FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Juniorky suverénní, sází mraky branek

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 29. 10. 2019 19:59

Juniorky opět zabodovaly naplno a usadily se pevně v čele 2.ligy. Nejprve přetlačily Svitavy 6:3, stav 5 minut před koncem byl vyrovnaný 3:3, trenérka Markéta Kosová si vzala timeout - geniální tah a rychlé 3 bomby od Radky Korbelářové, Naty Kuželové a Sabiny Hohberg rozhodly o 3 bodech pro Jičín. Druhý zápas proti Dobrušce byl přímým soubojem o první místo. Bechderoucí přestřelka v první polovině střetnutí = 23.minuta 6:6. Pak se však rozjel rotační kulomet jménem Simona Korbelářová. Vstřelila celkem 7 gólů!!!, přidala se k ní sestra Radka se 3, Naty dala 4 banány, po jednom pak Tereza Klimešová a Adéla Kmošková. Celkové skóre 16:7, jasný a zasloužený první flek v tabulce!

Na obrázku může být: 14 people, smějící se lidé, stojící lidé

Foto Jakub Beneš

Juniorky vedou tabulku!

Zveřejněno: 18. 3. 2019 17:46

Jičínské florbalové juniorky sehrály na domácím hřišti další dvě vítězná utkání. Vzhledem k dalším výsledkům vedou 4 zápasy před koncem soutěže svoji regionální skupinu s náskokem tří bodů.

Liga juniorek,skupina 4

KM automatik FBK Jičín – FTC Vysoké Mýto 5:1 (1:0,3:1,1:0)

Jičínský tým zahájil velkým náporem. V první třetině tři desítky střel, z toho 19 přímo mezi tyče ale přinesly jedinou branku z hole Naty Kuželové. Proti byla totiž vynikající brankářka Mýta. O vítězství rozhodl časový úsek mezi druhou a devátou minutou druhé třetiny. Brankami Adély Kmoškové, Majdy Fejfarové a Veroniky Pěničkové odskočil Jičín do čtyřbrankového vedení. Náskok domácí zjevně ukolébal, Vysoké Mýto se navíc snažilo hru kouskovat a tak herní tempo poněkud opadlo. Toho soupeř využil ke korekci na 1:4. Poslední třetina přinesla trochu vzruchu už jen dvěma vyloučeními a pěknou brankou Jičína po kombinaci dvojice Fejfarová – Kmošková. Jičín si tak v poklidu dokráčel pro povinné tři body.

Góly Jičína: Kmošková 2,Kuželová, Fejfarová, Pěničková.

Číst dál...

Dívky FBK opět řádí v dresu Lepařova gymnázia!

Zveřejněno: 12. 2. 2019 22:46

Dívky Lepařova gymnázia, které minulou sezónu senzačně dokráčely v KB challenge Cupu (florbalový turnaj středních škol) až do celostátního superfinále, kde rozdrtily Litvínov 10:0, se řítí soutěží jako tornádo i tento ročník. V okresním kole deklasovaly MOA 13:0, Gympl Hořice 8:0, nakonec porazily Novou paku 4:1 a postoupily do Krajského kola. Zde se utkaly s týmy Stavařky - 5:1, Krkonošské gymnázium 3:1 a na závěr demolice Polygrafie Velké Poříčí 19:1!!! Tím si zajistily postup do národního finále skupiny východ, kde 21.3.v Brně budou usilovat o opětovný postup do Superfinále! Tým Lepařova gymnázia se skládá z drtivé většiny z juniorského týmu KM automatik FBK Jičín - brankářka Tereza Chlumská, Natálie Kleistnerová, Šárka Egrtová, Sára Čelišová, Kateřina Zumrová, Eva Čermáková, Majda Fejfarová, Naty Kuželová, Adéla Kmošková, Běta Pospíšilová, Nikola Ziegelheimová.

Napsal Martin Petrgál

Juniorky v čele tabulky!

