Muži v premiéře padli

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 18. 9. 2020 17:33

Záznam utkání zde ke shlédnutí

Muži KM automatik FBK Jičín mají za sebou premiéru v DIVIZI B. Domácí nováček hostil aspiranta na postup FbC Hradec Králové, který nakonec zaslouženě zvítězil 9:11. Dechberoucí podívaná gradovala v poslední třetině, když Jičín mohutným finišem srovnal 2 minuty před koncem ze stavu 5:9 na 9:9. Pak zaplatil tvrdou nováčkovskou daň, i přes prohru si však borci vysloužili potlesk ve stoje. Mužem utkání byl zvolen Tomáš Matys junior, zazářil sedmi body (2+5). Velkou premiéru za mužský tým si odbyli velké juniorské naděje Mirek Grund a Honza Pech a rozhodně nezklamali. Sestava: Petr Líbal, Matěj Kraušner - Michal Schreier, Daniel Taneček, Marcel Jeřábek, Jan Klamrt, Filip Soviš - Tomáš Matys jr., Petr Dlouhý, Bobeš Plíšek, Tomáš Valkoun, František Novák, Marek Hubaček, Jan Pech, Patrik Sytný, Martin Petrgál, Mirek Grund. Trenér Lukáš Mück, vedoucí družstva Tomáš Matys. Děkujeme také partnerovi klubu Pražírna kávy Slavík, který věnuje ceny nejlepším hráčům utkání. Ty předávaly Renata Exnarová, manželka dlouholetého trenéra a srdcaře FBK Libora Exnara a Kateřina Petrgálová. Na závěr obrovské poděkováním do hlediště, byli jste senzační!!! 👍👍👍👋👋

Muži postoupili do divize!!!

Zveřejněno: 29. 3. 2020 18:03
Český florbal ukončil sezónu a z rozhodnutí Výkonného výboru se soutěže "anulovaly", naděje na postup či obavy v sestup se rozplynuly. V divizích však systém soutěže určuje sestupující ihned po základní části, tudíž do ročníku 2020/2021 budou oslovené kluby, jejichž týmy byly na špici Regionálních lig v době zastavení soutěží, zda budu mít zájem o postup výš. Muži KM automatik FBK Jičín tak mají jistotu, že druhý rok za sebou postupují a právě zmíněnou divizi si zahrají! Vynikající úspěch jičínského florbalu byl podpořen i statistikami: Nejlepší útok, nejlepší skóre, 4 hráči v TOP 10 kanadského bodování včetně jejího vítěze Tomáše Matyse... Pojďme se podívat na všechny, kteří byli součástí kádru:
V brankovišti se prostřídalo 5 mužů v masce, nejvíce v permanenci byl Honza Kraus, který se vyprofiloval v jedničku - řečeno hokejovou terminologií. Jeho výkony byly konstantně parádní. Výkonnostně však velmi mile překvapil nováček ve florbalových soutěžích Petr Líbal, který naskočil až v druhé polovině ligy a vedl si znamenitě! Menší porci minut pak dostali Matěj Kraušner, Josef Hladík a David Bret. Ti poznávali v utkáních i na trénincích, že spoluhráči v poli jsou hodně ofenzivně ladění. 😀

