FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Ženy KM automatik FBK Jičín v extralize stále bez bodu

Již pět kol má za sebou nejvyšší florbalová soutěž žen. Ve čtvrtek 28.9. zavítaly ženy Jičína na palubovku Vinohrad, v sobotu 30.9. pak hostily pražské Panthers. Bohužel, v ani jednom utkání nezískaly ani bod a krčí se na předposledním místě tabulky. V obou duelech chyběla citelně Kristýna Bachmeierová, komplikace pak představoval zdravotní stav některých hráček. V domácím zápase sehrála jubilejní 150 mač v extralize žen Andrea Satýnková a oslavila ho stylově - vstřelenou brankou. Opět výbornou diváckou kulisu podpořilo krásné vystoupení v obou přestávkách mažoretek Pomněnky Jičín pod vedením Andrey Slepičkové.

Nyní čeká jičínské dámy duel na horké půdě Vítkovic, doma se pak už v klíčovém boji o play-off střetnou s Tatranem Střešovice 14.10. od 18.00. FBK Jičín děkuje všem divákům a fanouškům za báječnou podporu! 

Sokol Královské Vinohrady - KM automatik FBK Jičín 3 : 2, góly Jičína: Růžičková, Kosová

KM automatik FBK Jičín - Panthers Praha 3 : 5, góly Jičína: Kosová 2, Satýnková  sestřih: https://www.youtube.com/watch?v=ShqVYNR_MgM&feature=youtu.be

Sestava: Samková, Kučová - Florianová, Mrázková N., Růžičková, Strejcovská - Žůrková, Kosová, Kloutvorová, Satýnková, Mrázková T., Svobodová, Exnarová, Chlumská, Kůželová, Rozsypalová (v Praze Mikolášková)

 

Rozčarování na Vinohradech - pomůže Gadža?

Ve čtvrtek 28.9. bylo odehráno 4. kolo florbalové extraligy žen. Jičín po třech utkání s favority sám nastoupil v této roli v pražské metropoli proti Sokolu Královské Vinohrady. Bohužel po oboustranné truchlohře nezměnil po výsledku 3:2 pro domácí status nula bodů v tabulce. Bude tím správným lékem účast Kateřiny "Gadži" Rozsypalové v sobotním domácím utkání? Probudí legenda klubu mlčící střelkyně? To vše se uvidí tuto sobotu 30.9. od 18.00. Účast přislíbil i majitel KM automatik elektro s.r.o. Petr Kunc a o přestávkách zpestří program vystoupení mažoretek Pomněnky Jičín pod vedením Andrey Slepičkové. Uvidí FBK Jičín podařený florblalový podvečer? Přijďte se podívat!

Výborný výkon body nepřinesl

Florbalová extraliga žen ve 3. kole viděla v Jičíně krásný duel místního FBK proti favorizovaným FbŠ Bohemians. Byly to však domácí, které diktovaly od prvních vteřin tempo hry. Bohužel dlouhodobé problémy se zakončením stály tým body, jelikož soupeř potrestal všechny chyby a ve využívání šancí byl nesmírně efektivní. Konečný výsledek byl k domácím krutý, výborným výkonem však pozvaly diváky na další domácí mač hraný 30.9. od 18.00! A v jaké sestavě domácí nastoupily?

Zde opět skvělý sestřih z utkání od autorky Leušky Petrgálové: https://youtu.be/uilAswwUErY 

