FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Ženy FBK Jičín prohrály v Brně

Židenice – FBK Jičín 3:2 (0:0, 3:0, 0:2) 

Branky Jičína: Žůrková, Kloutvorová

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová – Leona Müllerová, Lucie Florianová, Lucie Růžičková, Karolína Strejcovská, Karolína Exnarová, Pavlína Milolášková – Andrea Satýnková, Gabriela Žůrková, Lucie Kloutvorová, Nikola Domonkosová, Markéta Kosová, Anna Drbohlavová, Tereza Mrázková, Šárka Chlumská, Žaneta Kůželová

Trenér Petr Čiháček

13. kolo florbalové extraligy poslalo dámy z města pohádky do Brna, kde čekaly domácí povzbuzené vítězstvím nad mistryněmi z Vítkovic. Velmi důležitý souboj „o šest bodů“ pro postup do play-off rozehrály lépe Židenice a měly větší kontrolu na balónku. Jičín se však rychle rozehrál, první ohrožení brněnské branky si připsala kapitánka Gabča Žůrková. Následovalo torpédo z hokejky Leony „Lejíka“ Müllerové, které doslova trefilo špičku nohy domácí brankářky. Židenice však také hrozily, opět fantasticky chytající Verča Samková však byla neprůstřelná. Jednou jí pomohla i tyč, na druhé straně pak „lízal“ břevno projektil Andrey Satýnkové. Nástup do prostředního dějství vyšel Brnu. Tři de facto slepené góly z různých situací a FBK Jičín nabral v polovině utkání velkou ztrátu. Děvčata však ukázala, proč letos čeří vody v tabulce okolo postupu do play-off (postupuje prvních 8 týmů), posledních pět minut 2.třetiny přišpendlily Brňanky před vlastní svatyni, avšak letošní noční můra zvaná proměňování šancí se přihlásila i tentokrát… Těsně minula aktivně hrající Lucka Růžičková, kousek ke gólu chyběl agilní Žandě Kůželové, Nikča Domonkosová a Markéta Kosová pak nevěřícně kroutily hlavami nad bravurními zákroky domácí brankářky. Poslední třetina pak byla jasně v režii Jičína. Kapitánka Žůra totálně zbláznila celý tým v šatně a pak svým výkonem i na hřišti. A symbolicky ona vstřelila ve 42.minutě gól po spolupráci se svým útočným dvojčetem Andy Satýnkovou a hosté ještě zvýšily obrátky! Senzační stíhací jízda, kdy šance střídala šanci, Brněnské hráčky se nedostávaly za půlící čáru.

Číst dál: Ženy FBK Jičín prohrály v Brně

Extraligové florbalistky v půlce sezóny šesté

Senzační jízda pokračovala s Libercem - Studená sprcha od Vinohrad - FBK Jičín stále na postupovém místě

FBK Jičín – Crazy girls FBC Liberec 6:4 (2:0, 3:2, 1:2)

Branky (asistence) Jičína: 10:46 Müllerová (Žůrková), 19:39 Kosová (Domonkosová), 27:01 Florianová (Müllerová), 27:41 Žůrková (Satýnková), 39:37 Žůrková (Satýnková), 50:11 Satýnková (Žůrková)

10. kolo florbalové extraligy žen svedlo dohromady dva sousedy v tabulce, kteří se bijí o každý boj o vstupenku do play-off. Domácí hráčky utkání navíc pojaly jako pomoc zvířecímu útulku MÍSTO v Nové Pace, jemuž byl věnován výtěžek ze vstupného. 210 diváků pak vytvořilo neskutečnou kulisu pro FBK Jičín, který se do soupeře zakousl od úvodní vteřiny. Liberec se však v nasazení a aktivitě nenechal zahanbit, byl tak k vidění skvělý florbal! První šanci si připsaly hostující dámy, Verča Samková v domácí brance však vytáhla „televizní zákrok“! V polovině prvního dějství pak natáhla ke své už pověstné střele Leona Müllerová a trefila přesně – 1:0. Dvacet sekund před koncem úvodní periody pak neskutečnou přihrávku vyčarovala Nikola Domonkosová a Markéta Kosová už to měla jednoduché.