Obranné šiky vedl kapitán Michal Schreier, který měl i rozhodující slovo ohledně sestavy. Odehrál všechna utkání (16), vstřelil 5 gólů, na 6 přihrál. Především však měl pouze 1(!!!) dvouminutový trest, výborná práce v celé sezóně. Stejnou porci zápasů zvládl i Honza Klamrt, ten k jedné brance přidal hned 18 finálních přihrávek, stal se třetím nejlepším nahrávačem Regionální ligy! I Vojta Haken nevynechal ani jeden mač, do "kanady" zapsal 0+5, svoje si odehrál. Další bek Daniel Taneček na 1 turnaji chyběl, spolehlivý borec myslící především na defenzivu, výborně čte hru, nebyl ani jednou vyloučen. Deset duelů zvládl Marcel Jeřábek, univerzální bijec, kterého občas limitovalo zraněné koleno. Pořád s hlavou nahoře vstřelil 2 góly. 6 utkání stihl Marek Pech, který v sestavě naskočil vždy tam, kde bylo potřeba. Životní výhru si připsal "doma", když se stal v průběhu sezóny tatínkem.
Forvardům celé ligy, jak již bylo zmíněno, vládl Tomáš Matys. V šestnácti mačích zaznamenal bilanci 16+32, byl i suverénně nejlepším nahrávačem ligy. Na třetí místo kanadského bodování ligy se prostřílel Tomáš Valkoun, v počtu gólů byl dokonce druhý (28 fíků, odehrál také vše). Další dvaceti-gólový střelec Petr Dlouhý (pátý mezi šutéry) přidal sedm nahrávek = 9.místo v KB. Hned o místo za ním najdeme ve statistikách Frantu Nováka, který zapsal ve 14 zápasech bilanci 14+13, velmi povedený ročník. Právě s Fandou a Valkym vytvořil skvěle sehraný útok Honza Štál, asi nejlepší hráč box to box (nyní fotbalová terminologie), počet naběhaných kilometrů ve sprintu za zápas však není znám. Bilance v deseti kláních 8+4. Jen na jednom turnaji chyběl Marek Hubaček, s bilancí 6+3 může být spokojený, dokázal do hry vnést energii i jako střídající hráč v průběhu utkání. I přes pracovní a studijní povinnosti za hranicemi stihl Patrik Sytný naskočit do 10 partií, střelecky se mu dařilo (8 zářezů a 2 asistence). Mladé pušky Ondra Kabelka (12 u, 2 góly, 4 asistence) a Bohouš Plíšek (9 u) především sbírali další zkušenosti, Ondra prokázal velké zlepšení proti ročníku zpět, "Plíšan" jako novic v týmu ukázal velký potenciál. Epizodní roli si pak na pár střídání střihl Martin Procházka, z pozice vedoucího družstva tým hecoval Tomáš Matys starší.
Na závěr gratulace do celého týmu a ať se daří i ve vyšším levelu, celostátní divizi!!!
Fanoušci se tak mohou těšit na více domácích utkání, hrací systém soutěže je totožný s extraligou žen.
Napsal Martin Petrgál

Muži FBK Jičín krůček od divize, dorostenci bojují o medaile

Zveřejněno: 3. 3. 2020 11:09
Dorostenci KM automatik FBK Jičín se v dalších bojích střetli s FBC Trutnov (DTJ), který porazili 5:3 a lídrem tabulky FBC Dobruška, který zvítězil 7:4. Stále tak živí naději na medailové umístění, rozdíl mezi druhým a pátým místem je pouhých 5 bodů. Jičín má navíc příznivější los do konce soutěže včetně domácího turnaje první jarní den, 21.3. ve sportovním areálu. Trenér Pavel Ouhrabka své svěřence pochválil za celkem 5 povedených třetin (nevydařila se jen druhá část s Dobruškou, kterou kluci prohráli 0:4), do týmu skvěle zapadli noví hráči Denis Lenfeld a Miroslav Grund (ten se dokonce zaskvěl proti lídru tabulky bilancí 2+2, podílel se tak na všech brankách!).
Sestava: Dominik Hamšík - Ondřej Svoboda, Jaroslav Mach, Tomáš Ouhrabka, Adam Florian, Petr Szturc, Matěj Jína, Denis Lenfeld, Miroslav Grund, Marek Badzo, Oliver Šulc, Jakub Dušek, Adam Sucharda, Vojtěch Svoboda, Adam Pazderník, Lukáš Chrpa, Tomáš Typlt.

