FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Starší žáci hájili doma 2.koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 10. 12. 2019 9:30

V domácím prostředí se představili starší žáci, jejich florbalová liga se v regionu HK + Pardubice hraje košovým systémem. Celkem 32 celků je rozděleno do sedmi skupin, po každém turnaji vždy vítěz postupuje do vyššího koše, poražený do dalšího turnaje sestupuje níže. Mladí hráči Jičína se drží těsně pod "jedničkou", ve sportovním areálu na ně čekali 4 těžcí soupeři.
KM automatik FBK Jičín - FBC Dobruška 2:4
První duel byla na hráčích patrná nervozita, přeci jen před zraky svých blízkých a před slušně zaplněnou halou nehrají často. Navíc Dobruška potvrdila svou kvalitu, využívala v soubojích jasnou fyzickou převahu. Přesto se žáci nechtěli vzdát a dřeli až do konce, body však v tomto duelu byly vysoko.
Adam Sucharda 1+0, Petr Szturc 1+0
KM automatik FBK Jičín - FbK Orlicko-Třebovsko 2:3
I přes rychlý inkasovaný gól se se domácí rychle dostali do utkání a byli lepším týmem. Nedařila se však koncovka, šancí bylo dost, ani přes drtivý tlak Jičín porážku odvrátit nedokázal. Vysloužil si však potlesk, kvalitnímu soupeři byli opravdu více než vyrovnaným soupeřem (Orlicko nakonec celý turnaj vyhrálo bez ztráty bodu a postoupilo do 1.koše).
Tonda Zikmund 1+0, Jakub Holý 1+0, Adam Chalupa 0+2
KM automatik FBK Jičín - FbC Sokol Předměřice n/L. 6:2
Neoblíbený protivník čekal ve třetím utkání. Trenéři však naordinovali účinnou taktiku, hráči konečně oklepali poslední zbytky nervozity a úsměvy nešetřili již před úvodním hvizdem. A začali dávat branky! Dominantní týmový výkon, kterému nebylo (snad kromě jedné minuty) co vytknout. Kapitán Petr Szturc pak mohl vyzvat spoluhráče k vítězné děkovačce.
Petr Szturc 1+2, Jakub Holý 2+0, Adam Chalupa 1+0, Matěj Jína 1+0, Pavel Rulc 1+0, Tonda Zikmund 0+1, Lukáš Patzelt 0+1, Matyáš Filip 0+1
KM automatik FBK Jičín - SOKOLI Pardubice B 4:4
Adam Chalupa 1+0, Tonda Zikmund 1+0, Jakub Holý 1+0, Petr Szturc 1+0, Matěj Jína 0+1, Vojtěch Linhart 0+1
Euforii z vítězství a skvělého výkonu si přenesli hráči Jičína i do posledního duelu, rychlé vedení 2:0 však tým ukolébalo a i přes burcování trenéry a diváky se malinko "zasekli". Pardubice vyrovnali na 2:2 a čekalo závěrečných 10 minut. Dramatická podívaná trvala do posledních vteřin, konečná remíza posunula celek z města pohádky na 3.místo turnaje druhého koše. Hráči si vyslechli pochvalu za předvedené výkony a dále budou tvrdě pracovat na svém sportovním vývoji. Závěrem klub FBK Jičín děkuje skvělým divákům a pořadatelům za pomoc, především Davidu Chalupovi, Aleši Filipovi a Marku Slavíkovi. Děkujeme!!!

Sestava: Matěj Slavík, Karel Pažout - Daniel Valeš, Michal Kunt, Adam Sucharda, Matyáš Filip - Petr Szturc, Adam Chalupa, Matěj Jína, Tonda Zikmund, Lukáš Patzelt, Vojtěch Linhart, Pavel Rulc, Jakub Holý
Trenéři Michal Zikmund, Martin Petrgál, Michal Schreier (na turnaji nepřítomen kvůli turnaji mužů v Náchodě).