Číst dál: Extraligové florbalistky v půlce sezóny šesté

Videopozvánka na extraligu

Florbalistky drží postupové místo

Herbadent FK Jižní město - FBK Jičín 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Další kolo po reprezentační přestávce, konkrétně deváté, nabídla florbalová extraliga žen. Zraněními a nemoci sužovaný tým FBK Jičín tak měl o týden navíc k mobilizaci sestavy, ignorace reprezentačního realizačního týmu k formě jistých hráček (Žůrková, Müllerová, Samková) nechala odpočinout opory družstva, bohužel, přesto hostující hráčky na tom byli paradoxně ještě hůře. Do utkání s loňským vicemistrem a lídrem letošní tabulky naskočily v hodně oslabené sestavě, to ještě se sebezapřením nastoupily Kosová (nedohrála) a Satýnková, kapitánka Žůrková pak musela dokonce zaskočit na místě obránce…

Číst dál: Florbalistky drží postupové místo

Úžasná Gabriela Žůrková – extraligová trefa číslo 166!

Florbalistky poskočily na historické 6.místo, jejich hra baví!
Klíčové hračky mimo či nemocné - přesto senzační výhra!

FBK Jičín – ELITE Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

8. kolo florbalové extraligy žen proti sobě postavilo sousedy v tabulce. Nálady v obou táborech rozdílné, domácí FBK Jičín postihlo den před utkáním virové onemocnění, které nepustilo do hry klíčové opory Kosovou a Florianovou, se sebezapřením nastoupily Žůrková, Domonkosová, Müllerová, Kloutvorová pak se zraněním... Naproti tomu soupeř Elite Praha přijel potvrdit stoupající úroveň a bilanci s domácími, se kterými ještě neprohrály.

Opět hodně slušně zaplněná hala viděla od prvních minut otevřený florbal plný zajímavých momentů na obou stranách. Lucka Růžičková, hrající asi své nejlepší utkání v extralize, ve třetí minutě jen těsně minula "šibenici". Ve druhé brance pak tradičně kralovala Verča Samková, již od prvních sekund prokazovala opět reprezentační formu. V sedmé minutě pak málem spadla střecha sportovního areálu poprvé. Krásnou nabídku Andrey Satýnkové před branku svým osobitým způsobem proměnila Lucka Kloutvorová - 1:0 pro Jičín.

Číst dál: Úžasná Gabriela Žůrková – extraligová trefa číslo 166!

Ženy FBK Jičín na lichotivém sedmém místě

Bohemians Praha – FBK Jičín 10:4 (4:0, 6:2, 0:2)


Góly Jičína: 2 Domonkosová, Drbohlavová, Müllerová


Sedmé kolo florbalové extraligy žen poslalo štiku soutěže FBK Jičín na třetího velmi těžkého soupeře po sobě – na pražskou Bohemku. Navíc zranění citelně oslabilo tým z okraje Českého ráje, chyběly klíčové útočnice Kosová, Satýnková, Kloutvorová… Navíc stejně jako v ostatních venkovních utkání Jičíňačky brzy inkasovaly, v osmé minutě i přes celkem vyrovnanou hru už byl stav 4:0 pro domácí, kterým vyšlo vše, o co se pokusily. Snížení měla na hokejce Lejík Müllerová po senzační akci, gólmanka klokanek však předvedla výborný zákrok. Poté trefila Lucka Florianová tyč a šlo se do šaten. Nástup do druhého dějství se Jičínu povedl a neskutečně houževnatá, již zmíněná Leuška Müllerová, snížila. Ta samá hráčka pak bombou málem přelomila břevno, jenže pak jakoby hosté přestaly hrát. Další 4 rychlé slepené góly a bylo víceméně rozhodnuto. Snížení Nikči Domonkosové po výborné práci Gabči Žůrkové a „Lejíka“ však Bohemians nahecovalo k završení „desítky“ – po 2. třetině 10:2. Třetí třetinu pak předvedly hráčky FBK Jičín, proč zatím okupují pěkné sedmé postupové místo. Vtrhly na hřiště jako uragán, domácí nestíhaly. Anička Drbohlavová po pěkné Terky Mrázkové korigovala stav, za chvíli na to přidala další gól Nikča Domonkosová a hned skóre vypadalo přijatelněji. Škoda, že další šance se neujaly, hráčky Jičína přesto dohrály utkání se ctí a i přes snahu Bohemky poslední dějství vyhrály 2:0, což je vítané povzbuzení do dalších extraligových bojů.

V tom následujícím přivítají na domácí palubovce ve sportovním areálu již tuto sobotu 29.10. od 17:00 tým Elite Praha, což je přímý konkurent v boji o play-off ! Přijďte povzbudit hráčky FBK Jičín, které touží po historickém postupu do vyřazovacích bojů!

