FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Starší žáci mile překvapili aneb zhodnocení sezóny vol. 4

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 15. 4. 2020 19:33
Starší žáci mile překvapili aneb zhodnocení sezóny vol. 4
 
Nejvíce obsazená soutěž v regionu HK+Pardubicko se nazývá liga starších žáků. V uplynulé sezóně se jí zúčastnilo 32 celků, které hrají tzv. košový systém. Co to znamená? Týmy před prvním turnajem byly rozděleny dle výkonnosti z předchozího ročníku do sedmi košů, první čtyři koše po pěti týmech, zbytek po čtyřech. Na každém turnaji  1.-7.koše hraje vždy každý s každým, vítěz postupuje o stupeň výše, poražený naopak směrem dolů, ostatní celky ho koše. zůstávají na daných úrovních. 
Jičínští hráči zahájili sezónu nad očekávání skvěle a rychle se probili do druhého "levelu", jen jedna výhra je pak dělila od senzačního postupu do nejvyššího koše.
Výkonnostní výkyvy (v tomto věku logické), absence klíčových hráčů, špatná produktivita - to vše se podepsalo na dalším vývoji ročníku, kluci většinou patřili do "trojky". I to však bylo bráno jako úspěch, trenéři (Martin Petrgál, Michal Zikmund, Michal Schreier) s hráči metodicky pracovali, v sezóně 2020/21 bude na co navazovat. V týmu budou chybět opory, které přecházejí do dorostu. Kapitán Petr Szturc, lídr mančaftu, týmový hráč. Dostal se do nejužší nominace regionálního výběru kraje HK, v jehož barvách reprezentoval na mistrovství ČR! Daniel Valeš, zodpovědný obránce, také byl členem výběru, stejně jako Lukáš Patzelt, ten však bude v kádru starších žáků i následující ročník. Loučí se strži také kamarádi Adam Sucharda, hračička milující balónek na florbalce, velký potenciál musí potvrdit tvrdší prací. Karel Pažout, brankář, kterého přivedl k týmu právě Adam, roste ve velkou osobnost a příkladného lídra. Jeho 110% přístup nejen na trénincích z něj dělá obrovskou naději jičínského florbalu. Šikovný Pavel Rulc si florbal přidal k fotbalu, herní myšlení mu dává naději prosadit se i o kategorii výše. Všem jmenovaným přejeme v dorostu štěstí a minimálně stejnou výkonnost jako v uplynulé sezóně. Velké zlepšení zaznamenal Matyáš Filip, který by se měl po odchodu Adama Suchardy a Dana Valeše stát defenzivní jedničkou. Po Novém roce se neuvěřitelně zlepšil Martin Řezba, trenéry téměř odepisovaný borec začal úžasně pracovat a zaslouženě se v závěru propracoval do "základní sestavy". V té figurovali celý soutěžní rok věkem mladší žáci Michal Kunt, Tonda Zikmund a Adam Chalupa (všichni členové užšího výběru HK mlžů), už se to o nich psalo vícekrát, další obrovští talenti FBK Jičín, výkonnostně půjdou určitě ještě nahoru. 
V průběhu roku pak přišli do sportu s děrovaným míčkem další hráči, z nich se ihned výrazně prosadil Vojtěch Sobotka. V brankovišti se pak stálicí vedle Karla stal Matěj Slavík, který by se měl stát brankářskou jedničkou. První polovinu chytal také Ondřej Grešula. Velkou porci odehrál jediný hráč ročníku 2008  (tedy prvním rokem mladší žák!!!) Vojta Linhart, univerzální borec, který dokáže zaskočit i v brance. Do týmu ještě patřili Kuba Holý a Jarda Fořt, kteří odehráli menší počet utkání, na dvou turnajích také pomohl Matěj Jína, který ač věkem starší žák nastupoval celý rok za dorost. 
Všem klukům přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů a držíme pěsti do ročníku 2020/21, který doufejme v září odstartuje!
Napsal Martin Petrgál
 