Na obrázku může být: 5 people, people playing sports a basketball court
Napsal Martin Petrgál

Výběr starších žáků - Jičín 3 hráče v nominaci!!!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 29. 10. 2019 20:07

Za své výkony a přístup k tréninku obdrželi nominaci na Výběr Královéhradeckého kraje 3 starší žáci KM automatik FBK Jičín - Petr Szturc, Daniel Valeš a Lukáš Patzelt - gratulujeme a držíme pěsti!

Na obrázku může být: 1 person, záběr zblízka
Na obrázku může být: 1 person, záběr zblízka
Na obrázku může být: 1 person, směje se, záběr zblízka

Starší žáci hráli doma

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 3. 2019 7:51

Starší žáci na domácí palubovce odehráli 4 zápasy s těmito výsledky: KM automatik FBK Jičín - Jaroměř 0:5, Hradec Králové B 2:1, Třemošnice 5:0, Titáni Pardubice 3:4. Třetí místo bylo pro vedení týmu malinko zklamáním, nicméně se s velkou chutí připravují na další turnaj. Mladé naděje již několikrát v sezóně ukázaly svou třídu, důležitější než výsledky je však jejich chuť a touha hrát florbal, držíme dále pěsti!

Na obrázku může být: sportující lidé a baskebalové hřiště

Starší žáci budou hrát v Jičíně

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 13. 3. 2019 6:40

Pojďme si připomenout poslední výjezd této úspěšné florbalové kategorie. V prvním klání nedali šanci FBŠ Všestary, výsledek 1:7 ve prospěch KM automatik FBK Jičín trefili Typlt 2x, Ouhrabka 2x, Stránský 2x a Mach 1x. Poté nastoupili dá se říct již tradičně proti celku FBC Dobruška. Vyrovnaný zápas a pěkný florbal vrcholil v posledních minutách. Jičín držel vedení 2:1, pak však soupeř vyrovnal a čtyři minuty před koncem šel do vedení. Navíc dostal výhodu přesilové hry. Jenže slovo si vzal Tomáš Ouhrabka a ukázal, proč byl zvolen nejlepším hráčem nedávných regionálních výběrů. Zasloužené vyrovnání a končené skóre 3:3 (Ouhrabka 2x, A. Chalupa).Třetí duel proti FbK Svitavy nezačali žáci nejlépe a hned po dvou minutách prohrávali 1:2. Střelecky disponovaný Tomáš Typlt však vyrovnal a těsně před koncem trefil důležitou branku opět Tomáš Ouhrabka - 3:2 byl nakonec konečný výsledek. Posledním protivníkem byl supersilný FBC Titáni Pardubice - Oficiální stránky klubu. Úžasný florbal, který se musel líbit, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, štěstí v rozhodujících momentech se přiklonilo na stranu Pardubic, nicméně i po prohře 5:6 (2x Typlt, 1x Badzo, 1x Patzelt, 1x Šulc) si jičínští vysloužili pochvalu svých trenérů. Hlavní kouč Pavel Ouhrabka byl spokojen s nasazením a bojovností po celý den, nyní již připravuje svůj celek na domácí boje v neděli 17.3. od 9.00 ve sportovním areálu.

Na obrázku může být: 1 osoba, dítě a záběr zblízka
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci - 3.místo ve druhém koši

