FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Dorostenci vítězně

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 22. 1. 2020 16:00

Dorostenci odehráli další turnaj v Náchodě, v prvním utkání se proti nim postavil celek FBC Hvězdy Česká Skalice. Jasný průběh celých 45 minut, po třetinách 5:0, 5:0 a 4:1 si KM automatik FBK Jičín připsal výhru 14:1. Prostor na hřišti dostal celý kádr, v brance nastoupil David Chalupa, který měl 16 zákroků, jeho protivník 56! Druhý mač proti FBC SION - DDM Nová generace (Hradec Králové) byl zpočátku vyrovnaný jak herně, tak výsledkově. První perioda skončila 2:2, v té druhé se začali více prosazovat kluci z města pohádky. Průběžné skóre 4:3, čekala se dramatická poslední třetina. V té už však přišla totální dominance Jičína, šest branek pro soupeře bylo ještě milosrdných. Výsledek 10:3, 6 bodů do tabulky a spokojenost trenéra Pavla Ouhrabka s předvedeným výkonem. Střelcem dne byl Tomáš Typlt, který explodoval hlavně v druhém duelu pěti góly!!!, celkem zapsal bilanci 7+4.
Sestava: David Chalupa, Dominik Hamšík - Adam Florian, Ondřej Svoboda, Vojta Svoboda, Jakub Dušek, Tomáš Ouhrabka, Jarda Mach, Matěj Jína, Adam Sucharda, Oliver Šulc, Petr Szturc, Adam Pazderník, Marek Badzo, Lukáš Chrpa, Tomáš Typlt.
Výsledky a tabulka na: https://www.ceskyflorbal.cz/so…/ostatni/3-liga-dorostencu-4…

Na obrázku může být: 1 person, eyeglasses a closeup
Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

Sportovec města Jičína 2019

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 8. 1. 2020 12:24
Anketa Sportovec města Jičína: Klub KM automatik FBK Jičín v kategorii dospělých nominoval:
družstvo - ženy A hrající nejvyšší soutěž - extraligu
jednotlivci - Tomáš Valkoun (2.nejlepší střelec krajské ligy, ve 22 zápasech napálil senzačních 52 branek), Lucie Růžičková (odchovankyně hrající 6.sezónu extraligu žen, opora obranných řad)
v kategotii do 19 let:
družstvo - juniorky - 2. místo ve druhé lize juniorek (ač věkem většina ještě dorostenky), v probíhající sezóně dominantní, zatím bez ztráty bodu
jednotlivci - Majda Fejfarová (vítězka kanadského bodování, letos dokonce řádí již v extralize žen - vstřelila hattrick Liberci), Sára Čelišová (věkem první rok juniorka stejně jako Majda, i ona již je stabilní členkou extraligového kádru)
v kategorii do 14 let:
družstvo - starší žáci (v minulé sezóně proletěli až do druhého výkonnostního koše, v letošní se jejich mladší nástupci senzačně ve "dvojce" také drží, půlka kádru jsou navíc věkem mladší žáci!)
jednotlivci - Petr Szturc, Michal Kunt (kapitáni starších resp.mladších žáků, oba v užší nominaci výběrů krajů HK+Pardubice, oba obrovské naděje jičínského florbalu)
Hlasovat můžete na sportovec.jicin.cz
Na obrázku může být: 1 person, child a closeup
Na obrázku může být: 1 person, child a closeup
Na obrázku může být: 1 person, smiling , záběr zblízka
Na obrázku může být: 1 person, záběr zblízka
Na obrázku může být: 1 person, stojí
Na obrázku může být: 1 person, záběr zblízka

PF 2020

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 24. 12. 2019 10:07

Jménem našeho klubu přeji všem krásné Vánoce a pohodový rok 2020!