Muži KM automatik FBK Jičín ukončili svou vítěznou šňůru, kterou táhli skoro 2 roky! Trvala 36 utkání, na dalším turnaji Regionální ligy narazili na FbC Skuteč, jejíž hráči byli takticky dobře připraveni. Jičín sice bušil na kasu celých 45 minut, vyložené šance zahazoval, soupeř trestal z rychlých brejků a zaslouženě vyhrál 6:2. V druhém duelu proti SOKOLI Pardubice B, chtěli za každou cenu utrhnout 3 body a zajistit si definitivně postup do divize. Dramatické utkání, ve kterém borci FBK trefovali zařízení pouze ve 2.třetině.Tomáš Matys, Jan Štál a Marcel Jeřábek zajistili týmu průběžné vedení 3:2. Pět minut před koncem však Pardubice vyrovnali a v čase 41:16 dostali možnost definitivně rozhodnout - přesilovka 5 na 3 celé 2 minuty! V brance Jičína však kraloval Petr Líbal a spoluhráče podržel. Ti nakonec dostali také ještě možnost přesilové hry (5 na 4), avšak kombinace se tento den nedařily. Konečná remíza 3:3 byla spravedlivá, první místo v tabulce s náskokem muži stále drží. A už jim chybí k postupové definitivě do divize jeden jediný bodík!
Sestava: Petr Líbal, Josef Hladík - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Vojtěch Haken, Marcel Jeřábek - Petr Dlouhý, Tomáš Matys, Patrik Sytný, Jan Štál, Tomáš Valkoun, Marek Hubaček, Ondřej Kabelka, Bohumil Plíšek.

Muži krůček od postupu do divize!!!

Zveřejněno: 18. 2. 2020 12:56
Velký úspěch stojí před mužským týmem KM automatik FBK Jičín. Po vydařeném domácím turnaji nejenže protáhli sérii neporazitelnosti na 36 utkání (i s minulým ročníkem), navíc se velmi přiblížili postupu do divize! Pomyslnou třešničkou na dortu je pak první místo v tabulce Regionální ligy, kde muži mají status nováčka soutěže. A jak se tedy ve sportovním areálu hrálo?

KM automatik FBK Jičín - Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
V prvním duelu čekal domácí celek velmi zkušený soupeř, několikanásobný šampion soutěže (kvůli chybějící mládeži nemohl postoupit).  Od úvodní hvizdu se jičínští hráči dostali do tlaku, který vyvrcholil na konci třetí minuty, kdy se trefil ostrým švihem do šibenice kapitán Michal Schreier. Další šance zůstaly nevyužity, borci FBK některé situace dost "přehrávali". Ve druhé periodě pak domácí dominovali. Parádní florbal před skvělými diváky vrcholil postupnými brankami Tomáše Matyse, Fandy Nováka a Petra Dlouhého, Vrchlabí pouze korigovalo skrytou střelou, průběžný stav 4:1 a.... Samozřejmě přišla komplikace. Jičín asi po třech trefených břevnech smolně inkasoval 20 sekund před koncem a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:2, což bylo vzhledem k průběhu utkání pro hosty velmi milosrdné. Ti však vstoupili do posledního dějství velmi koncentrovaně, navíc se jim povedlo slepenými góly dokonce vyrovnat! Drama vrcholilo, v brance Jičína chvílemi čaroval Petr Líbal, na druhé straně pokračovalo střelecké trápení. Infarktová koncovka, nejprve hosté promarnili přesilovku, tři minuty před koncem stejnou výhodu dostali muži FBK. V čase 42:08 nabil Honza Klamrt a Tomáš Valkoun se nemýlil - 5:4. Minutu před koncem pak ještě filigránským kouskem z trestného střílení pečetil Tomáš "Tonda" Matys a Jičín tak oslavil zasloužené a nesmírně důležité vítězství 6:4
Na obrázku může být: 16 people, people playing sports a basketball court
HAGA Pardubice - KM automatik FBK Jičín 7:11 (3:1, 1:5, 3:5)
Neoblíbený soupeř inkasoval rychlou branku z hole Marcela Jeřábka, avšak za 11 sekund stihl vyrovnat. V páté minutě byl pak vyloučen na 5 minut plus do konce utkání jičínský Marek Hubaček, což ovlivnilo celou první třetinu. Pardubice v dlouhé výhodě 2x skórovali, domácí děkovali brankáři Honzovi Krausovi, že průběžný stav nebyl ještě vyšší než 3:1 pro Hagu. Hráči si o přestávce něco řekli, dokázali zkrotit emoce a vlétli na hřiště jako uragán! Báječné akce bavily diváky a hlavně padaly i branky. Valky, Matys, Valky, Péťa Dlouhý a nakonec opět Tomáš Valkoun kompletuje svůj hattrick, za 6 minut byl stav 6:3 pro Jičín! Pardubičtí ještě stihli korigovat, nástup do třetí třetiny se však nesl v duchu druhé periody. Bum Patrik Sytný, bum Tomáš Matys, Bum opět Sytný, bumprásk již na 10:4 trefil Honza Klamrt. Prostor v utkání nakonec dostal celý kádr, konečný výsledek potěšil diváky, kteří hráče odměnili ovacemi ve stoje! A hráči jim náležitě zatleskali, klub FBK Jičín tímto děkuji senzačnímu publiku! Muže čeká ještě šest zápasů, matematicky postup bude hotov, pokud získají minimálně 4 body (ze všech 6 duelů), nebo minimálně zremizují vzájemný zápas s Orel Rtyně v Podkrkonoší. Divize volá!!!

