FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Elévové odehráli další turnaj

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 21. 1. 2020 13:12

V neděli, 19.1. jsme s jičínskými elévy absolvovali další ze série turnajů, tentokrát ve sportovní hale v Chlumci nad Cidlinou. S každým turnajem máme větší a větší radost z pokroku, který "naši" kluci dělají a v jak vysokém počtu na turnaje jezdí! Poděkování patří v tomto ohledu i Vám, rodičům a příbuzným, kteří kluky na turnaje doprovázíte! Kluci mají v našich očích obrovský respekt za výkony a přístup, který k zápasům mají.

Mnohdy, a včera tomu nebylo jinak, to mají velice těžké, když nastupují proti soupeřům, kteří i naše nejvyšší hráče převyšují o hlavu a jsou většinou o rok až dva starší. Velmi dobře si tyto rozdíly uvědomujeme a vnímáme je jako trenéři i jako rodiče. Snažíme se kluky motivovat k tomu, aby podávali nejlepší výsledek sami za sebe a svůj tým a nevzdávat se jen proto, že je soupeř větší. Nekoukáme na to, jestli jsme dostali 5, 7 nebo 10 gólů, ale jestli byly v zápase chvíle, kdy jsme byli lepší než soupeř nebo kdy se nám povedla nějaká dobrá akce. O to lepší pocit máme, když se nám podaří takového soupeře "porazit". Zvítězit však musí vždy dobrý pocit a radost ze hry.

Pevně věříme, že si kluci z turnajů odváží jen ty pozitivní momenty a že je hra baví !!!

Trenéři Jan Fink a Mirka Chalupová.

Na obrázku může být: 18 people, people smiling
Napsal Jan Fink

Elévové hráli v Náchodě

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 13. 11. 2019 13:12

Týmová hra, nebojácný přístup, skvělé individuální výkony! To vše bylo k vidění během nedělního turnaje v Náchodě v podání jičínských elévů! Kluci přijeli ve skvělém počtu 21 hráčů. Pod vedením kapitánů Dominika Mikoláše a Matyáše Víta nastoupila 2 jičínská družstva proti soupeřům z Dobrušky, Hradce Králové a domácího Náchoda. Věříme, že si všichni nedělní turnaj užili a budeme se těšit na další turnajová klání! Poděkování patří i rodičům a prarodičům, kteří naše svěřence doprovázeli a skvěle podporovali!!!!

Na obrázku může být: 13 people, people smiling
Napsal Jan Fink

Cipísci v Jičíně!

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 18. 2. 2019 9:34

Elévové Cipísci odehráli další turnaj v domácím prostředí pod vedením trenérů Lukaš Kolumpek, Radek Valenta, Jan Chalupa a kustoda Pavla Kurky, celý den skvěle fotograficky zdokumentoval Petr Houfek, fotky možno prohlédnout na odkazu: https://florbaljc.rajce.idnes.cz/Turnaj_-_Jicin,_17.2.2019_…

Na obrázku může být: 18 lidí, smějící se lidé, stojící lidé a baskebalové hřiště
 
 
 

Cipískové a Rumcajsové v Jičíně

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 8. 11. 2018 18:59

První domácí turnaj elévů a hned obě družstva FBK Jičín v akci! Fotografie poskytl Pavel Kurka - děkujeme.

Možno prohlédnout zde

Soustředění elévů Cipísků

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 1. 9. 2018 18:20

 

V termínu 22. 8. až 24. 8. 2018 se elévové Cipísci FBK Jičín zúčastnili sportovního soustředění. Dvacet chlapců a trenéři Jan Chalupa, Radek Valenta, Lukáš Kolumpek byli ubytováni v příjemném prostředí skautského srubu pod vrchem Čeřovka v Jičíně. V rámci dopoledních a odpoledních sportovních bloků si hráči užili koupání a tobogánů na koupališti v Jičíně, absolvovali pěší výlet přes Prachovské skály k Jinolickým rybníkům. Na hřišti u srubu se všichni aktivně zapojili do připravených her a většina se naučila i novou hru Ninja. V pátek dopoledne si v hale sportovního areálu připomněli florbalové dovednosti a všichni se tak naladili na další florbalovou sezónu, která začne již v polovině září. Trenéři děkují hráčům za přístup a rodičům za pomoc se zajištěním občerstvení a úklidem.

Napsal Lukáš Kolumpek, foto Radek Valenta

Cipísci v Jičíně

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 16. 12. 2017 18:14

Náš nejmladší florbalový tým, který hraje soutěžní utkání, elévové Cipísci (loňská přípravka), pořádal domácí turnaj ve sportovním areálu Jičín. Pod vedením trenérů Jana Chalupy, Lukáše Kolumpka a Radka Valenty chtěli před rodiči, kamarády a fanoušky předvést další pokroky a rozvoj svých florbalových schopností a dovedností. Rozhodně se jim to povedlo, utkání splnila účel a mladí hráči si připsali další cenné zkušenosti. Celou akci zdokumentoval Pavel Kurka, který se stal zároveň hlavním správcem celé fotogalerie FBK Jičín, za což mu patří upřímný dík vedení klubu.

Fotky Cipísci Jičín 9.12. 