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 18. 2. 2019 9:22

Po domácím turnaji, kteří mladí hoši florbalového klubu Jičín vyhráli, následovalo 7. kolo Ligy starších žáků v Hradci Králové. V úvodním boji nastoupili proti FBK TJ Svitavy, výhru 4:2 dirigoval z brankoviště výborně chytající Ondra Svoboda, střelecky se prosadili Tomáš Typlt 2x, Adam Sucharda a Tomáš Ouhrabka. FBC Dobruška (0:7) a Hradecké áčko (2:10) byli nad síly jičínských hráčů, poslední duel o třetí místo odehráli proti FbC Hradec Králové B. Hned v jeho úvodu se dostali domácí do dvoubrankového vedení, jenže borci KM automatik FBK Jičín již několikrát v sezóně ukázali, že se umí kousnout a do utkání "vrátit". Rychlé góly Honzy Kuncíře a Tomáše Ouhrabky to potvrdily, druhý poločas tak začínal za stavu 2:2.Krásná divácká kulisa pak viděla velmi dramatický závěr, ve kterém nejprve svou třídu ukázal Tomáš Ouhrabka - 3:2. V čase 21:18 pak Hradec vyrovnal, následně po buly časomíra ukrojila pouze 5 sekund a Filip Stránský vstřelil vítězný gól! Trenér Pavel Ouhrabka opět své hráče pochválil, nicméně zdůraznil, že hráči vidí rozdíly proti absolutní elitě (Hradec A a Dobruška skoro celý ročník hrají 1. výkonnostní koš) a musí neustále pracovat. Následující turnaje odehrají v Hořicích (3.3.) a 17.března na domácí palubovce ve sportovním areálu.
Sestava: Ondřej Svoboda, David Chalupa - Oliver Šulc, Tomáš Ouhrabka, Adam Chalupa, Jan Kuncíř, Jaroslav Mach, Adam Florian, Matěj Jína, Lukáš Patzelt, Petr Szturc, Adam Sucharda, Daniel Valeš, Tomáš Typlt, Filip Stránký
Trenéři Pavel Ouhrabka, Jiří Kuncíř, Ladislava Špíglová

Není k dispozici žádný popis fotky.
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci - další vítězný turnaj!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 28. 1. 2019 21:00

Na obrázku může být: 18 lidí, smějící se lidé, sportující lidéStarší žáci KM automatik FBK Jičín pořádali domácí turnaj v lize starších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje, která 32 účastníků rozděluje do šesti výkonnostních košů. Hráčům Jičína se v sezóně velmi daří, aktuálně se probojovali do 2. koše, vzhledem k pořadatelským povinnostem však nyní hostili týmy z koše čtvrtého. A množná i lehké podcenění či zimní spánek znamenal hned po dvou minutách úvodního duelu s Třemošnicí stav 0:3! Pak však domácí celek procitl a diktoval tempo hry. Fyzicky o dost vyspělejší soupeř těžce zachytával akce domácích, kteří se po trefách Tomášů Ouhrabky a Typlta dostali po poločasu na dostřel. Po přestávce zasypali Třemošnici střeleckou smrští, ujala se střela Jaroslava Macha. Jičín byl blíže vítězství, ze kterého se paradoxně radoval soupeř po vstřelení gólu 15 sekund před koncem - konečné skóre 3:4. To kluky a mladou slečnu Nelu Pokornou v modročerných dresech "rozpálilo" do zbytku turnaje. V následujícím souboji smetli Sokol Dvůr Králové 7:0, když se trefil i benjamínek týmu Adam Chalupa (věkově prvním rokem mladší žák), jeho bratr David pak uhájil v brance čisté konto. Následovala výhra s Litomyšlí 4:2, kterou v závěru trefili Petr Szturc a Jiří Kuncíř, pak už čekal poslední a velice těžký soupeř DDM Holice, který spláchl Třemošnici 7:0. Střelecky se ukázal Tomáš Ouhrabka, který zazářil na regionálních výběrech, po jeho hattricku a gólech Petra Szturce a Tomáše Typlta zvítězil KM automatik FBK Jičín 5:3. Obsadil tak 1.místo, trenérský triumvirát Pavel Ouhrabka, Lada Špíglová a Jiří Kuncíř mohl být spokojen. Pochvalu a potlesk diváků si zasloužila celá sestava: David Chalupa, Ondřej Svoboda - Filip Stránský, Adam Florian, Daniel Valeš, Jaroslav Mach, Tomáš Ouhrabka, Adam Chalupa, Tomáš Typlt, Nela Pokorná, Lukáš Patzelt, Jiří Kuncíř, Petr Szturc, Marek Badzo, Matěj Jína, Oliver Šulc, Adam Sucharda. Speciální poděkování pak míří k pořadatelům Dominice Ouhrabkové, Šárce Svobodové a Aleši Filipovi. Další turnaj se vrací starší žáci do druhého koše, v domácím prostředí se představí ještě jednou, fanoušci FBK Jičín budou včas informování.