Sestava (za hráčem vždy branky+asistence z obou zápasů):
Petr Líbal, Jan Kraus - Michal Schreier 1+0, Jan Klamrt 1+4, Marcel Jeřábek 1+0, Vojtěch Haken, Daniel Taneček 0+1 - Tomáš Matys 4+6, Patrik Sytný 2+0, Petr Dlouhý 2+1, Tomáš Valkoun 5+2, František Novák 1+0, Jan Štál 0+1, Ondřej Kabelka 0+1, Bohumil Plíšek, Martin Procházka

Muži vládnou regionální lize

Zveřejněno: 5. 2. 2020 10:50

Nováček soutěže, KM automatik FBK Jičín, který minulou sezónou prosvištěl bez ztráty bodu (22 vítězství ve 22 utkáních Královéhradecké ligy), se prosazuje i o soutěž výše. Naposledy se vydal bojovat do Skutče, kde se utkal se dvěma celky.
FbC Titáni Pardubice - KM automatik FBK Jičín 5:7 (1:1, 3:4, 1:2)
Na první vzájemný zápas v této sezóně Pardubice nevzpomínají dobře, v tu dobu jako průběžně vedoucí celek tabulky schytal od jičínského FBK debakl 0:7. Proto vstoupili Titáni do utkání nesmírně koncentrovaně, první třetina byla velmi vyrovnaná. Skóre otevřel Marek Hubaček, FbC však rychle odpovědělo. Nástup do druhé části se povedl mužům KM automatik, během třech minut napálili góly Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun a Patrik Sytný. Protivník se však nevzdal a postupně manko umazával. Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:5 (další gól Patrik Sytný), kde vrcholilo drama. Pardubice ve vlastním oslabení dostaly možnost trestného střílení a využily - 5:5. 2 minuty a 22 sekund před koncem však parádně trefil vítězný gól Marek Hubaček po dobré práci Franty Nováka a poté ještě zkompletoval hattrick Patrik Sytný - konečný výsledek 5:7 a další 3 zasloužené bodíky do tabulky.
KM automatik FBK Jičín - FbC Skuteč 10:6 (3:3, 3:0, 4:3)
Začátek duelu Jičínští nezachytili a v páté minutě již prohrávali 1:3. Hrající trenér Michal Schreier dal týmu impulz v podobě střídání brankářů a nováček na florbalové scéně Petr Líbal (tyto 2 zápasy byli pro něj premiérou v mistrovských utkání!!!) zavřel branku. A když začal úřadovat nejproduktivnější muž soutěže Tomáš "Tonda" Matys, který v utkání pobral celkem 5 asistencí, nebylo o vítězi skoro pochyb. Střelecky se dařilo Tomáši Valkounovi a Petru Dlouhému (oba 4 góly!!!), menší povolení koncentrace v závěru zápasu dovolila soupeři korigovat na konečných 10:6.
Muži tak znovu protáhli skvělou šňůru bez prohry, která se aktuálně zastavila na čísle 34! 6 bodů znamená pak zvýšení náskoku v čele Regionální ligy, následující turnaj navíc hostí doma, ve sportovním areálu v Jičíně. Kdy? V sobotu 15.2. od 9.00 proti Vrchlabí a od 13.30 proti týmu HAGA Pardubice.
Všichni fanoušci florbalu jsou srdečně zváni!
Sestava: Petr Líbal, Matěj Kraušner - Jan Klamrt, Daniel Taneček, Michal Schreier, Vojtěch Haken - Petr Dlouhý, Tomáš Matys, Marek Hubaček, František Novák, Patrik Sytný, Tomáš Valkoun.