Martin Petrgál - prezident FBK Jičín

FBK Jičín bude hrát pro Michalku

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 9. 12. 2019 13:13

22.prosince chystá florbalový klub charitativní akci, hrát se bude celý den pro Michalku, holčičky z Jičína, jejíž příběh si můžete přečíst na nadejepromichalku.cz

Nejdříve se pustí do boje mladší žáci Rumcajsové, kteří v čase 9.00 - 13.00 pořádají domácí turnaj. Následovat bude turnaj KM automatik FBK Jičín 3+1 na třech hřištích napříč všemi věkovými kategoriemi. Od 17.00 pak budou o extraligové body bojovat ženy A proti FBC Ostrava. Na konci tohoto duelu si rodiče Michalky převezmou šek, na kterém bude částka, jejíž výše bude záležet na všech příchozích v tento den do sportovního areálu a jejich štědrosti. U vstupu do haly bude zapečetěná kasa hlídaná nadačním fondem Život dětem.

Těšíme se na Vaši účast!

Mlži Cipísci hráli turnaj

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 27. 11. 2019 19:01

Mladší žáci Cipísci pod vedením trenérů Jana Chalupy, Ondry Valenty a Lukáše Kolumpka odehráli další turnaj. Nastoupili v této sestavě: J.Semík, M.Kolumpek, L.Kolumpek, M.Blažek, J.Chalupa, T.Kvapil, O.Valenta, T.Stránský, M.Kopecký, K.Burian, F.Chalupa, D.Kurka, M.Kopal.

Na obrázku může být: 12 people, people smiling

Seminář trenérů v Jičíně

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 27. 11. 2019 18:50

Ve čtvrtek se na místním gymnáziu sešli trenéři na semináři, jehož téma připravil regionální metodik Jirka Typl společně s vedením FBK. Název "Kompenzační moduly Českého florbalu" rozvedla úžasná lektorka Kateřina Levínská, která připravila 3 hodiny (1 teorie, 2 praxe) plné užitečných informací. Praktickou částí se někteří z nás malinko protrápili, ale nakonec všichni moc chválili. Za FBK Jičín se zúčastnili téměř všichni trenéři: Katka Rozsypalová, Joska Pařík, Mirka a Honza Chalupovi, Honza Fink, Jirka Křelina, Radek Valenta, Lukáš Kolumpek, Michal Šuk, Michal Schreier, Michal Zikmund, Šárka Egrtová, Sára Čelišová, Markéta Kosová, Pavel Ouhrabka, Lada Špíglová a Martin Petrgál. Ještě jednou moc děkujeme Jirkovi a Katce, budeme se těšit na další školení!

Na obrázku může být: 13 people, people smiling , stojící lidé
Napsal Martin Petrgál

Muži a dorost 100%

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 13. 11. 2019 13:20
Dorost KM automatik FBK Jičín pořádal domácí turnaj, v jehož rámci se utkal se dvěma soupeři. V duelu s týmem Sokol Chlumec nad Cidlinou od prvních sekund diktovaly mladé naděje domácích tempo hry, dominance na míčku byla až překvapivá. Převahu hráči z města pohádek vyjádřili i góly, po trefách Matěje Jíny (2x) a Vaška Kloze to vypadalo na těžký debakl pro hosty. Nic na to, nezměnilo snížení po chybě v obraně, Adam Pazderník rychle překlopil vedení zpět na tříbrankový rozdíl. Tím však načal neskutečnou přestřelku, ostrými pálili hráči na obou stranách. Druhá třetina skončila 4:4, třetí dějství tak začínalo za stavu 7:4 pro Jičín. V něm potvrdili domácí borci FBK roli favorita, střelcem duelu se stal Matěj Jína, který se trefil čtyřikrát. 
 
