FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Muži zahájili nadějně

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 29. 10. 2019 20:01

Muži vstoupili jako nováček do Regionální ligy výtečně. V prvním duelu proti Sokolu Pardubice B (záloha extraligového týmu) byl stav po dvou třetinách vyrovnaný 4:4. Za KM automatik FBK Jičín se trefili 2x super snajpr Tomáš Valkoun, dále Petr Dlouhý a Franta Novák. V posledním dějství to vzal na sebe kapitán Michal Schreier a dvěmi brankami během 20 sekund zařídil vedení 6:4. Poté ještě nabil Tomáši Matysovi, konečná a zasloužená výhra 7:5 chutnala. Druhý mač proti Náchodu B byl ve rčení každý chvilku tahá pilku, nakonec se urodila remíza 6:6, ze které byli lonští mistři kraje zklamaní. Sestava: Jan Kraus - Michal Schreier, Jan Klamrt, Vojta Haken, Marek Pech, Daniel Taneček - Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Tomáš Matys, Ondřej Kabelka, František Novák, Marek Hubaček.

Na obrázku může být: 1 osoba

Muži mistři kraje bez ztráty bodu!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 6. 5. 2019 13:11
Na obrázku může být: 19 lidí, smějící se lidé, sedící lidéMuži KM automatik FBK Jičín suverénně ovládli florbalovou ligu Královéhradeckého kraje. Zvítězili ve všech (!!!) utkáních, kterých bylo 22. Vstřelili v nich 219 branek (druhý nejvyšší počet v soutěži), obdrželi pouhých 57 (nejméně ze všech). Splnili tak jednoznačně předsezónní cíl v podobě postupu, hrající kouč Michal Schreier byl spokojen s plným bodovým ziskem a nasazením hráčů v klíčových bitvách s Náchodem. Nicméně zdůraznil, že je potřeba více pracovat, vyšší soutěž bude velká výzva. A kdo se podílel na historickém zápisu, chcete-li "šedesátišesti boďáku"?
V brance se protočilo 5 gólmanů, Jirka Šulc, Josef Hladík, Matěj Kraušner, David Bret a Jan Kraus byli ve všech duelech spolehliví, někdy méně vytížení, rozhodující bitvu v Náchodě ovládl Honza Kraus, řekl si tak o místo jedničky do příští sezóny? V poli pak přispělo k titulu Mistr Královéhradeckého kraje hned 20 hráčů (brankář David Bret odehrál poslední turnaj na postu útočníka a dokonce vstřelil branku!), epizodní roli sehráli Jakub Muller (počet zápasů 1), Marek Rozkovec (1), Jakub Knespl (2), Vojtěch Dittrich (4). Dalších 15 hráčů už mělo výraznější statistické zápisy: Marek Pech (16 zápasů, 1 branka + 3 asistence), Martin Šír (10, 2+2), Marcel Jeřábek (8, 3+3), Marek Hubaček (12, 5+3), Daniel Taneček (20, 4+5), Vojtěch Haken (18, 8+3), Michal Schreier (20, 7+8), Ondřej Kabelka (20, 6+10), Patrik Sytný (12, 8+15), Jan Štál (18, 18+15), Jan Klamrt (22, 8+32), Petr Dlouhý (22, 29+14), Tomáš Matys (18, 33+24), František Novák (22, 31+32), Tomáš Valkoun (22, 52+20). Posledně tři jmenovaní se prosadili do TOP 10 kanadského bodování, letošní bomber Tomáš Valkoun se prostřílel na druhé místo tabulky střelců. Nyní si tým užívá zasloužený odpočinek, pomalu však začne individuální příprava a začátkem července již tradičně venkovní turnaj Open air v Dobrušce. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do další sezóny!
Napsal Martin Petrgál.