Na obrázku může být: 12 lidí

Muži 30 utkání bez prohry!

Zveřejněno: 10. 12. 2019 9:33
Muži FBK Jičín 30 utkání bez prohry!

V dalším pokračovaní regionální ligy se nováček této soutěže KM automatik FBK Jičín vydal do Náchoda, kde čelil domácím borcům a Dvoru Králové. Chtěl natáhnout svou úžasnou sérii bez prohry, avšak hned v prvním utkání (proti Dvoru) měl namále. Oslaben o Honzu Štála nechytil začátek utkání, brzy prohrával 0:2. Naštěstí přišlo střelecké obrození super střelce loňské sezóny Tomáše Valkouna, který 2 slepenými góly vyrovnal. Oba celky se přetahovaly o výsledek až do konce, výsledná remíza 8:8 nepotěšila ani jeden tým.
Branky a asistence FBK: Tomáš Matys 1+3, Tomáš Valkoun 3+0, Jan Klamrt 0+3, František Novák 2+0, Petr Dlouhý 1+1, Marek Hubaček 1+0, Michal Schreier 0+1.
Druhý mač proti domácímu celku se v první třetině podobal tomu předchozímu. Preciznost v obraně nechal Jičín nejspíše ve sportovním areálu, na začátku třetí třetiny vedl Náchod 6:5. Pak však během 10 sekund hosté otočili. Nejprve se trefil nejproduktivnější muž soutěže Tomáš Matys, v čase 33:33 se prosadil po nahrávce kapitána Michala Schreiera (hrajícím s číslem 33) Ondra Kabelka. Klid do koncovky to však ještě nepřineslo, Náchod během dvou minut provedl další zvrat, v čase 36:24 vedl 8:7. Šílenou přestřelku rozhodl hattrickem během 6 minut Petr Dlouhý, celkem zaznamenal v duelu 5 branek! Konečná výhra 12:9 a ofenzivní smršť potěšila diváky, FBK Jičín díky remíze a výhře natáhl neporazitelnost na fantastických 30 zápasů! Přezimuje na lichotivém 2.místě tabulky (má ještě 2 zápasy k dobru). Kaňkou turnaje bylo zranění Bobeše Plíška, snad to nebude nic vážného, přejeme brzké uzdravení. Další zápasy čekají muže až v roce 2020.
Branky a asistence FBK: Petr Dlouhý 5+1, Tomáš Matys 2+4, Ondřej Kabelka 2+1, Tomáš Valkoun 2+0, Michal Schreier 1+1, František Novák 0+1, Marek Hubaček 0+1, Marek Pech 0+1, Vojtěch Haken 0+1.
Sestava: Jan Kraus, David Bret - Michal Schreier, Jan Klamrt, Marek Pech, Vojtěch Haken - Tomáš Matys, Petr Dlouhý, Ondřej Kabelka, František Novák, Tomáš Valkoun, Marek Hubaček, Bobeš Plíšek.

