FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Muži krůček od postupu do divize!!!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 18. 2. 2020 12:56
Velký úspěch stojí před mužským týmem KM automatik FBK Jičín. Po vydařeném domácím turnaji nejenže protáhli sérii neporazitelnosti na 36 utkání (i s minulým ročníkem), navíc se velmi přiblížili postupu do divize! Pomyslnou třešničkou na dortu je pak první místo v tabulce Regionální ligy, kde muži mají status nováčka soutěže. A jak se tedy ve sportovním areálu hrálo?
 
KM automatik FBK Jičín - Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
V prvním duelu čekal domácí celek velmi zkušený soupeř, několikanásobný šampion soutěže (kvůli chybějící mládeži nemohl postoupit).  Od úvodní hvizdu se jičínští hráči dostali do tlaku, který vyvrcholil na konci třetí minuty, kdy se trefil ostrým švihem do šibenice kapitán Michal Schreier. Další šance zůstaly nevyužity, borci FBK některé situace dost "přehrávali". Ve druhé periodě pak domácí dominovali. Parádní florbal před skvělými diváky vrcholil postupnými brankami Tomáše Matyse, Fandy Nováka a Petra Dlouhého, Vrchlabí pouze korigovalo skrytou střelou, průběžný stav 4:1 a.... Samozřejmě přišla komplikace. Jičín asi po třech trefených břevnech smolně inkasoval 20 sekund před koncem a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:2, což bylo vzhledem k průběhu utkání pro hosty velmi milosrdné. Ti však vstoupili do posledního dějství velmi koncentrovaně, navíc se jim povedlo slepenými góly dokonce vyrovnat! Drama vrcholilo, v brance Jičína chvílemi čaroval Petr Líbal, na druhé straně pokračovalo střelecké trápení. Infarktová koncovka, nejprve hosté promarnili přesilovku, tři minuty před koncem stejnou výhodu dostali muži FBK. V čase 42:08 nabil Honza Klamrt a Tomáš Valkoun se nemýlil - 5:4. Minutu před koncem pak ještě filigránským kouskem z trestného střílení pečetil Tomáš "Tonda" Matys a Jičín tak oslavil zasloužené a nesmírně důležité vítězství 6:4
Na obrázku může být: 16 people, people playing sports a basketball court
HAGA Pardubice - KM automatik FBK Jičín 7:11 (3:1, 1:5, 3:5)
Neoblíbený soupeř inkasoval rychlou branku z hole Marcela Jeřábka, avšak za 11 sekund stihl vyrovnat. V páté minutě byl pak vyloučen na 5 minut plus do konce utkání jičínský Marek Hubaček, což ovlivnilo celou první třetinu. Pardubice v dlouhé výhodě 2x skórovali, domácí děkovali brankáři Honzovi Krausovi, že průběžný stav nebyl ještě vyšší než 3:1 pro Hagu. Hráči si o přestávce něco řekli, dokázali zkrotit emoce a vlétli na hřiště jako uragán! Báječné akce bavily diváky a hlavně padaly i branky. Valky, Matys, Valky, Péťa Dlouhý a nakonec opět Tomáš Valkoun kompletuje svůj hattrick, za 6 minut byl stav 6:3 pro Jičín! Pardubičtí ještě stihli korigovat, nástup do třetí třetiny se však nesl v duchu druhé periody. Bum Patrik Sytný, bum Tomáš Matys, Bum opět Sytný, bumprásk již na 10:4 trefil Honza Klamrt. Prostor v utkání nakonec dostal celý kádr, konečný výsledek potěšil diváky, kteří hráče odměnili ovacemi ve stoje! A hráči jim náležitě zatleskali, klub FBK Jičín tímto děkuji senzačnímu publiku! Muže čeká ještě šest zápasů, matematicky postup bude hotov, pokud získají minimálně 4 body (ze všech 6 duelů), nebo minimálně zremizují vzájemný zápas s Orel Rtyně v Podkrkonoší. Divize volá!!!
 