Starší žáci postupují do 3.koše

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 20. 2. 2020 13:44

S jasným cílem odjížděli starší žáci KM automatik FBK Jičín do Litomyšle, kde chtěli ovládnout 4 utkání a postoupit tak zpět do 3.koše Krajské ligy HK+Pardubicko. A jak se jim dařilo? První duel proti domácím se nesl malinko v nervózním duchu, hráči Litomyšle navíc dali 2 rychlé branky. Kluci Jičína však pomalu získali jistotu a začali předvádět florbal, který umí. Stav utkání otočili a přes šťastné vyrovnání dovedli zápas do vítězného konce 4:3, když rozdílový gól trefil Adam Chalupa. Následující utkání s Pardubicemi bylo jasné od začátku do konce, střelecky se dařilo Lukáši Patzeltovi (4 góly), 2x se při své premiéře ve florbalových soutěžích prosadil Vojtěch Sobotka. Třetí mač dne však přišlo kruté vystřízlivění, hráči neplnili pokyny, prohrávali hodně osobních soubojů a s Hradcem rupli 3:6. Hráči pak silou vůle přetlačili Lanškroun 4:3, jejich zklamání však bylo hmatatelné. Jenže vítězství v turnaji a cílený postup nakonec přišel! Na zpáteční cestě se žáci dozvěděli výsledek posledního utkání turnaje, Pardubice nečekaně obraly Hradec a tím poslaly FBK Jičín do třetího koše. Euforie v autubusu se nedá popsat, i přes dosažený cíl však trenérský triumvirát Michal Zikmund, Michal Schreier a Martin Petrgál (na turnaji nepřítomen) ví, že s týmem musí dále pracovat. Další turnaj, tentokrát tedy ve 3. výkonnostím koši, se odehraje 8.března v Hradci Králové.
Sestava: Matěj Slavík - Matyáš Filip, Michal Kunt, Adam Sucharda, Daniel Valeš - Petr Szturc, Adam Chalupa, Martin Řežba, Vojtěch Sobotka, Vojtěch Linhart, Antonín Zikmund, Lukáš Patzelt.

Na obrázku může být: one or more people , people playing sports a basketball court
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci hájili doma 2.koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 10. 12. 2019 9:30

V domácím prostředí se představili starší žáci, jejich florbalová liga se v regionu HK + Pardubice hraje košovým systémem. Celkem 32 celků je rozděleno do sedmi skupin, po každém turnaji vždy vítěz postupuje do vyššího koše, poražený do dalšího turnaje sestupuje níže. Mladí hráči Jičína se drží těsně pod "jedničkou", ve sportovním areálu na ně čekali 4 těžcí soupeři.
KM automatik FBK Jičín - FBC Dobruška 2:4
První duel byla na hráčích patrná nervozita, přeci jen před zraky svých blízkých a před slušně zaplněnou halou nehrají často. Navíc Dobruška potvrdila svou kvalitu, využívala v soubojích jasnou fyzickou převahu. Přesto se žáci nechtěli vzdát a dřeli až do konce, body však v tomto duelu byly vysoko.
Adam Sucharda 1+0, Petr Szturc 1+0
KM automatik FBK Jičín - FbK Orlicko-Třebovsko 2:3
I přes rychlý inkasovaný gól se se domácí rychle dostali do utkání a byli lepším týmem. Nedařila se však koncovka, šancí bylo dost, ani přes drtivý tlak Jičín porážku odvrátit nedokázal. Vysloužil si však potlesk, kvalitnímu soupeři byli opravdu více než vyrovnaným soupeřem (Orlicko nakonec celý turnaj vyhrálo bez ztráty bodu a postoupilo do 1.koše).
Tonda Zikmund 1+0, Jakub Holý 1+0, Adam Chalupa 0+2
KM automatik FBK Jičín - FbC Sokol Předměřice n/L. 6:2
Neoblíbený protivník čekal ve třetím utkání. Trenéři však naordinovali účinnou taktiku, hráči konečně oklepali poslední zbytky nervozity a úsměvy nešetřili již před úvodním hvizdem. A začali dávat branky! Dominantní týmový výkon, kterému nebylo (snad kromě jedné minuty) co vytknout. Kapitán Petr Szturc pak mohl vyzvat spoluhráče k vítězné děkovačce.
Petr Szturc 1+2, Jakub Holý 2+0, Adam Chalupa 1+0, Matěj Jína 1+0, Pavel Rulc 1+0, Tonda Zikmund 0+1, Lukáš Patzelt 0+1, Matyáš Filip 0+1
KM automatik FBK Jičín - SOKOLI Pardubice B 4:4
Adam Chalupa 1+0, Tonda Zikmund 1+0, Jakub Holý 1+0, Petr Szturc 1+0, Matěj Jína 0+1, Vojtěch Linhart 0+1
Euforii z vítězství a skvělého výkonu si přenesli hráči Jičína i do posledního duelu, rychlé vedení 2:0 však tým ukolébalo a i přes burcování trenéry a diváky se malinko "zasekli". Pardubice vyrovnali na 2:2 a čekalo závěrečných 10 minut. Dramatická podívaná trvala do posledních vteřin, konečná remíza posunula celek z města pohádky na 3.místo turnaje druhého koše. Hráči si vyslechli pochvalu za předvedené výkony a dále budou tvrdě pracovat na svém sportovním vývoji. Závěrem klub FBK Jičín děkuje skvělým divákům a pořadatelům za pomoc, především Davidu Chalupovi, Aleši Filipovi a Marku Slavíkovi. Děkujeme!!!