Muži zahájili nadějně

Zveřejněno: 29. 10. 2019 20:01

Muži vstoupili jako nováček do Regionální ligy výtečně. V prvním duelu proti Sokolu Pardubice B (záloha extraligového týmu) byl stav po dvou třetinách vyrovnaný 4:4. Za KM automatik FBK Jičín se trefili 2x super snajpr Tomáš Valkoun, dále Petr Dlouhý a Franta Novák. V posledním dějství to vzal na sebe kapitán Michal Schreier a dvěmi brankami během 20 sekund zařídil vedení 6:4. Poté ještě nabil Tomáši Matysovi, konečná a zasloužená výhra 7:5 chutnala. Druhý mač proti Náchodu B byl ve rčení každý chvilku tahá pilku, nakonec se urodila remíza 6:6, ze které byli lonští mistři kraje zklamaní. Sestava: Jan Kraus - Michal Schreier, Jan Klamrt, Vojta Haken, Marek Pech, Daniel Taneček - Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Tomáš Matys, Ondřej Kabelka, František Novák, Marek Hubaček.

Na obrázku může být: 1 osoba

Muži mistři kraje bez ztráty bodu!

Zveřejněno: 6. 5. 2019 13:11
Na obrázku může být: 19 lidí, smějící se lidé, sedící lidéMuži KM automatik FBK Jičín suverénně ovládli florbalovou ligu Královéhradeckého kraje. Zvítězili ve všech (!!!) utkáních, kterých bylo 22. Vstřelili v nich 219 branek (druhý nejvyšší počet v soutěži), obdrželi pouhých 57 (nejméně ze všech). Splnili tak jednoznačně předsezónní cíl v podobě postupu, hrající kouč Michal Schreier byl spokojen s plným bodovým ziskem a nasazením hráčů v klíčových bitvách s Náchodem. Nicméně zdůraznil, že je potřeba více pracovat, vyšší soutěž bude velká výzva. A kdo se podílel na historickém zápisu, chcete-li "šedesátišesti boďáku"?
V brance se protočilo 5 gólmanů, Jirka Šulc, Josef Hladík, Matěj Kraušner, David Bret a Jan Kraus byli ve všech duelech spolehliví, někdy méně vytížení, rozhodující bitvu v Náchodě ovládl Honza Kraus, řekl si tak o místo jedničky do příští sezóny? V poli pak přispělo k titulu Mistr Královéhradeckého kraje hned 20 hráčů (brankář David Bret odehrál poslední turnaj na postu útočníka a dokonce vstřelil branku!), epizodní roli sehráli Jakub Muller (počet zápasů 1), Marek Rozkovec (1), Jakub Knespl (2), Vojtěch Dittrich (4). Dalších 15 hráčů už mělo výraznější statistické zápisy: Marek Pech (16 zápasů, 1 branka + 3 asistence), Martin Šír (10, 2+2), Marcel Jeřábek (8, 3+3), Marek Hubaček (12, 5+3), Daniel Taneček (20, 4+5), Vojtěch Haken (18, 8+3), Michal Schreier (20, 7+8), Ondřej Kabelka (20, 6+10), Patrik Sytný (12, 8+15), Jan Štál (18, 18+15), Jan Klamrt (22, 8+32), Petr Dlouhý (22, 29+14), Tomáš Matys (18, 33+24), František Novák (22, 31+32), Tomáš Valkoun (22, 52+20). Posledně tři jmenovaní se prosadili do TOP 10 kanadského bodování, letošní bomber Tomáš Valkoun se prostřílel na druhé místo tabulky střelců. Nyní si tým užívá zasloužený odpočinek, pomalu však začne individuální příprava a začátkem července již tradičně venkovní turnaj Open air v Dobrušce. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do další sezóny!
Napsal Martin Petrgál.

Muži se stali mistry kraje!

