důvěru pro poslední periodu Baruš Hachová a vedla si skvěle! V koncovce se však FBK trápilo, jedinou úspěšnou střelkyní byla Adéla Kmošková. 3.třetina skončila lichotivým výsledkem 1:1, celková prohra 9:1 však ukázala jasný rozdíl mezi top celkem juniorské extraligy a týmem hrající druhou juniorskou ligu. Děvčata Jičína dostala velmi cennou lekci a vědí, že musí makat, makat, makat. A děkujeme rodinným příslušníkům hráček plus ženám extraligového celku za podporu v hledišti. Markéta Kosová pak ještě na hale dojednala odvetu, budeme se těšit. Po skončení utkání proběhly ještě samostatné nájezdy, které skončily 2:2. Za celek KM automatik se trefily Majda Fejfarová a Terča Nováková. Děkujeme Chodovu za pozvání!

Na obrázku může být: 28 people, people smiling

Florbalové juniorky suverénní!

Zveřejněno: 2. 12. 2019 19:21

Mladé slečny KM automatik FBK Jičín si udělaly v neděli odpoledne výlet do Svitav, kde se střetly se sousedkami v tabulce (šlo o duely prvních třech celků). V prvním zápasu proti Dobrušce vypadala dle pohledu na scoreboard úvodní třetina vyrovnaně, výsledkově dokonce hovořila 2:1 pro FBC Dobré. Avšak šlo o promyšlenou taktiku, trenérka Markéta Kosová dobře věděla, co dělá, pomyslný řetěz svým hráčkám povolila teprve po dvaceti minutách. Pěkný rychlý florbal a kolektivní pojetí jičínských hráček znamenalo postupné překlopení ve skóre až na 3:6, malinká nepozornost FBK však dala ještě Dobrušce šanci - 4:6. Poslední perioda byla na góly nejbohatší a přesně dle předepsaných not trenérky celku z města pohádky. Bum bum bum, krásné kombinace, góly, konečný stav 6:14 nepotřebuje další komentář. Střelkyně utkání byly dámy Naty Kuželová (4) a Majda Fejfarová (3), kde sbírají v tomto soutěžním ročníku již zkušenosti v extralize žen.

Druhý mač proti IBK Hradec Králové měl být bojem o prvním místo, po 11 minutách bylo však hotovo, vymalováno. Jičínské hráčky neměly slitování a soupeřky drtily na každém metru hřiště, po vstřelení branky na 5:1 se dalších 34 minut víceméně dohrávalo, konečný výsledek byl 11:4. Radka i Simona Korbelářové zaznamenaly hattrick (pozn. jde o hráčky dorosteneckého věku, v extralize žen nemohou nastoupit), koučka Markéta Kosová pochválila komplet celý kádr za výborný přístup, výkony, speciální poděkování vyslovila hráčce Terce Nováková, která se oblékla do brankářské výstroje a oba duely v brankovišti působila velmi sympaticky. 8 zápasů, 8 vítězství, napodobí juniorky loňskou jízdu mužů a odehrají soutěž bez ztráty bodu?

Sestava (za jménem hráčky góly+asistence): Tereza Nováková - Sabina Hohberg (0+2), Šárka Egrtová (2+1), Nikola Ziegelheimová  (0+1)- Radka Korbelářová (5+3), Simona Korbelářová (5+4), Nicol Trochová (1+1), Naty Kuželová (6+2), Majda Fejfarová (3+4), Adéla Kmošková (3+3)

Pohled na tabulku dává za pravdu úvodnímu nadpisu, výkonnost jičínských juniorek sledují samozřejmě TOP kluby. Jeden z nich, Florbal Chodov, si příští týden vyžádal vzájemnou konfrontaci v podobě přátelského utkání v Praze! Reportáž z utkání samozřejmě zveřejníme, minimálně na webových stránkách klubu florbaljici.cz a facebookovém profilu. Všem fanouškům děkujeme za podporu.
Napsal Martin Petrgál.