Zveřejněno: 5. 2. 2019 11:39

Jedenácté a dvanácté kolo juniorské ligy florbalistek se o uplynulém víkendu odehrálo v Rokytnici v Orlických horách. Jičínský tým nakonec sehrál jen jediný zápas, druhý soupeř ze Světlé nedorazil a jeho neúčast budou řešit patřičné instituce florbalové unie. V odehraném utkání potvrdily jičínské hráčky roli favoritek a lepšícího se soupeře z Dobrého přehrály poměrně s přehledem. Vzhledem k tomu, že spolufavorit skupiny z Jablonného svoje utkání s týmem Dobrého nezvládl, povede jičínský tým tabulku soutěže i po vyrovnání počtu utkání.

Liga juniorek, skupina 4

KM automatik FBK Jičín – FBC Dobré 5:2 (2:0,1:2,2:0)

Střelecky se tentokrát v jičínském dresu prosadila jen útočná formace Kmošková-Kuželová-Fejfarová. Právě prvně jmenovaná, Adéla Kmošková, rozvlnila dvakrát síť soupeřek již v první třetině a udala tak utkání směr. Jičín poměrně v poklidu kontroloval vývoj zápasu. Dvakrát soupeřky snížily na rozdíl branky, jičínský tým ale obratem zvýšil tempo a odskočil opět na dvoubrankové vedení. Dvakrát se střelecky nemýlila Majda Fejfarová, jednu branku přidala i Naty Kuželová. V závěru zápasu si svoji premiéru v jičínském dresu odbyla brankářka Aneta Nosková. Všechny tři úspěšné jičínské střelkyně vévodí kanadskému bodování celé soutěže.

Góly Jičína: Kmošková 2, Fejfarová 2, Kuželová.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T. Chlumská, Nosková - Ziegelheimová, Čelišová, Nováková, Molíková - Egrtová, Filcsáková, Pěničková - Kmošková, Kuželová, Fejfarová, Trenér Filcsák

Napsal Miloš Chlumský

Juniorky nadělovaly!

Zveřejněno: 26. 1. 2019 11:27

Deváté a desáté kolo juniorské ligy odehrály o uplynulém víkendu jičínské florbalové juniorky. Tým si udržel předvánoční formu a nadělil v obou utkáních svým soupeřům dvouciferný příděl. V obou utkáních se zaskvěly jičínské střelkyně, za kterými ale svými výkony nijak nezaostaly hráčky obranných řad ani jičínská brankářka. Vítězstvími se Jičín udržel v boji o medailová umístění, v zatím neúplné tabulce mu patří první místo. Kanadskému bodování pak vévodí trojice Kuželová – Fejfarová – Kmošková, nejlepší ve statistikách je i jičínská brankářka Tereza Chlumská. Výsledky i výkony jsou velkým příslibem pro budoucnost jičínského ženského florbalu.

Číst dál...

Juniorky v tabulce na druhém místě

Zveřejněno: 6. 11. 2018 12:22

Florbalová liga juniorek pokračovala dalšími dvojzápasy. V regionální skupině Královéhradeckého a Pardubického kraje sehrály svá dvě utkání i hráčky jičínského FBK .

Ve sportovní hale v Chlumci nad Cidlinou tentokrát se střídavým úspěchem, po vítězství nad Vysokým Mýtem podlehly Jičíňačky v dramatické bitvě o první místo Jablonnému.

KM automatik FBK Jičín – FTC Vysoké Mýto 5:3 (2:1,1:2,2:0)

Často přehnaně tvrdě hrající tým Vysokého Mýta není právě oblíbeným jičínským soupeřem. I tentokrát narušovalo Mýto jičínskou kombinační hru důraznou obranou s řadou osobních střetů.

Číst dál...

Další 2 vítězství juniorek!

Zveřejněno: 20. 10. 2018 8:55

Tým juniorek KM automatik FBK Jičín nastoupil k dalším dvěma zápasům soutěže, tentokrát na horké půdě ve Svitavách. Zisk dvou vítězství a šesti bodů znamenal udržení maximálního bodového zisku týmu v soutěži. První zápas naše juniorky nastoupily proti domácím Svitavám, ve druhém proti nebezpečnému týmu ze Rtyně.

KM automatik FBK Jičín – FBK TJ Svitavy 6:4 (3:1,1:0,2:3)

Číst dál...

Juniorky v čele ligové tabulky!