Všichni hráči však vzhlíželi k nadcházejícímu duelu proti Náchodu B. Největší favorit soutěže a jasný aspirant na postup byl tentokrát v "plné palbě" a 76 diváků v bezvadné atmosféře sledovalo nádhernou florbalovou bitvu. Co v ní vynikalo? Rychlost a fyzický fond Adama Floriana, přehled a jedovaté střely Vaška Kloze, síla na míčku Adama Pazderníka, přehled a chytrost kapitána Tomáše Ouhrabky, senzační výkon brankáře Dominika Hamšíka.... O každém hráči Jičína by se dalo napsat spoustu pozitivních komentářů, pochopitelné chyby také přišly, ale zpět k utkání. Slepené góly v sedmé a osmé minutě znamenaly stav 2:2, v 11.šel Náchod do vedení, které vrátil do remízového stavu Tomáš Ouhrabka. Schovaná střela Adama Floriana dostala borce KM do vedení, které vydrželo přesně 3 minuty...  Bomba Adama Pazderníka dala přeci jen lehkou výhodu do poslední třetiny na florbalky domácích, průběžný stav 5:4. TOP florbal na hřišti, TOP atmosféra v hledišti, klíčový moment přišel 4 minuty před koncem, kdy úžasnou souhru první lajny završil střelou do víka kapitán Tomáš Ouhrabka. Vítězství 6:5 FBK Jičín však po utkání nebylo důležité, myšlenky všech na hale se přesunuly k Vašku Klozovi, který 38 sekund před koncem utrpěl zranění kolena, všichni přejeme tomuto talentovanému hráči brzké uzdravení. Jičínský dorost pak tímto vítězstvím dal signál všem soupeřům, že o první flek se s nimi musí počítat!
Sestava: Ondřej Svoboda, Dominik Hamšík - Václav Kloz, Vojtěch Svoboda, Adam Florian, Lukáš Chrpa - Tomáš Ouhrabka, Adam Pazderník, Matěj Jína, Petr Szturc, Tomáš Typlt, Marek Badzo, Oliver Šulc, Adam Sucharda, David Chalupa.
Trenér Pavel Ouhrabka
 
Muži, jako nováček regionální ligy, překvapili hned úvodním čtyřbodovým sběrem (1 výhra, 1 remíza), v dalším dvoukole chtěli potvrdit formu a možná i označení černého koně soutěže. V mači proti celku Orel Přelouč to nebylo úplně jednoduché, kostra týmu, kterou od "plínek" cepovali Jarda Taneček a Pavel Haken, potvrdila svůj kredit, výhru 7:2 střelecky podpořili Jan Štál hattrickem, 2 góly přidal loňský kanonýr Tomáš Valkoun, přidal se i produktivní Fanda Novák (1 gól plus 3 nahrávky) a Tomáš Matys (1+2). Výborný výkon předvedl v brance Matěj Kraušner. Následující bitvu s týmem HAGA Pardubice by nejlépe charakterizovalo rčení "každý chvilku tahá pilku". Úžasnou bitvu rozsekl 5 minut před koncem vítězným gólem Petr Dlouhý, výhra 6:5 byla zasloužená a vystřelila tým KM automatik FBK Jičín na špici tabulky (i když mají o 2 utkání méně).
 
Sestava: Jan Kraus, Matěk Kraušner - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Vojtěch Haken - František Novák, Tomáš Valkoun, Petr Dlouhý, Jan Štál, Tomáš Matys, Marcel Jeřábek, Marek Hubaček, Ondřej Kabelka
 
Napsal Martin Petrgál

Historický víkend FBK Jičín!!!

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 13. 11. 2019 13:18

Historický víkend FBK Jičín! 7 utkání = 7 vítězství! Ženy B Pohoda team přejely FbK Orlicko-Třebovsko 8:0, poté porazily IBK Hradec Králové B 7:2. Dorostenci zvítězili nad FbC Sokol Chlumec nad Cidlinou 10:5, následně v nádherném souboji udolali Florbal Náchod B 6:5. Muži v regionální lize vyhráli nad Orel Přelouč 7:2, druhý mač proti HAGA Pardubice ovládli 6:5. Ženské áčko pak v extralize zvítězilo na půdě Bohemians Praha 4:3! Podrobnější reporty budou zveřejněny v týdnu, všem hráčům a hráčkám FBK Jičín děkujeme a moc gratulujeme!!! 👋👋👋👍👍👍

Není k dispozici žádný popis fotky.