Juniorky jasně v čele

Zveřejněno: 27. 11. 2019 18:59

Jičínské florbalové juniorky sehrály o uplynulém víkendu ve Rtyni další dvě utkání ligové soutěže. Ziskem šesti bodů potvrdil tým svoji suverenitu a bez ztráty bodu vede po šesti kolech ligovou tabulku,

KM automatik FBK Jičín – FTC Vysoké Mýto 6:1 (2:1, 0:0,,4:0)

Jičínský tým zahájil první utkání velkým tlakem, který ale narážel na urputnou obranu soupeřek. Vysokomýtský „beton“, při kterém obvykle minimálně čtyři hráčky bránily v těsném bloku velké brankoviště a blokovaly většinu střel, dělal Jičínu celé dvě třetiny problém. Vysokomýtská brankářka navíc posílala dalekými výhozy svoje spoluhráčky do nebezpečných brejků. Ač se většinu zápasu hrálo na jednu branku, šlo Mýto po jedné z rychlých akcí do vedení. Hráčky Jičína ale pokračovaly v tlaku a díky kombinační hře se stále častěji dostávaly k přímému ohrožení branky soupeře. Po souhře se Simonou Korbelářovou přišlo kýžené vyrovnání z hole Šárky Egrtové.. O chvíli později si obě hráčky role vyměnily a Jičín na konci první třetiny vedl 2:1. Obléhání a ostřelování vysokomýtské branky přineslo více než pět desítek střel, ale do konce druhé třetiny jen poněkud hubené vedení. Při rychlých protiútocích se navíc musela několikrát blýsknout jičínská gólmanka Tereza Chlumská i opory jičínské obrany. Až ve třetí třetině přetavil Jičín herní rozdíl i v ten brankový. Rychlým kombinacím a přesné střelbě už soupeř nedokázal čelit a skóre narostlo na stav 6:1. Výše jmenované střelkyně Jičína přidaly každá po brance. K nim se pak přidala dvěma zásahy i Radka Korbelářová.

Góly Jičína: Egrtová 2, S. Korbelářová 2, R. Korbelářová 2.

KM automatik FBK Jičín – IBK Hradec Králové 5:3 (3:0,1:2,1:1)

Střet s odvěkým rivalem o první místo v tabulce přinesl herně i výsledkově velmi rozdílné třetiny. Jičínský výkon tak trochu jako den a noc. Úžasná první třetina, kdy Jičíňačky kombinovaly na jeden dotek a rychlými akcemi naprosto rozvrátily obranu i sebevědomí soupeřek. Po krásné křížné střele Majdy Fejfarové, blafáku Adély Kmoškové a dvou gólových průnicích Simony Korbelářové vedl Jičín na počátku druhé třetiny luxusních 4:0.

Herní nasazení pak ale upadlo a po jičínských zaváháních ve vlastním obranném pásmu se Hradec dostal ke korekci výsledku na 4:2 a hlavně zpět do zápasu. Teď to byl naopak Jičín, kdo musel čelit tlaku soupeře. Obrana i brankářka FBK Jičín ale už soupeři další branku nedovolily. Naopak na počátku poslední části hry navýšil jičínský tým vedení na 5:2 díky povedenému zásahu obránkyně Nicol Trochové. Hradec se sice ještě snažil o zdramatizování utkání, dokázal ale už jen pár vteřin před jeho koncem korigovat na 5:3. Cenné a zasloužené vítězství.V utkání se navíc Jičín musel obejít bez dvou hráček, které odjely k souběžně hranému zápasu extraligy žen.

Góly Jičína: S. Korbelářová 2, Fejfarová, Kmošková, Trochová..

Sestava KM automatik FBK Jičín: Tereza Chlumská – Sára Čelišová, Nikola Ziegelheimová, Nicol Trochová, Sabina Hohberg, Tereza Nováková – Šárka Egrtová Simona Korbelářová, Radka Korbelářová, Majda Fejfarová, Adéla Kmošková, Naty Kuželová, Ema Dobiášovská, Tereza Klimešová. Trenér Michal Šuk.
Napsal Miloš Chlumský.