Sestava: Matěj Slavík, Karel Pažout - Daniel Valeš, Michal Kunt, Adam Sucharda, Matyáš Filip - Petr Szturc, Adam Chalupa, Matěj Jína, Tonda Zikmund, Lukáš Patzelt, Vojtěch Linhart, Pavel Rulc, Jakub Holý
Trenéři Michal Zikmund, Martin Petrgál, Michal Schreier (na turnaji nepřítomen kvůli turnaji mužů v Náchodě).

Na obrázku může být: 5 people, people playing sports a basketball court
Napsal Martin Petrgál

Výběr starších žáků - Jičín 3 hráče v nominaci!!!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 29. 10. 2019 20:07

Za své výkony a přístup k tréninku obdrželi nominaci na Výběr Královéhradeckého kraje 3 starší žáci KM automatik FBK Jičín - Petr Szturc, Daniel Valeš a Lukáš Patzelt - gratulujeme a držíme pěsti!

Na obrázku může být: 1 person, záběr zblízka
Na obrázku může být: 1 person, záběr zblízka
Na obrázku může být: 1 person, směje se, záběr zblízka

Starší žáci hráli doma

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 3. 2019 7:51

Starší žáci na domácí palubovce odehráli 4 zápasy s těmito výsledky: KM automatik FBK Jičín - Jaroměř 0:5, Hradec Králové B 2:1, Třemošnice 5:0, Titáni Pardubice 3:4. Třetí místo bylo pro vedení týmu malinko zklamáním, nicméně se s velkou chutí připravují na další turnaj. Mladé naděje již několikrát v sezóně ukázaly svou třídu, důležitější než výsledky je však jejich chuť a touha hrát florbal, držíme dále pěsti!

Na obrázku může být: sportující lidé a baskebalové hřiště

Starší žáci budou hrát v Jičíně

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 13. 3. 2019 6:40

Pojďme si připomenout poslední výjezd této úspěšné florbalové kategorie. V prvním klání nedali šanci FBŠ Všestary, výsledek 1:7 ve prospěch KM automatik FBK Jičín trefili Typlt 2x, Ouhrabka 2x, Stránský 2x a Mach 1x. Poté nastoupili dá se říct již tradičně proti celku FBC Dobruška. Vyrovnaný zápas a pěkný florbal vrcholil v posledních minutách. Jičín držel vedení 2:1, pak však soupeř vyrovnal a čtyři minuty před koncem šel do vedení. Navíc dostal výhodu přesilové hry. Jenže slovo si vzal Tomáš Ouhrabka a ukázal, proč byl zvolen nejlepším hráčem nedávných regionálních výběrů. Zasloužené vyrovnání a končené skóre 3:3 (Ouhrabka 2x, A. Chalupa).Třetí duel proti FbK Svitavy nezačali žáci nejlépe a hned po dvou minutách prohrávali 1:2. Střelecky disponovaný Tomáš Typlt však vyrovnal a těsně před koncem trefil důležitou branku opět Tomáš Ouhrabka - 3:2 byl nakonec konečný výsledek. Posledním protivníkem byl supersilný FBC Titáni Pardubice - Oficiální stránky klubu. Úžasný florbal, který se musel líbit, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, štěstí v rozhodujících momentech se přiklonilo na stranu Pardubic, nicméně i po prohře 5:6 (2x Typlt, 1x Badzo, 1x Patzelt, 1x Šulc) si jičínští vysloužili pochvalu svých trenérů. Hlavní kouč Pavel Ouhrabka byl spokojen s nasazením a bojovností po celý den, nyní již připravuje svůj celek na domácí boje v neděli 17.3. od 9.00 ve sportovním areálu.