Mlži Rumcajsové na 2.turnaji

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 13. 11. 2019 13:18

K druhému turnaji zajížděli mladší žáci Rumcajsové, hrající systém 5+1, do haly v Chlumci nad Cidlinou. Přes menší potíže s organizací turnaje pořádajícího celku bylo vše nakonec úspěšně odehráno. K prvnímu zápasu nastoupily naše naděje proti týmu FbK Orlicko-Třebovsko. Vyrovnaný zápas se přeléval z jedné strany na druhou a na konci se radovali naši kluci po výhře 7:6. Branky: Kunt 2, Chalupa 2, Zikmund 2, Povr. Hned v následném zápase jsme se postavili soupeři z FTC Vysoké Mýto, ze začátku jsme tahali za kratší konec a nakonec z toho byla prohra 2:4, když obě branky vstřelil talentovaný Adam Chalupa. Třetím a posledním protivníkem byl domácí celek FbC Sokol Chlumec nad Cidlinou. Začátek byl jak z hororu. Po pár desítkách sekund byl stav 0:3 a tým zralý na ručník. Rychlý timeout a domluva hráčům zabrala, těžiště hry se přesunulo na polovinu Chlumce. Do poločasu se podařilo snížit na 3:5. Hned po pauze však přišel gól na 3:6 a oslabení. V něm šlo do hry to nejlepší, co FBK Jičín má a ve čtyřech se klukům podařil skvělý zámek proti 5 protihráčům hrajícím bezradnou přesilovku. Výsledkem tohoto oslabení bylo snížení na 5:6. Bohužel zbytečnou nekoncentrovaností kluci rychle inkasovali, závěrečný nápor a snížení na končených 6:7 už na prohře nic nezměnilo. Branky: Chalupa 2, Povr 2, Zikmund 2.

I přes dvě prohry se obraz hry proti minulému turnaji určitě zlepšil, na většině hráčů jsou vidět pokroky, na tréninku makají, jen tak dál. Kluci si za bojovnost a nasazení určitě zaslouží pochvalu, kterou od trenéra Michala Zikmunda na konci turnaje obdrželi.

Sestava: Martin Janda - Michal Kunt, Matěj Drahoňovský, Šimon Klouček, Dušan Markl - Adam Chalupa, Tadeáš Povr, Petr Kubů, Tonda Zikmund, Tadeáš Runčík, Hynek Táborský, Tomáš Martínek, Jan Martínek, Martin Pekař, Patrik Zeman.

Napsal Michal Zikmund

Na obrázku může být: 7 lidí

Extraligové ženy zářily na Bohemians!