Sestava (za hráčem vždy branky+asistence z obou zápasů): 
Petr Líbal, Jan Kraus - Michal Schreier 1+0, Jan Klamrt 1+4, Marcel Jeřábek 1+0, Vojtěch Haken, Daniel Taneček 0+1 - Tomáš Matys 4+6, Patrik Sytný 2+0, Petr Dlouhý 2+1, Tomáš Valkoun 5+2, František Novák 1+0, Jan Štál 0+1, Ondřej Kabelka 0+1, Bohumil Plíšek, Martin Procházka
Napsal Martin Petrgál

Muži vládnou regionální lize

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 5. 2. 2020 10:50

Nováček soutěže, KM automatik FBK Jičín, který minulou sezónou prosvištěl bez ztráty bodu (22 vítězství ve 22 utkáních Královéhradecké ligy), se prosazuje i o soutěž výše. Naposledy se vydal bojovat do Skutče, kde se utkal se dvěma celky.
FbC Titáni Pardubice - KM automatik FBK Jičín 5:7 (1:1, 3:4, 1:2)
Na první vzájemný zápas v této sezóně Pardubice nevzpomínají dobře, v tu dobu jako průběžně vedoucí celek tabulky schytal od jičínského FBK debakl 0:7. Proto vstoupili Titáni do utkání nesmírně koncentrovaně, první třetina byla velmi vyrovnaná. Skóre otevřel Marek Hubaček, FbC však rychle odpovědělo. Nástup do druhé části se povedl mužům KM automatik, během třech minut napálili góly Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun a Patrik Sytný. Protivník se však nevzdal a postupně manko umazával. Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:5 (další gól Patrik Sytný), kde vrcholilo drama. Pardubice ve vlastním oslabení dostaly možnost trestného střílení a využily - 5:5. 2 minuty a 22 sekund před koncem však parádně trefil vítězný gól Marek Hubaček po dobré práci Franty Nováka a poté ještě zkompletoval hattrick Patrik Sytný - konečný výsledek 5:7 a další 3 zasloužené bodíky do tabulky.
KM automatik FBK Jičín - FbC Skuteč 10:6 (3:3, 3:0, 4:3)
Začátek duelu Jičínští nezachytili a v páté minutě již prohrávali 1:3. Hrající trenér Michal Schreier dal týmu impulz v podobě střídání brankářů a nováček na florbalové scéně Petr Líbal (tyto 2 zápasy byli pro něj premiérou v mistrovských utkání!!!) zavřel branku. A když začal úřadovat nejproduktivnější muž soutěže Tomáš "Tonda" Matys, který v utkání pobral celkem 5 asistencí, nebylo o vítězi skoro pochyb. Střelecky se dařilo Tomáši Valkounovi a Petru Dlouhému (oba 4 góly!!!), menší povolení koncentrace v závěru zápasu dovolila soupeři korigovat na konečných 10:6.
Muži tak znovu protáhli skvělou šňůru bez prohry, která se aktuálně zastavila na čísle 34! 6 bodů znamená pak zvýšení náskoku v čele Regionální ligy, následující turnaj navíc hostí doma, ve sportovním areálu v Jičíně. Kdy? V sobotu 15.2. od 9.00 proti Vrchlabí a od 13.30 proti týmu HAGA Pardubice.
Všichni fanoušci florbalu jsou srdečně zváni!
Sestava: Petr Líbal, Matěj Kraušner - Jan Klamrt, Daniel Taneček, Michal Schreier, Vojtěch Haken - Petr Dlouhý, Tomáš Matys, Marek Hubaček, František Novák, Patrik Sytný, Tomáš Valkoun.

Na obrázku může být: 12 lidí
 
Napsal Martin Petrgál

Muži 30 utkání bez prohry!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 10. 12. 2019 9:33
Muži FBK Jičín 30 utkání bez prohry!
 