Na obrázku může být: text

Juniorky suverénní, sází mraky branek

Zveřejněno: 29. 10. 2019 19:59

Juniorky opět zabodovaly naplno a usadily se pevně v čele 2.ligy. Nejprve přetlačily Svitavy 6:3, stav 5 minut před koncem byl vyrovnaný 3:3, trenérka Markéta Kosová si vzala timeout - geniální tah a rychlé 3 bomby od Radky Korbelářové, Naty Kuželové a Sabiny Hohberg rozhodly o 3 bodech pro Jičín. Druhý zápas proti Dobrušce byl přímým soubojem o první místo. Bechderoucí přestřelka v první polovině střetnutí = 23.minuta 6:6. Pak se však rozjel rotační kulomet jménem Simona Korbelářová. Vstřelila celkem 7 gólů!!!, přidala se k ní sestra Radka se 3, Naty dala 4 banány, po jednom pak Tereza Klimešová a Adéla Kmošková. Celkové skóre 16:7, jasný a zasloužený první flek v tabulce!

Na obrázku může být: 14 people, smějící se lidé, stojící lidé

Foto Jakub Beneš

Juniorky vedou tabulku!

Zveřejněno: 18. 3. 2019 17:46

Jičínské florbalové juniorky sehrály na domácím hřišti další dvě vítězná utkání. Vzhledem k dalším výsledkům vedou 4 zápasy před koncem soutěže svoji regionální skupinu s náskokem tří bodů.

Liga juniorek,skupina 4

KM automatik FBK Jičín – FTC Vysoké Mýto 5:1 (1:0,3:1,1:0)

Jičínský tým zahájil velkým náporem. V první třetině tři desítky střel, z toho 19 přímo mezi tyče ale přinesly jedinou branku z hole Naty Kuželové. Proti byla totiž vynikající brankářka Mýta. O vítězství rozhodl časový úsek mezi druhou a devátou minutou druhé třetiny. Brankami Adély Kmoškové, Majdy Fejfarové a Veroniky Pěničkové odskočil Jičín do čtyřbrankového vedení. Náskok domácí zjevně ukolébal, Vysoké Mýto se navíc snažilo hru kouskovat a tak herní tempo poněkud opadlo. Toho soupeř využil ke korekci na 1:4. Poslední třetina přinesla trochu vzruchu už jen dvěma vyloučeními a pěknou brankou Jičína po kombinaci dvojice Fejfarová – Kmošková. Jičín si tak v poklidu dokráčel pro povinné tři body.

Góly Jičína: Kmošková 2,Kuželová, Fejfarová, Pěničková.

Číst dál...

Dívky FBK opět řádí v dresu Lepařova gymnázia!

Zveřejněno: 12. 2. 2019 22:46

Dívky Lepařova gymnázia, které minulou sezónu senzačně dokráčely v KB challenge Cupu (florbalový turnaj středních škol) až do celostátního superfinále, kde rozdrtily Litvínov 10:0, se řítí soutěží jako tornádo i tento ročník. V okresním kole deklasovaly MOA 13:0, Gympl Hořice 8:0, nakonec porazily Novou paku 4:1 a postoupily do Krajského kola. Zde se utkaly s týmy Stavařky - 5:1, Krkonošské gymnázium 3:1 a na závěr demolice Polygrafie Velké Poříčí 19:1!!! Tím si zajistily postup do národního finále skupiny východ, kde 21.3.v Brně budou usilovat o opětovný postup do Superfinále! Tým Lepařova gymnázia se skládá z drtivé většiny z juniorského týmu KM automatik FBK Jičín - brankářka Tereza Chlumská, Natálie Kleistnerová, Šárka Egrtová, Sára Čelišová, Kateřina Zumrová, Eva Čermáková, Majda Fejfarová, Naty Kuželová, Adéla Kmošková, Běta Pospíšilová, Nikola Ziegelheimová.