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 13. 11. 2019 13:14

Předposlední kolo první poloviny základní části nejvyšší florbalové soutěže žen poslalo dámy KM automatik na hřiště pátého celku tabulky FbŠ Bohemians Praha. Po nevydařeném domácím boji s Bulldogs Brno, kdy šlo o "velké" body v případném postupu do playoff, celku z města pohádek v tomto mači náležela nálepka outsidera. Od prvních sekund však hráčky Jičína začaly jezdit, byly aktivnější a více se tlačily do koncovky. Hodně byla vidět především Kristýna Bachmaierová, její dva projektily však domácí obrana zblokovala, další letěl nad branku domácích. V šesté minutě už však "zahřmělo", krosová přihrávka kapitánky Markéty Kosové našla rozběhnutou hrající trenérku Lucku Paulovičovou a ta s pomocí teče poslala svůj celek do vedení. Jičínské hráčky dále "tvrdily muziku", domácí však postupně získávaly kontrolu nad míčkem (kolikrát úplně zbytečné ztráty FBK), šance na obou stranách nebyly k vidění, brankářky byly 100%. V 15.minutě svůj um prokázala klokanka Hana Poláková, bylo vyrovnáno. Hostující celek má však kouzelnici Nikolu Kuchařovou, její akci na brankovišti pohotově a zkušeně proměnila ve vedení další hrající trenérka Marcela Urbanová. Druhé dějství nic podstatného nenabídlo, celek Jičína sympaticky zapojoval hráčky juniorského věku, v brance s ledovým klidem působila Marcela Velzelová a pomalu vše směřovalo k vyvrcholení v poslední třetině. A od prvních okamžiků bylo "živo" na obou stranách. Celky přestály i oslabení, to poslední už ale Bohemka potrestala a opět Poláková srovnala stav - 2:2. Uplynulo 29 sekund, génius Zuzana Svobodová, šikovnost a pohotovost Marcela Urbanová = 3:2 pro Jičín. Bachy pak po hezké přihrávce a super cloně Lucky Paulovičové zvýšila na 4:2 a schylovalo se k extraligové senzaci číslo 1 tohoto ročníku. I přes závěrečné powerplay a snížení na 4:3 se "to povedlo", KM automatik FBK Jičín utrhl nečekané avšak zasloužené 3 body. Cíl v podobě postupu do play-off platí, dámy ukázaly srdce a u se těší na Tatran Střešovice. Nejslavnější český florbalový klub přijede na utkání 11.kola extraligy žen do sportovního areálu, duel začne v 17:00, přijďte zafandit! Tímto mačem uzavře extraliga žen první polovinu základní části.

Sestava: Marcela Velzelová, Veronika Samková - Nikola Kuchařová, Lucie Růžičková, Adéla Dlouhá, Denisa Kalousková, Sára Čelišová - Lucie Paulovičová, Kristýna Bachmeirová, Šárka Egrtová, Markéta Kosová, Marcela Urbanová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Magda Fejfarová, Adéla Kmošková, Naty Kuželová

Na obrázku může být: 3 people, people playing sports a basketball court
Napsal Martin Petrgál
 

Informace pro členy klubu

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 13. 11. 2019 13:08

Vážení členové FBK Jičín, jménem vedení klubu všem přeposílám důležité informace, všechny prosím o přečtení zápisu z Výboru (obdrželi jste mailem od trenérů). Ten se nám povedlo maximálně zeštíhlit, takže Vám to nezabere moc času. Pomalu se blíží volební valná hromada, tak abyste věděli. A dále:
1) JUDO tréninky (zaměření atletika, gymnastika) v pondělí pokračují, toto 4.11.mimořádně od 15.30! Jinak vždy od 16.00.
2) Příspěvky druhá část - stále ještě není zaplacena od všech první jednotná část ve výši 1700, prosím trenéry, rodiče, aby ve spolupráci s Michalem Šukem dali vše do pořádku. Děkuji. Druhé splátky zašlete do 30.11.na číslo klubového účtu 78-8507470227/0100, jejich výše pro dané kategorie: muži 2000, juniorky 2000, dorostenci 2000, starší žáci a žákyně 1500, mladší žáci a žákyně 1500, elévové 1200, elévky a přípravka 500.
3) Charitativní akce 22.12 - Celodenní florbal, ideální na únik od předvánočního shonu. Zaměření "Naděje pro Michalku". Předběžný harmonogram: 9.00 - cca 13.00 mistrovský turnaj Rumcajsů, 13.00 - 16.00 turnaj všech kategorií FBK Jičín 3+1 (informace obdržíte včas), 17.00 začátek utkání extraligy žen. Po jeho skončení předání šeku rodičům Michalky, na extraligu plánován slavnostní nástup s dětmi, přestávkový program.
4) Florbalové vybavení - na stránkách EXESPORT.NET máme k dispozici slevy v rozmezí 25% - 50%(maximální sleva je na většinu věcí Oxdog, Exel), kdo by měl zájem cokoliv objednat, možno řešit přes Martina Petrgála (sms, messenger, mail, telefonní rozhovor).

Všem děkuji, mějte se.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Martin Petrgál - prezident FBK Jičín
twitter share

 

 

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top