Zveřejněno: 27. 3. 2019 7:46

Na obrázku může být: 14 lidí, smějící se lidéKrálovéhradecká florbalová liga mužů měla na pořadu šlágr Náchod B proti KM automatik FBK Jičín. Domácí s bilancí 17 výher a 1 prohra (na půdě Jičína), hosté 18 zápasů - 18 vítězství! Tuhý boj o mistra ligy byl k vidění od prvních sekund. Důležitý první gól vstřelili hosté, konkrétně nejlepší střelec týmu Tomáš Valkoun. Náchod opět posílen o borce z první ligy však o minutu později vyrovnal a těsně před koncem první třetiny utrhl průběžné vedení 2:1. Borci KM navíc zahajovali prostředí část oslabením, které se povedlo ubránit, navíc Valkoun pohotově vyrovnal. V polovině utkání se trefil František Novák, ale domácí srovnali za pouhých 37 sekund. Stav 3:3 vydržel do druhé sirény, FBK Jičín výrazně podržel brankář Jan Kraus (střely na branku ve 2.třetině 13 - 5)!

Číst dál...

Muži FBK válcují, řádil Tomáš Valkoun!

Zveřejněno: 23. 2. 2019 16:47

Na obrázku může být: 1 osoba, záběr zblízka

Zápasy číslo 15 a 16 pokračovala Královéhradecká florbalová liga mužů. KM automatik FBK Jičín, který vede soutěž bez ztráty bodu, neměl nejprve slitování s FbC Hradec Králové B. Rozdrtil ho 21:3, góly vstřelili Valkoun 7x, Matys 5x, Dlouhý 3x, Novák 3x, Klamrt 2x, Sytný. V druhém utkání Jaroměř ofenzivní válec Jičína malinko zbrzdila, ale nedokázala zabránit řádění Tomáše Valkouna. Ten si po sedmi brankách z prvního duelu připsal dalších 5! Střelecky se prosadili i jeho kolegové z útoku Novák a Štál, skórovali ještě Sytný a Dlouhý. Výhra 9:1 je tak šestnáctou v řadě jičínské borce!!! Dýchá jim však na záda rezerva prvoligového Náchoda s odstupem třech bodů, blížící se vzájemný duel bude vyvrcholením celé ligy (v prvním utkání zvítězil celek z města pohádky 7:3). Sestava: Josef Hladík - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Martin Šír, František Novák, Tomáš Valkoun, Jan Štál, Tomáš Matys, Patrik Sytný, Petr Dlouhý, Ondřej Kabelka.

Muži stále bez ztráty bodu

Zveřejněno: 5. 2. 2019 11:45
Utkání číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Královéhradecké florbalové lize. Nejprve se chtěl na vedoucí celek vytáhnout Náchod C s posilami z 1.ligy, jenže těžce narazil hned v první třetině. Postupně po brankách Schreiera, Hakena, Matyse a 2x Štála šli jičínští do trháku 5:0 a bylo po zápase, který se pak prakticky jen dohrával. Konečné skóre 7:4 bylo k Náchodu velmi milosrdné. Ve druhém duelu se Rokytnice připravila lépe, celé první dějství se hráči z města pohádek snažili najít skulinku v pevné obraně, povedlo se to až minutu před sirénou Dlouhému. Po nástupu do druhé třetiny a vyrovnání soupeře přišel jičínský uragán, postupně skórovali Novák, Kabelka, Matys, Štál, Dlouhý a opět Matys, skóre po dvou periodách tedy 7:1, poslední třetina se dohrávala z povinnosti. Florbalisté tak přivezli povinných 6 bodů a stále se drží v tabulce bez ztráty bodu. Pečlivě se připravují na duel proti Náchodu B, který lídrovi dýchá na krk s tříbodovým odstupem. Boj o první místo a přímý postup tak stále není u konce.
Florbal Primátor Náchod C - KM automatik FBK Jičín 4:7
KM automatik FBK Jičín - Rokytnice v Orl.h. 8:3
Sestava: David Bret, Jan Kraus - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Vojtěch Haken - Jan Štál, Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Ondřej Kabelka, Tomáš Matys, František Novák, Marek Pech