Zveřejněno: 26. 9. 2018 8:13

Jičínské florbalové juniorky zahájily sezonu dvěma vítězstvími na domácí palubovce. Vzhledem k dojezdovým vzdálenostem a s nimi spojenou finanční náročností nevyužil jičínský tým nabídku startu v celostátní juniorské lize. Nastupuje tedy i letos v jedné z regionálních skupin, s týmy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Tento fakt ale soutěži na kvalitě neubírá, v regionální skupině se potkávají hned tři z osmi účastníků posledního republikového finále ligy dorostenek (Jičín, Světlá nad Sázavou a Jablonné). Na domácím sobotním turnaji se vedle soupeřů musel Jičín potýkat také s velkou marodkou, chyběla hned čtveřice hráček. Tým ale všechna úskalí zvládl a po dvou vítězstvích zaujímá průběžné první místo v tabulce.

Číst dál...

Juniorky končí sezónu na 4. místě

Zveřejněno: 11. 4. 2018 8:56

V sobotu 8. dubna sehrály jičínské florbalové juniorky poslední turnaj sezony v Turnově. Před týmem byl jasný cíl, udržet v konkurenci s Libercem čtvrté místo v ligové tabulce. Předpokladem splnění cíle byl zisk tří bodů, tedy jednoho vítězství v turnovském dvojzápase.

Cíl se podařilo splnit, nikoli ale v zápase s „papírově“ slabší Roudnicí, nýbrž s vedoucím týmem soutěže, družstvem Florbal Ústí.

Číst dál...

Fotografie juniorek

Zveřejněno: 25. 3. 2018 8:01

Z utkání juniorské ligy KM automatik FBK Jičín proti Turnova pořídila fotografie slečna Ela Švorcová - moc děkujeme! Prohlížet můžete ZDE

Juniorky v dramatu remizovaly

Zveřejněno: 19. 3. 2018 15:15

V neděli 18. března viděla jičínská sportovní hala nadmíru napínavé regionální „derby“ ligy juniorek. Střetl se pátý se třetím týmem ligové tabulky severní skupiny, Jičín s Turnovem. Mírným favoritem byl sice hostující tým, jičínské hráčky ale chtěly využít domácího prostředí k zisku bodů a přiblížení se ke čtvrtému Liberci.

Liga juniorek,skupina 2 -   KM automatik FBK Jičín – TJ Turnov 5:5 (1:1,0:2,4:2)

V herně zcela vyrovnaném utkání měl v prvních dvou třetinách výsledkově navrch Turnov, jičínský tým opakovaně musel dorovnávat turnovské vedení. Nátlaková hra zdobila jičínský tým, rychlé protiútoky a nebezpečné náběhy obránkyň pak hostující družstvo. Na první gól Turnova sice odpověděla dobře mířenou střelou Bája Bláhová, v druhé třetině ale soupeř Jičínu odskočil už na rozdíl dvou branek. Začátek třetí třetiny ale vyšel Jičínu excelentně, „neviditelnou“ střelou přes obránkyně nejprve snížila Sabina Molíková, o minutu později po pěkné kombinaci vyrovnala Monika Kuhnová. S remízou se ale nechtěl spokojit ani jeden z týmů. Dvěma rychlými brankami opět zvrátil na svoji stranu vedení hostující Turnov. V čase 10.10 si domácí tým po obdržené brance vzal time-out. Do konce zbývala minuta a padesát vteřin. Speciálně sestavená „přesilovková“ formace Molíková, Samková – Kmošková, Kuhnová a Fejfarová předvedla na hřišti totální florbal se snovým průběhem. Během půlminuty skórovaly kapitánka Monika Kuhnová i Majda Fejfarová. Ta se navíc v závěrečných vteřinách ocitla po krásném průniku sama před turnovskou brankou a dalšímu gólu zabránily hostující obránkyně jen za cenu faulu. Následnému trestnému střílení v podání již jmenované jičínské střelkyně chybělo k dokonalosti pramálo. Povedená klička na brankářku a následná střela do horního rohu branky bohužel jen o pár centimetrů minula svatyni soupeřek. Utkání tak skončilo remízou.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T. Chlumská – Ziegelheimová, Čelišová, Molíková, M. Samková, Nováková, Paličková – B. Bláhová, Berná, Kuhnová, Pěničková - Fejfarová, Kuželová, Kmošková – Egrtová, Filcsáková, K. Bláhová. Trenéři Žůrková, Kosová a Chlumský.