Fotogalerie FBK Jičín

Napsal Martin Petrgál, foto Pavel Kurka

Mladší žáci FBK Jičín ve Rtyni

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 27. 11. 2017 16:59

Již 12 utkání mají za sebou mladé naděje jičínského florbalu. Naposledy zavítali do Rytně v Podkrkonoší, kde jim soupeři byli FbC Hradec Králové černí, FBC Sion a nakonec FbC Hradec Králové bílí. Svěřenci Michala Schreiera a Tomáše Valkouna hrají tuto kategorii prvním rokem, starších protivníků se však rozhodně nebáli a do všech bojů nastupovali s odhodláním zvítězit (u mladších žáků nejsou oficiální výsledky ani tabulka). Ve dvou duelech byli minimálně rovnocenným soupeřem a vysloužili si pochvalu od svých trenérů. Ti sami však zdůrazňují, že je neustále potřeba pracovat a rozvíjet se, aby byli kluci náležitě připraveni do vyšších florbalových kategorií. Liga mladších žáků čítá i s KM automatik FBK Jičín celkem 14 kolektivů, což znamená velké množství utkání. Následující odehrají 3.prosince v Hradci Králové.

Napsal Martin Petrgál

Cipískové elévové odehráli první 3 turnaje

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 20. 11. 2017 8:10

Přibližně před dvěma měsíci zahájili sezónu 2017/2018 florbalisté FBK Jičín Cipísci. Tým v současné době tvoří 21 hráčů a úspěšně se do něho začleňují i 4 nováčci. Od začátku sezóny tým absolvoval tři turnaje v kategorii elévů. Po přestupu z kategorie přípravka jsou to pro hráče našeho týmu první zkušenosti s touto věkovou skupinou. Toto se projevilo na výkonu zvláště na prvním turnaji, který hráči odehráli na domácí palubovce. Na druhém turnaji již kluci zvládli utkání s větší odvahou a mnohem lepšími výkony. Velkou odvahu prokázali i rodiče (řidiči), kteří vezli hráče do Trutnova právě v den, kdy se nad ČR proháněla větrná vichřice. Za jejich podporu v dosavadním průběhu sezóny jim patří velké poděkování. Výkonnostně i výsledkově povedený třetí turnaj odehráli hráči v Rokytnici v Orlických horách v pátek 17. listopadu. Sami se tak přesvědčili, že i v této kategorii mohou být úspěšní, pokud zvládnou nasazení a budou v trénincích zlepšovat své florbalové dovednosti. Za přístup ke hře jim patří pochvala.

Napsali trenéři Jan Chalupa, Radek Valenta, Lukáš Kolumpek, foto Pavel Kurka

FBK Jičín elévové - Rumcajsové

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 7. 11. 2017 10:53

Co že to znamená FBK Jičín Elévové? Florbalový klub Jičín kategorie Elévové, což jsou chlapci, kteří jsou narozeni v roce 2007 a 2008. A proč Rumcajsové? O florbal je v Jičíně tak velký zájem, že Elévů je mnoho a museli se rozdělit na dvě skupiny Rumcajse a Cipísky. Státní svátek 28. října v letošním roce připadl na sobotu. Pro mnohé to byl den oslav vzniku Československé republiky, pro jiné to byl den plný odpočinku. Toto však neplatilo pro kluky a trenéry FBK Jičín Elévové – Rumcajsové. Ti se v tento den vydali do Rtyně v Podkrkonoší, kde se zúčastnili florbalového turnaje. Vyrazilo se společně autobusem, ve kterém bylo veselo, ale cesta tam ubíhala pomalu, protože se kluci nemohli již dočkat. V pěkné nové hale na Elévy čekali soupeři: FBC SION - DDM Nové Generace, FBŠ Všestary a Orel Rtyně v Podkrkonoší. Naši kluci se do soupeřů pustili s velkou vervou. Kmitali po hřišti, nahrávali jeden druhému a díky zdárnému zpracování míčků padaly krásné góly. Naši brankáři bránily branku celým tělem. Soupeři byli někdy ale rychlejší a tak i nějaký ten míček přistál v bráně našich kluků. A jak celý turnaj dopadl? Byla výhra, prohra i remíza. Kluci odjížděli domů s úsměvem a s nadšením ze sportu a drželi spolu jako jedna parta. Další turnaj, kterého se FBK Jičín Elévové – Rumcajsové zúčastní, se bude konat 11. listopadu tady v Jičíně ve sportovní hale.Elévové Cipísci v Jičíně!

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 9. 10. 2017 18:18

Florbalová sezóna nabírá vysoké obrátky, svoji soutěž startují v lize elévů i oba jičínské celky. Rumcajse čeká cesta do Hradce, Cipísci pořádají domácí turnaj. 14.10. postupně od 12:30, 14:00 a 16:10 (možný dřívější začátek) ve sportovním areálu nastoupí nejmladší jičínské naděje (v soutěžních kategoriích) ke svým premiérovým zápasům! 

Zrušení tréninků elevů - Rumcajsů

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 11. 9. 2017 14:38

Z důvodu festivalu Jičín město pohádky jsou tento týden zrušeny tréninky elevů Rumcajsů!

twitter share

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top