Juniorky v čele tabulky!

Zveřejněno: 5. 2. 2019 11:39

Jedenácté a dvanácté kolo juniorské ligy florbalistek se o uplynulém víkendu odehrálo v Rokytnici v Orlických horách. Jičínský tým nakonec sehrál jen jediný zápas, druhý soupeř ze Světlé nedorazil a jeho neúčast budou řešit patřičné instituce florbalové unie. V odehraném utkání potvrdily jičínské hráčky roli favoritek a lepšícího se soupeře z Dobrého přehrály poměrně s přehledem. Vzhledem k tomu, že spolufavorit skupiny z Jablonného svoje utkání s týmem Dobrého nezvládl, povede jičínský tým tabulku soutěže i po vyrovnání počtu utkání.

Liga juniorek, skupina 4

KM automatik FBK Jičín – FBC Dobré 5:2 (2:0,1:2,2:0)

Střelecky se tentokrát v jičínském dresu prosadila jen útočná formace Kmošková-Kuželová-Fejfarová. Právě prvně jmenovaná, Adéla Kmošková, rozvlnila dvakrát síť soupeřek již v první třetině a udala tak utkání směr. Jičín poměrně v poklidu kontroloval vývoj zápasu. Dvakrát soupeřky snížily na rozdíl branky, jičínský tým ale obratem zvýšil tempo a odskočil opět na dvoubrankové vedení. Dvakrát se střelecky nemýlila Majda Fejfarová, jednu branku přidala i Naty Kuželová. V závěru zápasu si svoji premiéru v jičínském dresu odbyla brankářka Aneta Nosková. Všechny tři úspěšné jičínské střelkyně vévodí kanadskému bodování celé soutěže.

Góly Jičína: Kmošková 2, Fejfarová 2, Kuželová.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T. Chlumská, Nosková - Ziegelheimová, Čelišová, Nováková, Molíková - Egrtová, Filcsáková, Pěničková - Kmošková, Kuželová, Fejfarová, Trenér Filcsák

Napsal Miloš Chlumský

Juniorky nadělovaly!

Zveřejněno: 26. 1. 2019 11:27

Deváté a desáté kolo juniorské ligy odehrály o uplynulém víkendu jičínské florbalové juniorky. Tým si udržel předvánoční formu a nadělil v obou utkáních svým soupeřům dvouciferný příděl. V obou utkáních se zaskvěly jičínské střelkyně, za kterými ale svými výkony nijak nezaostaly hráčky obranných řad ani jičínská brankářka. Vítězstvími se Jičín udržel v boji o medailová umístění, v zatím neúplné tabulce mu patří první místo. Kanadskému bodování pak vévodí trojice Kuželová – Fejfarová – Kmošková, nejlepší ve statistikách je i jičínská brankářka Tereza Chlumská. Výsledky i výkony jsou velkým příslibem pro budoucnost jičínského ženského florbalu.

Číst dál...

Juniorky v tabulce na druhém místě

Zveřejněno: 6. 11. 2018 12:22

Florbalová liga juniorek pokračovala dalšími dvojzápasy. V regionální skupině Královéhradeckého a Pardubického kraje sehrály svá dvě utkání i hráčky jičínského FBK .

Ve sportovní hale v Chlumci nad Cidlinou tentokrát se střídavým úspěchem, po vítězství nad Vysokým Mýtem podlehly Jičíňačky v dramatické bitvě o první místo Jablonnému.

KM automatik FBK Jičín – FTC Vysoké Mýto 5:3 (2:1,1:2,2:0)

Často přehnaně tvrdě hrající tým Vysokého Mýta není právě oblíbeným jičínským soupeřem. I tentokrát narušovalo Mýto jičínskou kombinační hru důraznou obranou s řadou osobních střetů.