Číst dál: Výborný výkon body nepřinesl

Florbalová extraliga žen zahájila

Byla zahájena florbalová extraliga žen, které se již 4.ročník po sobě účastní tým z našeho pohádkového města. Přetěžký los poslal dámy FBK Jičín v úvodních dvou kolech proti loňským semifinalistům. V pátek v Praze proti Chodovu to vypadalo 25 minut na velmi slušný výsledek, poté však hostující hráčky jakoby přestaly hrát a ani výborná Verča Samková v brance nezabránila debaklu 12:2. Světlým momentem zápasu však byl "gól kola" kapitánky Gabriely Žůrkové, která v rychlosti vyškolila dvě obránkyně a neskutečnou bombou zavěsila o břevno! Hned o 2 dny později na jičínské palubovce vyběhly dle předsezónních prohlášení aspirantky na superfinále hráčky z Ostravy. A nestačily se divit z výkonu domácích. Ty předváděly výborný florbal a skóre po první třetině 1:2 nebylo vůči FBK Jičín spravedlivé. Moravské plejerky trápil skvělý útok Kloutvorová, Žůrková, Bachmaierová, "Klouvi" pak po dvou tyčkách nahrála "Bachy" na premiérový gól v dresu Jičína, kterým v tu chvíli snížila na 2:3. "Žůra", když už jsme u těch familiérních přezdívek, po další brance hostujících, snížila po skvělé individuální akci na 3:4 a...

Číst dál: Florbalová extraliga žen zahájila

Markéta Kosová trenérkou regionálního výběru!

Bývalá reprezentantka (z nominací vypadla minulý rok kvůli vážnému zranění kolena) a kmenová hráčka KM automatik FBK Jičín Markéta Kosová se stala trenérkou mládežnického regionálního výběru Královehradeckého a Pardubického kraje. Na třídenním školení trenérské licence C zaujala vedení regionu svými znalostmi, trenérským umem a celkovým přístupem k florbalu. Dostala pak nabídku na uvedený post, který přijala. Markéta je nejen hráčská opora extraligového kádru, ale i spolutrénuje od podzimu 2016 jičínské dorostenky a juniorky. Přispívá tak velkou měrou k rozvoji jičínského klubu v druhém nejpočetnějším sportu (dle registrovaných hráčů) v celé republice!

 

Odchovankyně Jičína zvou na extraligu

Již v pátek 15.9. zahajuje florbalová extraliga žen prvním kolem, jičínské ženy zahajují na půdě favorita z Chodova. Čtvrté pokračování za sebou týmu žen KM automatik FBK Jičín v nejvyšší soutěži, který dokonce v minulé sezóně pronikl senzačně (a zaslouženě) do play-off, vyvolává řadu otazníků. Podařilo se oslovit některé odchovankyně klubu a položit jim pár otázek. Tázány byly Šárka Chlumská (první foto), Lucka Florianová (druhé foto) a Lucka Růžičková. A zde jsou jejich exkluzivní odpovědi:

Dámy, asi zbytečná otázka, jak se těšíte na sezónu?   Šárka: Na další extraligovou sezónu už se moc těším. Připravujeme se na ni od začátku května, čekání do poloviny září je tedy vždycky poměrně dlouhé, alespoň pro mě. Lucka F.: Na sezónu se těším jako na každou. Kdybych se netěšila, ztrácel by pro mě florbal smysl. Lucka R.: Na následující sezónu se moc těším. Hned první týden nás čekají dva hodně těžké zápasy, tak doufám, že ukážeme, že jsme dobře připraveny.

Minulá skončila úspěchem, jak vidíte ambice týmu letos?  Šárka: Naším hlavním cílem bude určitě postoupit do play-off a potvrdit náš loňský úspěch. Lucka F. : Pokud se podaří překonat loňské umístění, budu to brát jako velký úspěch. Ale i s postupem do play off budu spokojená. Lucka R.: Myslím, že všechny pevně doufáme, že se nám tuhle sezónu povede dosáhnout minimálně stejného úspěchu, a uděláme pro to maximum.