Muži se stali mistry kraje!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 27. 3. 2019 7:46

Na obrázku může být: 14 lidí, smějící se lidéKrálovéhradecká florbalová liga mužů měla na pořadu šlágr Náchod B proti KM automatik FBK Jičín. Domácí s bilancí 17 výher a 1 prohra (na půdě Jičína), hosté 18 zápasů - 18 vítězství! Tuhý boj o mistra ligy byl k vidění od prvních sekund. Důležitý první gól vstřelili hosté, konkrétně nejlepší střelec týmu Tomáš Valkoun. Náchod opět posílen o borce z první ligy však o minutu později vyrovnal a těsně před koncem první třetiny utrhl průběžné vedení 2:1. Borci KM navíc zahajovali prostředí část oslabením, které se povedlo ubránit, navíc Valkoun pohotově vyrovnal. V polovině utkání se trefil František Novák, ale domácí srovnali za pouhých 37 sekund. Stav 3:3 vydržel do druhé sirény, FBK Jičín výrazně podržel brankář Jan Kraus (střely na branku ve 2.třetině 13 - 5)!

Číst dál...

Muži FBK válcují, řádil Tomáš Valkoun!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 23. 2. 2019 16:47

 

Na obrázku může být: 1 osoba, záběr zblízka

Zápasy číslo 15 a 16 pokračovala Královéhradecká florbalová liga mužů. KM automatik FBK Jičín, který vede soutěž bez ztráty bodu, neměl nejprve slitování s FbC Hradec Králové B. Rozdrtil ho 21:3, góly vstřelili Valkoun 7x, Matys 5x, Dlouhý 3x, Novák 3x, Klamrt 2x, Sytný. V druhém utkání Jaroměř ofenzivní válec Jičína malinko zbrzdila, ale nedokázala zabránit řádění Tomáše Valkouna. Ten si po sedmi brankách z prvního duelu připsal dalších 5! Střelecky se prosadili i jeho kolegové z útoku Novák a Štál, skórovali ještě Sytný a Dlouhý. Výhra 9:1 je tak šestnáctou v řadě jičínské borce!!! Dýchá jim však na záda rezerva prvoligového Náchoda s odstupem třech bodů, blížící se vzájemný duel bude vyvrcholením celé ligy (v prvním utkání zvítězil celek z města pohádky 7:3). Sestava: Josef Hladík - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Martin Šír, František Novák, Tomáš Valkoun, Jan Štál, Tomáš Matys, Patrik Sytný, Petr Dlouhý, Ondřej Kabelka.

Napsal Martin Petrgál

Muži stále bez ztráty bodu

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 5. 2. 2019 11:45
Utkání číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Královéhradecké florbalové lize. Nejprve se chtěl na vedoucí celek vytáhnout Náchod C s posilami z 1.ligy, jenže těžce narazil hned v první třetině. Postupně po brankách Schreiera, Hakena, Matyse a 2x Štála šli jičínští do trháku 5:0 a bylo po zápase, který se pak prakticky jen dohrával. Konečné skóre 7:4 bylo k Náchodu velmi milosrdné. Ve druhém duelu se Rokytnice připravila lépe, celé první dějství se hráči z města pohádek snažili najít skulinku v pevné obraně, povedlo se to až minutu před sirénou Dlouhému. Po nástupu do druhé třetiny a vyrovnání soupeře přišel jičínský uragán, postupně skórovali Novák, Kabelka, Matys, Štál, Dlouhý a opět Matys, skóre po dvou periodách tedy 7:1, poslední třetina se dohrávala z povinnosti. Florbalisté tak přivezli povinných 6 bodů a stále se drží v tabulce bez ztráty bodu. Pečlivě se připravují na duel proti Náchodu B, který lídrovi dýchá na krk s tříbodovým odstupem. Boj o první místo a přímý postup tak stále není u konce.
Florbal Primátor Náchod C - KM automatik FBK Jičín 4:7
KM automatik FBK Jičín - Rokytnice v Orl.h. 8:3
Sestava: David Bret, Jan Kraus - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Vojtěch Haken - Jan Štál, Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Ondřej Kabelka, Tomáš Matys, František Novák, Marek Pech
Napsal Martin Petrgál.

Muži kralují v lize HK

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 27. 11. 2018 9:20


Muži v přímém souboji o první místo ve Sportovním areálu Jičín excelovali a porazili Náchod B 7:3. Druhý mač s Trutnovem ovládli 5:0 a dále tak vedou tabulku ligy HK bez ztráty bodu.