Napsal a vyfotil Martin Petrgál

Starší žáci málem postoupili do 1. koše!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 11. 2018 10:29
Úspěšné tažení ligou starších žáků pokračovalo v podání týmu KM automatik FBK Jičín v Litomyšli, kde se hráči představili po udržení 2. koše. Královehradecká liga v letošním sezóně čítá 30 týmů, které jsou rozděleny vždy po pěti do výkonnostních košů. Následné turnaje, kde hrají každý s každým, pak určují postupujícího/sestupujícího. Jičínští borci ročník zahájili ve čtvrtém, v rychlém sledu však postoupili do "dvojky", kde je nyní čekali: V prvním duelu FbC Hradec Králové B, vítězství Jičína 4:2! Branky+asistence Stránský 2+0, Jína 1+0, Typlt 1+0, Ouhrabka 0+1, Mach 0+1.
 
Následující mač změřili síly se superfavoritem Sokol Pardubice B, senzační výhra 2:0 znamenala jistotu udržení druhého koše! Kuncíř 1+0, Jína 1+0, Ouhrabka 0+1. Prohra s Trutnovem 1:4 po vyrovnaném boji hráčům nevadila (Ouhrabka 1+0, Stránský 0+1), v posledním zápase přestříleli domácí Litomyšl 6:4 (Jína 2+1, Ouhrabka 1+2, Stránský 1+0, Kuncíř 1+0, Typlt 1+0, Mach 0+1) a jelikož se tři celky srovnali v tabulce na 3 výhrách a 1 porážce, rozhodovalo počítání vzájemných utkání o postupujícím do elitního koše. KM automatik FBK Jičín o skóre nakonec nepostoupil, přesto předvedená hra a dosažené výsledky jsou velkým úspěchem a povzbuzením do další práce!
 
Sestava: Ondřej Svoboda, David Chalupa, Tomáš Ouhrabka, Matěj Jína, Filip Stránský, Jaroslav Mach, Adam Chalupa, Jan Kuncíř, Adam Florian, Lukáš Patzelt, Daniel Valeš, Marek Badzo, Tomáš Typlt.
 
Trenér Pavel Ouhrabka
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci opět udrželi druhý koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 12. 11. 2018 17:00
Starší žáci opět hájili svou pozici ve druhém výkonnostním koši. Na turnaji v České Třebové sehráli 4 duely. Začali porážkami s Orlickem-Třebovskem 2:3 a FbC Hradec Králové 4:5, po vyrovnaném průběhu rozhodla větší zkušenost protivníků. V utkání se Dvorem Králové však hráči KM automatik FBK Jičín dominovali a zvítězili 6:1. V posledním zápase turnaje už o nic nešlo, prohra s Trutnovem 2:5 rozhodla 20. minuta, kdy se soupeř trefil hned 3x během 46 sekund. V bojích s těžkými mančafty opět potvrdili Jičínští výkonnostní vzestup, opětovné udržení druhého koše je pro mladé borce skvělým úspěchem. 
 
Sestava (za jménem vždy branky+asistence): Ondřej Svoboda - Adam Chalupa 1+0, Tomáš Ouhrabka 7+1, Jan Kuncíř 0+1, Jaroslav Mach 1+0, Adam Florian, Matěj Jína 0+2, David Chalupa 1+0, Lukáš Patzelt 3+1, Petr Szturc, Marek Badzo, Tomáš Typlt, Filip Stránský 1+3.