Čeká vás „ostrý“ začátek, 5 utkání ve 14 dnech, jak jste na tom fyzicky? Šárka: Vzhledem k podzimnímu mistrovství světa žen je v začátku sezóny program nahuštěný. Bude to pro nás těžké, protože los nám nevyšel příliš dobře, hned na začátku se střetneme s týmy z první čtyřky. Fyzicky jsme dle mně velmi dobře připraveny, většina týmu absolvovala společnou letní přípravu, zbytek se připravoval individuálně. Lucka F.: Myslím, že fyzicky jsme na tom dobře, ovšem nemáme tak široký kádr jako ostatní týmy. Nicméně pokud nenastanou žádná zranění, která nás dost poznamenala v minulé sezóně, tak to zvládneme.  Lucka R.: Bude to jistě hodně náročné, ale domnívám se, že fyzicky jsme na tom dobře. Letní přípravu pod vedením kondiční trenérky Lucky Kloutvorové jsme odmakaly, jak jen to šlo. Bude důležité si i v tak nadupaném programu najít čas na řádnou regeneraci, aby nás hned na začátku sezóny nečekalo nějaké oslabení v podobě zranění.

Co říkáte na změny v kádru? Šárka: Změny v týmu probíhají před začátkem každé sezóny, letos jsme posílily příchodem reprezentantky Kristýny Bachmaierové, určitě se také ve velmi dobrém světle předvede nová gólmanka Eliška Kučová. Obě velmi dobře zapadly do Kolektivu a už se určitě těší na první zápasy v dresu Jičína  Lucka F.: Skončilo sice dost hráček, ale nevidím to nijak dramaticky. Přišla kvalitní posila do útoku, což by se mohlo projevit ve zlepšení koncovky. Jako další pozitivum vidím návrat loni zraněné Markéty Kosové. Lucka R.: Rozhodně nás mrzí, že se některé spoluhráčky rozhodly již nepokračovat, ale tak to prostě bývá. Do nových posil vkládáme naději, že nám v následující sezóně pomůžou dosáhnout těch nejlepších výsledků. Myslím si, že do našeho týmu dobře zapadly. 

Poslední dotaz, věříte, ze bude opět letos nejvyšší návštěvnost extraligy v Jičíně? Šárka: Podpora fanoušků v domácích utkáních je pro nás velmi důležitá. Extraliga v Jičíně se dostává do většího povědomí veřejnosti, doufám tedy, že se na naše zápasy přijdou podívat i další, noví fanoušci, a že se jim budou naše zápasy líbit. Lucka F.: Snad nebude platit pravidlo třikrát a dost. Věřím, že lidi budou chodit i tuto čtvrtou extraligovou sezónu. Lucka R.: Těžko říct. Největší návštěvnost byla rok první. Je možné, že úspěchy z minulé sezóny nalákají jičínské diváky zpět do haly. Rozhodně by nám taková podpora hodně pomohla a byly bychom za to rády. A všechny najednou dodávají: Divácká podpora v Jičíně je jasně nejlepší v celé extralize a všem úžasným fanouškům děkujeme!

Eliška Kučová od mužů do extraligy!

Florbalový klub Jičín, konkrétně extraligový tým žen, hlásí posilu do brankoviště. Eliška Kučová (omlouváme se za předchozí komolení jména s dlouhým "ů") předchozí 3 ročníky chytala ligu amatérského florbalu mužů, kde působí třicet týmů. Eliška jako jediná zástupkyně ženského pokolení si vybudovala výborné renomé. V lize plné reprezentantů hokejbalu, bývalých hráčů extraligy hokeje a florbalu, se svými výkony zařadila na špičku brankářských žebříčků.

Extraligové ženy FBK Jičín tak získaly výbornou posilu do brankového prostoru. Další a poslední přírůstek na soupisce se jmenuje Nikola Mrázková. Jmenovkyně senzační útočnice Terezy, která válela za Jičín už v minulém ročníku, posílí defenzivní řady loňských čtvrtfinalistek. Dvacetiletá hráčka působila v juniorkách jako kapitánka Chodova a dotáhla to v této kategorii i do reprezentace. Minulý ročník přestoupila do Elite, které však extraligu neudrželo. Nikola bude v sezóně 2017/18 hostovat a jako všichni členové a fanoušci FBK Jičín se bude těšit na start florbalové extraligy žen. Ten začne pro Jičín těžkými zápasy proti loňským semifinalistům 15.9. na Chodově a poté 17.9. od 17.00 ve sportovním areálu v Jičíně proti Ostravě. Přijďte povzbudit ženy KM automatik FBK Jičín!