V dalším pokračovaní regionální ligy se nováček této soutěže KM automatik FBK Jičín vydal do Náchoda, kde čelil domácím borcům a Dvoru Králové. Chtěl natáhnout svou úžasnou sérii bez prohry, avšak hned v prvním utkání (proti Dvoru) měl namále. Oslaben o Honzu Štála nechytil začátek utkání, brzy prohrával 0:2. Naštěstí přišlo střelecké obrození super střelce loňské sezóny Tomáše Valkouna, který 2 slepenými góly vyrovnal. Oba celky se přetahovaly o výsledek až do konce, výsledná remíza 8:8 nepotěšila ani jeden tým.
Branky a asistence FBK: Tomáš Matys 1+3, Tomáš Valkoun 3+0, Jan Klamrt 0+3, František Novák 2+0, Petr Dlouhý 1+1, Marek Hubaček 1+0, Michal Schreier 0+1.
Druhý mač proti domácímu celku se v první třetině podobal tomu předchozímu. Preciznost v obraně nechal Jičín nejspíše ve sportovním areálu, na začátku třetí třetiny vedl Náchod 6:5. Pak však během 10 sekund hosté otočili. Nejprve se trefil nejproduktivnější muž soutěže Tomáš Matys, v čase 33:33 se prosadil po nahrávce kapitána Michala Schreiera (hrajícím s číslem 33) Ondra Kabelka. Klid do koncovky to však ještě nepřineslo, Náchod během dvou minut provedl další zvrat, v čase 36:24 vedl 8:7. Šílenou přestřelku rozhodl hattrickem během 6 minut Petr Dlouhý, celkem zaznamenal v duelu 5 branek! Konečná výhra 12:9 a ofenzivní smršť potěšila diváky, FBK Jičín díky remíze a výhře natáhl neporazitelnost na fantastických 30 zápasů! Přezimuje na lichotivém 2.místě tabulky (má ještě 2 zápasy k dobru). Kaňkou turnaje bylo zranění Bobeše Plíška, snad to nebude nic vážného, přejeme brzké uzdravení. Další zápasy čekají muže až v roce 2020.
Branky a asistence FBK: Petr Dlouhý 5+1, Tomáš Matys 2+4, Ondřej Kabelka 2+1, Tomáš Valkoun 2+0, Michal Schreier 1+1, František Novák 0+1, Marek Hubaček 0+1, Marek Pech 0+1, Vojtěch Haken 0+1. 
Sestava: Jan Kraus, David Bret - Michal Schreier, Jan Klamrt, Marek Pech, Vojtěch Haken - Tomáš Matys, Petr Dlouhý, Ondřej Kabelka, František Novák, Tomáš Valkoun, Marek Hubaček, Bobeš Plíšek.
Napsal Martin Petrgál

Muži zahájili nadějně

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 29. 10. 2019 20:01

Muži vstoupili jako nováček do Regionální ligy výtečně. V prvním duelu proti Sokolu Pardubice B (záloha extraligového týmu) byl stav po dvou třetinách vyrovnaný 4:4. Za KM automatik FBK Jičín se trefili 2x super snajpr Tomáš Valkoun, dále Petr Dlouhý a Franta Novák. V posledním dějství to vzal na sebe kapitán Michal Schreier a dvěmi brankami během 20 sekund zařídil vedení 6:4. Poté ještě nabil Tomáši Matysovi, konečná a zasloužená výhra 7:5 chutnala. Druhý mač proti Náchodu B byl ve rčení každý chvilku tahá pilku, nakonec se urodila remíza 6:6, ze které byli lonští mistři kraje zklamaní. Sestava: Jan Kraus - Michal Schreier, Jan Klamrt, Vojta Haken, Marek Pech, Daniel Taneček - Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Tomáš Matys, Ondřej Kabelka, František Novák, Marek Hubaček.