Sestava: David Bret (brankář proti Náchodu), Jirka Šulc (brankář proti Trutnovu) - Michal Šrája SchreierVojta HakenHonza KlamrtMartin ŠírDaniel TanečekMarek Pech - Tomáš ValkounFrantišek NovákHonza ŠtálTonda Ala-Bio MatysPetr DlouhýHubaček MarekOndra KabelkaPatrik Mechiko SytnýJakub Müller
Pochvalu pak od hrajícího trenéra Michala Schreiera si kromě hráčů hlavně za první zápas vysloužil i pořadatelský tým v čele s Michalem Šukem, Tomášem Kabelkou a Lubošem Jirsou.

Muži stále 100%!

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 11. 11. 2018 14:45

Před dvěma lety slavili muži postup z ligy HK - viz foto. Téměř totožný kádr odehrál utkání číslo 7 a 8, opět bodoval naplno a vede tabulku bez ztráty bodu! Sestava z 11.11.: David Bret, Matěj Kraušner - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Marek Pech, Vojtěch Haken - Petr Dlouhý, Tomáš Matys, Jan Štál, Tomáš Valkoun, František Novák, Marek Hubaček, Marek Rozkovec, Vojtěch Dittrich, Jakub Knespl. Další turnaj odehrají muži KM automatik FBK Jičín na domácí palubovce 24. listopadu, utkají se mimo jiné s Náchodem B, který je zatím také bez ztráty bodu - bitva o čelo tabulky vypukne již v 9.00!

Napsal Martin Petrgál

Flobaloví muži na 7. místě

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 5. 2. 2018 21:00

Předsezónní cíl v podobě postupu byl přehodnocen již po osmi odehraných kolech regionální ligy mužů, zápasy číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Rokytnici nad Jizerou. Prvním soupeřem jim byl beznadějně poslední Trutnov se ziskem nula bodů, povinné vítězství 9:3 hlídali hráči od úvodního střídání. Produktivní byl hlavně Vojtěch Kozák, který si připsal 2 góly a stejný počet asistencí. Duel číslo dvě postavil před Jičínské Letohrad, který se dere za postupem do divize. Bohužel, "dravost" byla na straně soupeře od prvního střídání, borce FBK držel skvěle chytající David Bret.

Číst dál...

Muži doma vydřeli bod

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 23. 1. 2018 22:54

V sobotu 13.1.2018 odehráli jičínští florbalisté 11. Kolo Regionální ligy mužů v kterém se utkali s Orlickem – Třebovskem a s B týmem Sokola Pardubice.

První utkání proti týmu Orlicka – Třebovska nezačalo pro domácí hráče vůbec dobře. Po první třetině vedl soupeř 0:3 a nic nenapovídalo vyrovnanému duelu, který se odehrál v minulém střetnutí s tímto soupeřem. V začátku druhé třetiny se ale prosadil navrátilec do sestavy, který byl dlouhou dobu v Indii na lékařských studiích - Martin Šír a tak dlouhou část zápasu byl obraz hry více než těsný a urputný.

Číst dál...

Muži v polovině soutěže na 8.místě

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 12. 12. 2017 19:09

Muži KM automatik FBK Jičín zápasy číslo 9 a 10 uzavřeli první půlku regionální ligy. Nejprve rozstříleli beznadějně poslední Trutnov 13:3, když 6 (!!!) branek vstřelil Jan Štál, následně pak v zajímavém utkání "shořeli" paradoxně v koncovce a prohra 2:6 s Jaroměří pak hráče hodně bolela. I když tým pronásledují zranění a nemoci (nedaří se stabilizovat sestavu), průběžné 8.místo v neúplné tabulce je rozhodně zklamáním.

Číst dál...

Florbalisté doma nebodovali

Kategorie: Muži
Zveřejněno: 27. 11. 2017 18:43

Dalším dvouzápasem pokračovala florbalová regionální liga mužů. KM automatik FBK Jičín byl v tomto kole pořadatel a hostil nejlepší tým Vrchlabí, se kterým ještě v historii nezískal ani bod. Druhým protivníkem pak byl soused v tabulce Dvůr Králové nad Labem. Již před turnajem pokračovalo letošní "prokletí", co turnaj to jeden zraněný... Po Michalu Šukovi a Janu Klamrtovi přibyl do stavu zraněných Jan Štál, špílmachr první pětky. Na jeho místo se tak posunul loňský junior Ondřej Kabelka, pro kterého to byl teprve třetí turnaj v dospělé kategorii a první domácí.

Číst dál...

twitter share

 

 

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2018 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top