Další vítězství v přípravě na extraligu

Extraligový tým jičínských florbalistek přivítal v závěru letní přípravy na domácí půdě šestinásobného mistra Německa, tým z Weissenfelsu. Tradiční soupeř zavítal do Jičína již čtvrtým rokem. Po  šesti vítězstvích a jediné porážce, které znamenaly bronzové medaile na největším florbalovém turnaji Czech Open, pokračoval jičínský tým ve výborných výkonech i tentokrát. I přes absenci dvou posil, Bachmaierové a Svobodové, diktoval domácí tým vývoj zápasu po většinu utkání. Hrál se oboustranně útočný florbal, omlazený tým soupeřek se snažil s domácími držet krok. Již na počátku páté minuty šel domácí tým do vedení povedenou střelou po delší absenci se vracející Markéty Kosové.

Jičínský tým pak zvýšil tlak a z něho se rodila řada šancí. Po pěkných kombinacích se v krátkém sledu mezi střelkyně zapsaly Tereza Mrázková a Andrea Satýnková. Obě jmenované pak v průběhu druhé a třetí třetiny kompletovaly svůj hattrick. Hostující tým korigoval až v závěru druhé třetiny za stavu 7:0. Vysoké vítězství Jičína bylo rozhodně dílem celého týmu, po povedených kombinacích se do šancí dostávaly prakticky všechny hráčky. Mezi úspěšné střelkyně se zařadily ještě Lucie Florianová a kapitánka Gabriela Žůrková.

Číst dál: Další vítězství v přípravě na extraligu

Ženy FBK Jičín - famózní bronz z Czech open!

Největší florbalový turnaj na světě - Czech open - přivítal v ženských kategoriích celkem 72 týmů (16 kategorie Elite a 56 kat. Open). Jičínské dámy si po loňské jízdě florbalovou extraligou a senzačním konečném osmém místě si zajistily dokonce právo startu v kategorii Elite, tým však jako přípravu na extraligu upřednostnil start v Open, kde však nastoupily neméně kvalitní týmy včetně florbalových velmocí. Ženy FBK Jičín v neúplném složení postupně ve skupině vyřídily Bohemians Praha 5:0, italské LAquila 9:0 a v boji o prvenství a nasazení do play-off silné švédské IK DAM 2:1. Následoval souboj s německou juniorskou reprezentací a díky výhře 1:0 se ocitly jičínské hráčky již mezi nejlepšími 16 celky. V osmifinále se pak po remíze 1:1 s holandským SIACT Ladies rozjela nájezdová loterie, ve které ukázaly větší zkušenost dámy od lesa Řáholce. Čtvrtfinále pak nabídlo pikantní souboj s dalším extraligovým zástupcem Sokol Vinohrady a dopadlo úplně stejně jako zápolení o kolo zpět. Výhra po nájezdech 2:1 tak znamenala úžasný postup do semifinále turnaje. V něm FBK Jičín narazil na extraligové Panthers. Bohužel fyzické možnosti obou celků (Jičín hrající celý turnaj na dvě pětky a soupeř na 4) jasně rozdaly karty v boji o finále. Statečný výkon především v prvním poločase (zápasy se hrály 2x20 minut) ocenili všichni diváci několikrát aplausem, přesto na lepší výsledek než prohru 1:3 to nestačilo. Zisk senzačního bronzu znamená další významný úspěch pro jičínský florbal a lze jen doufat, že na tyto výkony navážou hráčky v následujícím ročníku extraligy.