Sestava
: Adéla Kociánová, Verča Samková – Lucie Florianová, Pavlína Mikolášková, Karolína Exnarová, Lucie Růžičková – Gabriela Žůrková, Nikola Domonkosová, Leona Müllerová, Tereza Mrázková, Anna Drbohlavová, Žaneta Kůželová, Šárka Chlumská, Barbora Kořínková, Ladislava

Florbalistky Jičína na pozici pro play-off!

FBK Jičín – Fat Pipe Florbal Chodov 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Vražedný los, kdy po výjezdu na půdu úřadujícího mistra liga Vítkovic, čekal na senazaci letošní florbalové extraligy žen tým FBK Jičín, vicemistr a loňský vítěz z Chodova. Kádr našlapaný reprezentantkami současnými i bývalými však dámy z města pohádky nemohl rozhodit. Od prvních vteřin se hrál velmi rychlý a agresivní florbal, outsider z Jičína byl překvapivě důstojným protivníkem. A nebyl ani daleko od úvodního gólu, střela kapitánky a vůdce týmu Gabči Žůrkové však těsně minula branku. Následný tlak málem zúročila Andrea Satýnková, skvělé uvolnění od mantinelu a následná střela s gólovými parametry – na poslední chvíli blok Chodovské obránkyně! Hosté však postupně přebírali otěže a procenta držení míčku se nachýlila na jejich stranu. Defenziva domácích však pracovala na jedničku podtrženou, když bylo nejhůře, vytasila senzační zákrok Adélka Kociánová. Přesto z tlaku Chodov vytěžil po první třetině vedení, ale průběžný stav 0:1 komentovala florbalová média jako fantastický dílčí úspěch Jičína (predikce před utkáním hovořily o dvouciferném debaklu).

Číst dál: Florbalistky Jičína na pozici pro play-off!

Příjemné překvapení v ženské Extralize

Vítkovice - FBK Jičín 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)

Příjemné překvapení ženské florbalové extraligy tým Jičína zavítal v 5. kole na horkou půdu aktuálního mistra ligy a jasného favorita i pro letošní rok - 1. SC Tempish Vítkovice. Hosté byly navíc oslabeny nemocmi a zraněními, nedaly dohromady ani tři kompletní útoky. Trenérskou premiéru v extralize si pak odbyl populární a hlavně zkušený kouč Michal Šuk. Domácí diváci chtěli vidět mraky branek, v 17.minutě po třetím gólu Jičína skandovaly dvacet.... Brankářská jednička pro tento duel Adélka Kociánová však zavřela klec, hráčky FBK Jičín pak začaly usilovněji bránit. Kapitánka hostí Gabča Žůrková vstřelila málem kontaktní gól - míček na čáře se štěstím chytila brankářka Vítkovic. Přesto domácí utekly na pětibrankový rozdíl a prakticky bylo po utkání. Sympatický výkon Jičínských a snaha o vstřelení čestného gólu ve třetí třetině - bohužel, skóre už se posouvalo jen na straně vítěze loňské extraligy. Děvčata florbalového klubu Jičín však dohrála utkání s hlavami nahoře a megafavoritovi nepovolily ani "desítku". Hráčkou zápasu za hosty pak byla vyhlášena zaslouženě Gabriela Žůrková. Již v pátek 14.10. od 19.30 hrají ženy FBK Jičín ve sportovním areálu další kolo proti Chodovu, fanoušci florbalu jsou srdečně zváni!

Sestava
: Kociánová, Samková - Müllerová, Florianová, Exnarová, Růžičková - Žůrková, Satýnková, Kůželová, Kosová, Mrázková, Chlumská, Kořínková, Drbohlavová
Trenér Michal Šuk.