Na obrázku může být: 1 osoba

Muži mistři kraje bez ztráty bodu!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 6. 5. 2019 13:11
Na obrázku může být: 19 lidí, smějící se lidé, sedící lidéMuži KM automatik FBK Jičín suverénně ovládli florbalovou ligu Královéhradeckého kraje. Zvítězili ve všech (!!!) utkáních, kterých bylo 22. Vstřelili v nich 219 branek (druhý nejvyšší počet v soutěži), obdrželi pouhých 57 (nejméně ze všech). Splnili tak jednoznačně předsezónní cíl v podobě postupu, hrající kouč Michal Schreier byl spokojen s plným bodovým ziskem a nasazením hráčů v klíčových bitvách s Náchodem. Nicméně zdůraznil, že je potřeba více pracovat, vyšší soutěž bude velká výzva. A kdo se podílel na historickém zápisu, chcete-li "šedesátišesti boďáku"?
V brance se protočilo 5 gólmanů, Jirka Šulc, Josef Hladík, Matěj Kraušner, David Bret a Jan Kraus byli ve všech duelech spolehliví, někdy méně vytížení, rozhodující bitvu v Náchodě ovládl Honza Kraus, řekl si tak o místo jedničky do příští sezóny? V poli pak přispělo k titulu Mistr Královéhradeckého kraje hned 20 hráčů (brankář David Bret odehrál poslední turnaj na postu útočníka a dokonce vstřelil branku!), epizodní roli sehráli Jakub Muller (počet zápasů 1), Marek Rozkovec (1), Jakub Knespl (2), Vojtěch Dittrich (4). Dalších 15 hráčů už mělo výraznější statistické zápisy: Marek Pech (16 zápasů, 1 branka + 3 asistence), Martin Šír (10, 2+2), Marcel Jeřábek (8, 3+3), Marek Hubaček (12, 5+3), Daniel Taneček (20, 4+5), Vojtěch Haken (18, 8+3), Michal Schreier (20, 7+8), Ondřej Kabelka (20, 6+10), Patrik Sytný (12, 8+15), Jan Štál (18, 18+15), Jan Klamrt (22, 8+32), Petr Dlouhý (22, 29+14), Tomáš Matys (18, 33+24), František Novák (22, 31+32), Tomáš Valkoun (22, 52+20). Posledně tři jmenovaní se prosadili do TOP 10 kanadského bodování, letošní bomber Tomáš Valkoun se prostřílel na druhé místo tabulky střelců. Nyní si tým užívá zasloužený odpočinek, pomalu však začne individuální příprava a začátkem července již tradičně venkovní turnaj Open air v Dobrušce. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do další sezóny!
Napsal Martin Petrgál.

Muži se stali mistry kraje!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 27. 3. 2019 7:46

Na obrázku může být: 14 lidí, smějící se lidéKrálovéhradecká florbalová liga mužů měla na pořadu šlágr Náchod B proti KM automatik FBK Jičín. Domácí s bilancí 17 výher a 1 prohra (na půdě Jičína), hosté 18 zápasů - 18 vítězství! Tuhý boj o mistra ligy byl k vidění od prvních sekund. Důležitý první gól vstřelili hosté, konkrétně nejlepší střelec týmu Tomáš Valkoun. Náchod opět posílen o borce z první ligy však o minutu později vyrovnal a těsně před koncem první třetiny utrhl průběžné vedení 2:1. Borci KM navíc zahajovali prostředí část oslabením, které se povedlo ubránit, navíc Valkoun pohotově vyrovnal. V polovině utkání se trefil František Novák, ale domácí srovnali za pouhých 37 sekund. Stav 3:3 vydržel do druhé sirény, FBK Jičín výrazně podržel brankář Jan Kraus (střely na branku ve 2.třetině 13 - 5)!

Číst dál...

Muži FBK válcují, řádil Tomáš Valkoun!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 23. 2. 2019 16:47

 

Na obrázku může být: 1 osoba, záběr zblízka

Zápasy číslo 15 a 16 pokračovala Královéhradecká florbalová liga mužů. KM automatik FBK Jičín, který vede soutěž bez ztráty bodu, neměl nejprve slitování s FbC Hradec Králové B. Rozdrtil ho 21:3, góly vstřelili Valkoun 7x, Matys 5x, Dlouhý 3x, Novák 3x, Klamrt 2x, Sytný. V druhém utkání Jaroměř ofenzivní válec Jičína malinko zbrzdila, ale nedokázala zabránit řádění Tomáše Valkouna. Ten si po sedmi brankách z prvního duelu připsal dalších 5! Střelecky se prosadili i jeho kolegové z útoku Novák a Štál, skórovali ještě Sytný a Dlouhý. Výhra 9:1 je tak šestnáctou v řadě jičínské borce!!! Dýchá jim však na záda rezerva prvoligového Náchoda s odstupem třech bodů, blížící se vzájemný duel bude vyvrcholením celé ligy (v prvním utkání zvítězil celek z města pohádky 7:3). Sestava: Josef Hladík - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Martin Šír, František Novák, Tomáš Valkoun, Jan Štál, Tomáš Matys, Patrik Sytný, Petr Dlouhý, Ondřej Kabelka.