Reprezentantka Kristýna Bachmaierová za FBK Jičín!

Vynikající posilu do nové sezóny florbalové extraligy žen získal tým FBK Jičín. Osobnost Gabriely Žůrkové, výborný kolektiv s kamarádským přístupem a v neposlední řadě přístup vedení klubu oslovilo populární "Bachy", která před rokem ziskem stříbra s Chodovem poněkud překvapivě jako členka reprezentace ukončila kariéru ve 22 letech. Tu však tedy obnovuje ve městě pohádek a dle svých vlastních slov se nemůže již dočkat extraligových zápasů. A náhoda tomu chtěla, že hned první extraligové kolo zavítají jičínské dámy do chdovské haly. Fanoušci FBK Jičín se pak mají ohledně hry Bachy rozhodně na co těšit! A co další změny v kádru? Vrací se do hry odchovankyně klubu Zuzana Svobodová, která se velmi dobře jeví v letní přípravě, na zkoušce je pak brankářka Eliška Kučová z HK (chytá z mužskou kategorii!). V kádru naopak končí Anička Drbohlavová (ukončení kariéry), Nikola Domonkosová a Leona Müllerová (zdravotní důvody). No a konec své hvězdné kariéry ohlásila i Ladislava Špíglová (za svobodna Plíšková), historicky první reprezentantka FBK Jičín. Univerzální hráčka, která v klubu působila od úplného začátku, se do srdcí fanoušků zapsala jednak jako nejlepší střelkyně 1. ligy a následně posunu do "repre" na postu gólmanky!!! Klub v následující sezóně chystá během některého domácí utkání poděkování a rozloučení s touto skvělou hráčkou.

Gabriela Žůrková nejlepší českou hráčkou!

Kapitánka jičínských extraligových florbalistek Gabriela Žůrková byla na galavečeru florbalista sezóny (kam však nebyla vůbec pozvána!!!) oceněna v nejprestižnější anketě. Tou je udělení ceny nejužitečnější hráčky extraligy dle hlasování samotných účastnic této soutěže. V celkovém pořadí skončila těsně druhá za slovenskou reprezentantkou Deníku Ferenčíkovou. Další senzační úspěch FBK Jičín v sezóně 2017/2018 podtrhla v té samé anketě odchovankyně klubu brankářka Veronika Samková 6.místem! Mezi gólmankami se umístila suverénně nejvýše. Do TOP 30 se ještě vešla na 26.příčce kondiční trenérka týmu Lucie Kloutvorová. Pod jejím vedením pokračuje letní příprava, nový ročník začíná již za dva měsíce. Skvělí fanoušci FBK Jičín si mohou zapsat termín 17.9. od 17.00 sportovní areál, když v rámci 2.kola extraligy přivítají hráčky Ostravy. O změnách v kádru budeme informovat v následujících reportech.

 

Teambuilding extraligy na Gladiátor race

Bahnem,ohněm a vodou -letní příprava před začátkem florbalové extraligy žen se jičínským florbalistkám přehoupla do druhé poloviny a tak si vyzkoušeli jeden z nejdrsnějších překážkových závodů ve Východních Čechách. Minulou neděli 18.6.2017 se 12 statečných bojovnic postavilo na start!Trasa závodu byla dlouhá vice než 6 km a holky překonaly 30 překážek. Nejtěžší byly úseky v bahně,kdy se musely pomoci vlastních sil, ale i ostatních závodníků dostat z příkrých příkopů na břeh a cela trasa jim tak zabrala skoro 3 hodiny. "Sáhly jsem si opravdu chvílemi až na dno svých sil, ale věřím, že nás to stmelí jako kolektiv a posunuly jsme si hranice komfortu o velký kus dopředu." Komentuje kondiční trenérka a hráčka FBK Jičín Lucie Kloutvorová. A jak se cítila gólmanka Verča Samková?

Číst dál: Teambuilding extraligy na Gladiátor race

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top