Na obrázku může být: 1 osoba, dítě a záběr zblízka
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci - 3.místo ve druhém koši

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 18. 2. 2019 9:22

Po domácím turnaji, kteří mladí hoši florbalového klubu Jičín vyhráli, následovalo 7. kolo Ligy starších žáků v Hradci Králové. V úvodním boji nastoupili proti FBK TJ Svitavy, výhru 4:2 dirigoval z brankoviště výborně chytající Ondra Svoboda, střelecky se prosadili Tomáš Typlt 2x, Adam Sucharda a Tomáš Ouhrabka. FBC Dobruška (0:7) a Hradecké áčko (2:10) byli nad síly jičínských hráčů, poslední duel o třetí místo odehráli proti FbC Hradec Králové B. Hned v jeho úvodu se dostali domácí do dvoubrankového vedení, jenže borci KM automatik FBK Jičín již několikrát v sezóně ukázali, že se umí kousnout a do utkání "vrátit". Rychlé góly Honzy Kuncíře a Tomáše Ouhrabky to potvrdily, druhý poločas tak začínal za stavu 2:2.Krásná divácká kulisa pak viděla velmi dramatický závěr, ve kterém nejprve svou třídu ukázal Tomáš Ouhrabka - 3:2. V čase 21:18 pak Hradec vyrovnal, následně po buly časomíra ukrojila pouze 5 sekund a Filip Stránský vstřelil vítězný gól! Trenér Pavel Ouhrabka opět své hráče pochválil, nicméně zdůraznil, že hráči vidí rozdíly proti absolutní elitě (Hradec A a Dobruška skoro celý ročník hrají 1. výkonnostní koš) a musí neustále pracovat. Následující turnaje odehrají v Hořicích (3.3.) a 17.března na domácí palubovce ve sportovním areálu.
Sestava: Ondřej Svoboda, David Chalupa - Oliver Šulc, Tomáš Ouhrabka, Adam Chalupa, Jan Kuncíř, Jaroslav Mach, Adam Florian, Matěj Jína, Lukáš Patzelt, Petr Szturc, Adam Sucharda, Daniel Valeš, Tomáš Typlt, Filip Stránký
Trenéři Pavel Ouhrabka, Jiří Kuncíř, Ladislava Špíglová

Není k dispozici žádný popis fotky.
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci - další vítězný turnaj!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 28. 1. 2019 21:00

Na obrázku může být: 18 lidí, smějící se lidé, sportující lidéStarší žáci KM automatik FBK Jičín pořádali domácí turnaj v lize starších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje, která 32 účastníků rozděluje do šesti výkonnostních košů. Hráčům Jičína se v sezóně velmi daří, aktuálně se probojovali do 2. koše, vzhledem k pořadatelským povinnostem však nyní hostili týmy z koše čtvrtého. A množná i lehké podcenění či zimní spánek znamenal hned po dvou minutách úvodního duelu s Třemošnicí stav 0:3! Pak však domácí celek procitl a diktoval tempo hry. Fyzicky o dost vyspělejší soupeř těžce zachytával akce domácích, kteří se po trefách Tomášů Ouhrabky a Typlta dostali po poločasu na dostřel. Po přestávce zasypali Třemošnici střeleckou smrští, ujala se střela Jaroslava Macha. Jičín byl blíže vítězství, ze kterého se paradoxně radoval soupeř po vstřelení gólu 15 sekund před koncem - konečné skóre 3:4. To kluky a mladou slečnu Nelu Pokornou v modročerných dresech "rozpálilo" do zbytku turnaje. V následujícím souboji smetli Sokol Dvůr Králové 7:0, když se trefil i benjamínek týmu Adam Chalupa (věkově prvním rokem mladší žák), jeho bratr David pak uhájil v brance čisté konto. Následovala výhra s Litomyšlí 4:2, kterou v závěru trefili Petr Szturc a Jiří Kuncíř, pak už čekal poslední a velice těžký soupeř DDM Holice, který spláchl Třemošnici 7:0. Střelecky se ukázal Tomáš Ouhrabka, který zazářil na regionálních výběrech, po jeho hattricku a gólech Petra Szturce a Tomáše Typlta zvítězil KM automatik FBK Jičín 5:3. Obsadil tak 1.místo, trenérský triumvirát Pavel Ouhrabka, Lada Špíglová a Jiří Kuncíř mohl být spokojen. Pochvalu a potlesk diváků si zasloužila celá sestava: David Chalupa, Ondřej Svoboda - Filip Stránský, Adam Florian, Daniel Valeš, Jaroslav Mach, Tomáš Ouhrabka, Adam Chalupa, Tomáš Typlt, Nela Pokorná, Lukáš Patzelt, Jiří Kuncíř, Petr Szturc, Marek Badzo, Matěj Jína, Oliver Šulc, Adam Sucharda. Speciální poděkování pak míří k pořadatelům Dominice Ouhrabkové, Šárce Svobodové a Aleši Filipovi. Další turnaj se vrací starší žáci do druhého koše, v domácím prostředí se představí ještě jednou, fanoušci FBK Jičín budou včas informování.