Napsal Martin Petrgál

Starší žáci udrželi 2.koš!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 6. 11. 2018 12:17

Tým florbalových starších žáků KM automatik FBK Jičín ve 3. kole ligy starších žáků čekal druhý výkonnostní koš. V něm se střetli hned s 3 soupeři z předchozího kola z nejlepšího koše číslo jedna. 
1.zápas: 
Náchod- Jičín 4:4 
Hned na úvod ukázal soupeř svou kvalitní hru a ke konci 2.min. vedl 3:0. Jičín se nevzdal a do konce třetiny během 4 minut otočil na 4:3. Po gólech Ouhrabky 3x a Sztruce 1x. 
V druhé třetině padl jeden gól a to do síťe FBK. Konečný stav 4:4 s loňským vítězem celé ligy byl pro hosty velký úspěch. 

Číst dál...

Starší žáci skvělý začátek!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 1. 10. 2018 19:22

V minulé sezóně moc příjemně překvapovali florbaloví starší žáci KM automatik FBK Jičín celý region. Přišlo však další omlazení a odchod nejlepších hráčů do dorostenecké kategorie. Přesto svěřenci trenéra Pavla Ouhrabky i v prvním turnaji starších žáků Královéhradecké ligy nového ročníku navázali na své výkony. V košovém systému byli nasazeni do "čtyřky" a po výsledcích se Sokol Pardubice C 11:0, FbK TJ Svitavy 4:3, FbC Skuteč 3:4, FBŠ Všestary 5:0 obsadily 2. místo a zahrají si v dalším kole v koši číslo 3. V celkovém pořadí ze všech 32 týmů se po prvním kole usadil Jičín na senzačním 6. místě! Premiéru v kategorii starších žáků si odbyl MEGA talent celého Českého florbalu Adam Chalupa, který by však měl dle svého věku hrát teprve prvním rokem za mladší žáky... A jak obstál v konkurenci hráčů až o 3 roky starších? Dle kanadského bodování se tomu ani nechce věřit, s bilancí 3 góly a 5 asistencí se usadil na 11. místě tabulky produktivity hned za lídrem týmu Tomášem Ouhrabkou!! Pochvalu však zasloužil celý tým, který turnaj odehrál v sestavě: Ondřej Svoboda, Adam Chalupa, Jan Hartig, Tomáš Ouhrabka, Jan Kuncíř, Jaroslav Mach, Adam Florian, Matěj Jína, David Chalupa, Lukáš Patzelt, Petr Sturz, Daniel Valeš, Marek Badzo, Tomáš Typlt, Filip Stránský.

Trenér Pavel Ouhrabka, napsal Martin Petrgál.

Starší žáci udrželi 2.koš!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 3. 4. 2018 17:10

Vynikající sezónu plnou úspěchů vyšperkovali starší žáci KM automatik FBK Jičín premiérovým startem v druhém nejvyšším výkonnostním koši ligy starších žáků. Před ročníkem 2017/18 a startem z posledního koše se hovořilo o případném úspěchu mladých nadějí, jestli se v průběhu roku dokáží probojovat do "čtyřky". Tvrdá práce všech hráčů pod vedením trenérů Pavla Ouhrabky a Jiřího Kuncíře však přinesla řadu velmi příjemných a nečekaných překvapení, která vyústila několika vítěznými turnaji. Účast ve "dvojce" se jevila jako těžký nadstandard (možná lze napsat i sci-fi), přesto starší žáci zabrali i na této výkonnostní úrovni, kterou pro další turnaj udrželi! V rozhodujícím souboji přetlačili FbK Orlicko-Třebovsko 2:1 a mohou se tak těšit na další zápasy s absolutní elitou této věkové kategorie. Po jedenáctém turnaji ligy starších žáků (celkem 30 týmů) dokonce zatím drží Jičínští senzační 4. místo dle získaných bodů celkem!!! Přejme mládežníkům FBK Jičín úspěšný konec sezóny a hlavně chuť do další práce. 

Napsal Martin Petrgál

twitter share

 

 

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top