Napsal Martin Petrgál

Muži stále bez ztráty bodu

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 5. 2. 2019 11:45
Utkání číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Královéhradecké florbalové lize. Nejprve se chtěl na vedoucí celek vytáhnout Náchod C s posilami z 1.ligy, jenže těžce narazil hned v první třetině. Postupně po brankách Schreiera, Hakena, Matyse a 2x Štála šli jičínští do trháku 5:0 a bylo po zápase, který se pak prakticky jen dohrával. Konečné skóre 7:4 bylo k Náchodu velmi milosrdné. Ve druhém duelu se Rokytnice připravila lépe, celé první dějství se hráči z města pohádek snažili najít skulinku v pevné obraně, povedlo se to až minutu před sirénou Dlouhému. Po nástupu do druhé třetiny a vyrovnání soupeře přišel jičínský uragán, postupně skórovali Novák, Kabelka, Matys, Štál, Dlouhý a opět Matys, skóre po dvou periodách tedy 7:1, poslední třetina se dohrávala z povinnosti. Florbalisté tak přivezli povinných 6 bodů a stále se drží v tabulce bez ztráty bodu. Pečlivě se připravují na duel proti Náchodu B, který lídrovi dýchá na krk s tříbodovým odstupem. Boj o první místo a přímý postup tak stále není u konce.
Florbal Primátor Náchod C - KM automatik FBK Jičín 4:7
KM automatik FBK Jičín - Rokytnice v Orl.h. 8:3
Sestava: David Bret, Jan Kraus - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Vojtěch Haken - Jan Štál, Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Ondřej Kabelka, Tomáš Matys, František Novák, Marek Pech
Napsal Martin Petrgál.

Muži kralují v lize HK

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 27. 11. 2018 9:20


Muži v přímém souboji o první místo ve Sportovním areálu Jičín excelovali a porazili Náchod B 7:3. Druhý mač s Trutnovem ovládli 5:0 a dále tak vedou tabulku ligy HK bez ztráty bodu.

Sestava: David Bret (brankář proti Náchodu), Jirka Šulc (brankář proti Trutnovu) - Michal Šrája SchreierVojta HakenHonza KlamrtMartin ŠírDaniel TanečekMarek Pech - Tomáš ValkounFrantišek NovákHonza ŠtálTonda Ala-Bio MatysPetr DlouhýHubaček MarekOndra KabelkaPatrik Mechiko SytnýJakub Müller
Pochvalu pak od hrajícího trenéra Michala Schreiera si kromě hráčů hlavně za první zápas vysloužil i pořadatelský tým v čele s Michalem Šukem, Tomášem Kabelkou a Lubošem Jirsou.

Muži stále 100%!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 11. 11. 2018 14:45

Před dvěma lety slavili muži postup z ligy HK - viz foto. Téměř totožný kádr odehrál utkání číslo 7 a 8, opět bodoval naplno a vede tabulku bez ztráty bodu! Sestava z 11.11.: David Bret, Matěj Kraušner - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Marek Pech, Vojtěch Haken - Petr Dlouhý, Tomáš Matys, Jan Štál, Tomáš Valkoun, František Novák, Marek Hubaček, Marek Rozkovec, Vojtěch Dittrich, Jakub Knespl. Další turnaj odehrají muži KM automatik FBK Jičín na domácí palubovce 24. listopadu, utkají se mimo jiné s Náchodem B, který je zatím také bez ztráty bodu - bitva o čelo tabulky vypukne již v 9.00!

Napsal Martin Petrgál

Flobaloví muži na 7. místě

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 5. 2. 2018 21:00

Předsezónní cíl v podobě postupu byl přehodnocen již po osmi odehraných kolech regionální ligy mužů, zápasy číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Rokytnici nad Jizerou. Prvním soupeřem jim byl beznadějně poslední Trutnov se ziskem nula bodů, povinné vítězství 9:3 hlídali hráči od úvodního střídání. Produktivní byl hlavně Vojtěch Kozák, který si připsal 2 góly a stejný počet asistencí. Duel číslo dvě postavil před Jičínské Letohrad, který se dere za postupem do divize. Bohužel, "dravost" byla na straně soupeře od prvního střídání, borce FBK držel skvěle chytající David Bret.

Číst dál...

twitter share

 

 

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top