Napsal a vyfotil Martin Petrgál

Starší žáci málem postoupili do 1. koše!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 11. 2018 10:29
Úspěšné tažení ligou starších žáků pokračovalo v podání týmu KM automatik FBK Jičín v Litomyšli, kde se hráči představili po udržení 2. koše. Královehradecká liga v letošním sezóně čítá 30 týmů, které jsou rozděleny vždy po pěti do výkonnostních košů. Následné turnaje, kde hrají každý s každým, pak určují postupujícího/sestupujícího. Jičínští borci ročník zahájili ve čtvrtém, v rychlém sledu však postoupili do "dvojky", kde je nyní čekali: V prvním duelu FbC Hradec Králové B, vítězství Jičína 4:2! Branky+asistence Stránský 2+0, Jína 1+0, Typlt 1+0, Ouhrabka 0+1, Mach 0+1.
 
Následující mač změřili síly se superfavoritem Sokol Pardubice B, senzační výhra 2:0 znamenala jistotu udržení druhého koše! Kuncíř 1+0, Jína 1+0, Ouhrabka 0+1. Prohra s Trutnovem 1:4 po vyrovnaném boji hráčům nevadila (Ouhrabka 1+0, Stránský 0+1), v posledním zápase přestříleli domácí Litomyšl 6:4 (Jína 2+1, Ouhrabka 1+2, Stránský 1+0, Kuncíř 1+0, Typlt 1+0, Mach 0+1) a jelikož se tři celky srovnali v tabulce na 3 výhrách a 1 porážce, rozhodovalo počítání vzájemných utkání o postupujícím do elitního koše. KM automatik FBK Jičín o skóre nakonec nepostoupil, přesto předvedená hra a dosažené výsledky jsou velkým úspěchem a povzbuzením do další práce!
 
Sestava: Ondřej Svoboda, David Chalupa, Tomáš Ouhrabka, Matěj Jína, Filip Stránský, Jaroslav Mach, Adam Chalupa, Jan Kuncíř, Adam Florian, Lukáš Patzelt, Daniel Valeš, Marek Badzo, Tomáš Typlt.
 
Trenér Pavel Ouhrabka
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci opět udrželi druhý koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 12. 11. 2018 17:00
Starší žáci opět hájili svou pozici ve druhém výkonnostním koši. Na turnaji v České Třebové sehráli 4 duely. Začali porážkami s Orlickem-Třebovskem 2:3 a FbC Hradec Králové 4:5, po vyrovnaném průběhu rozhodla větší zkušenost protivníků. V utkání se Dvorem Králové však hráči KM automatik FBK Jičín dominovali a zvítězili 6:1. V posledním zápase turnaje už o nic nešlo, prohra s Trutnovem 2:5 rozhodla 20. minuta, kdy se soupeř trefil hned 3x během 46 sekund. V bojích s těžkými mančafty opět potvrdili Jičínští výkonnostní vzestup, opětovné udržení druhého koše je pro mladé borce skvělým úspěchem. 
 
Sestava (za jménem vždy branky+asistence): Ondřej Svoboda - Adam Chalupa 1+0, Tomáš Ouhrabka 7+1, Jan Kuncíř 0+1, Jaroslav Mach 1+0, Adam Florian, Matěj Jína 0+2, David Chalupa 1+0, Lukáš Patzelt 3+1, Petr Szturc, Marek Badzo, Tomáš Typlt, Filip Stránský 1+3.

Napsal Martin Petrgál

Starší žáci udrželi 2.koš!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 6. 11. 2018 12:17

Tým florbalových starších žáků KM automatik FBK Jičín ve 3. kole ligy starších žáků čekal druhý výkonnostní koš. V něm se střetli hned s 3 soupeři z předchozího kola z nejlepšího koše číslo jedna. 
1.zápas: 
Náchod- Jičín 4:4 
Hned na úvod ukázal soupeř svou kvalitní hru a ke konci 2.min. vedl 3:0. Jičín se nevzdal a do konce třetiny během 4 minut otočil na 4:3. Po gólech Ouhrabky 3x a Sztruce 1x. 
V druhé třetině padl jeden gól a to do síťe FBK. Konečný stav 4:4 s loňským vítězem celé ligy byl pro hosty velký úspěch. 

Číst dál...

twitter share

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.

 

 

 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top