Florbalistky Jičína září v extralize

Panthers Praha - FBK Jičín 4:6 (2:0, 1:3, 1:3)

Góly (asistence) Jičína: 23:21 Kloutvorová (Florianová), 27:35 Müllerová (Florianová),

29:23 Žůrková (Satýnková), 40:41 Florianová (Kloutvorová), 48:28 Domonkosová (Kosová), 59:53 Müllerová 

Florbalová extraliga žen nabídla v posledních devíti dnech třetí zápas, jičínské hráčky zavítaly na palubu dosud neporaženého nováčka Panthers Praha. Ten své nadšení znásobil rychlým vedením o dva góly, další šance však pochytala skvělá Veronika Samková a hosté vyrovnaly hru. Své příležitosti však neproměnily, do šaten se šlo za stavu 2:0. A hned po zahájení druhé třetiny daly Pražačky třetí gól… V tu chvíli diváci i domácí pisatel textového on-line přenosu podlehli euforii, neznali však charakter FBK Jičín. Trenér Petr Čiháček s hlavním hecířem Markétou Kosovou vybudili tým ještě k větší aktivitě a domácí přestali stíhat. Akrobatický gól Lucky Kloutvorové, dělovka Lejíka Müllerová ze standardní situace – snížení náskoku na 3:2. Pak si vzala slovo kapitánka Jičína Gabča Žůrková a ukázala, že má stále nejrychlejší ruce v extralize – gól zpoza branky a v půlce zápasu 3:3. Začalo se tedy znovu. Jičínské hráčky hýřily aktivitou, poměr střel ve druhé třetině 8:20 hovoří za vše… Třetí dějství bylo hlavně o fyzické kondici, tu hosté v létě dřely a bylo to znát.

Číst dál: Florbalistky Jičína září v extralize

Exploze florbalistek, druhá výhra!

Góly (asistence) domácích: 16:00 Kůželová (Chlumská), 25:59 Drbohlavová (Domonkosová), 32:06 Kořínková (Exnarová), 45:57 Kosová (Satýnková)

3. kolo florbalové extraligy žen ve městě pohádky svedlo proti domácím ambiciózní celek z Brna, který nezachytil úvod soutěže. O to více potřebovaly Židenice bodovat, ale byl to malinko překvapivě Jičín, kdo diktoval tempo hry od první minuty. První akci si připsala kapitánka týmu Gabča Žůrková, její „jedovka“ ze střední vzdálenosti minula o pár centimetrů pravou tyč brněnské branky. O chvíli později pak první gól vstřelila Lucka Kloutvorová, avšak rozhodčí pro její placírku alá Messi neměli pochopení. Uplynulo přesně 16 minut a hlediště slavilo první regulérní gól. Žanda Kůželová skvěle zabojovala na půlce hřiště, následná práce celé lajny (Kořen, Šáryk, Žanda) vyústila do geniální přihrávky Šárky Chlumské a zakončení Žanety Kůželové znamenalo zasloužené vedení Jičína 1:0. Ve druhém dějství byl k vidění strhující florbal z obou stran, FBK Jičín však předváděl fantastickou defenzivu! Gólmanka Verča Samková opětovně prokazovala reprezentační formu a kolegyně v útoku se také činily. Výbornou práci „kosích sester“ Markéty KOSové a Nikity DomonKOSové zúročila skvěle hrající Anička Drbohlavová – 2:0. A o šest minut později bylo ještě veseleji, Kája Exnarová neskutečně „vyvezla míček“ a populární Bára „Kořen“ Kořínková rozvlnila síť – 3:0! Třetí dějství odstartovalo pětiminutovou přesilovkou Brna, skvělý kouč Petr Čiháček však ordinoval výbornou taktiku a Brno bylo jalové. Navíc Lucka Kloutvorová neskutečně udržela zcela sama tři soupeřky na vlastní polovině skoro celou minutu… Ihned po konci oslabení následovala přesilovka Jičína, drtivý tlak vyústil do krásné přihrávky „Žůry“, zakončení Andy Satýnkové a teče Markéty Kosové – 4:1. Kosmetická úprava Brna znamenala konečný super výsledek pro Jičín 4:2. A kdo jsou ty vlastně ty hrdinky?

Číst dál...Exploze florbalistek, druhá výhra!

Florbalistky v Ostravě neuspěly

FBC Ostrava - FBK Jičín 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)
Gól (asistence) Jičína: Kosová (Žůrková)

Druhé kolo florbalové extraligy žen poslalo jičínský celek do Ostravy, kde se postavily favorizovanému družstvu domácích, které cílí v letošním roce na superfinále. Papírové předpoklady se začaly naplňovat hned od úvodních minut, ostravské hráčky rychle odskočily do tříbrankového náskoku. FBK Jičín však uklidnil hru a v početní výhodě napřáhla ke střele kapitánka Gabriela Žůrková. Odražený míček poslalala fanstasticky do branky Markéta Kosová a snížila tak na rozdíl dvou branek. Další nadějné příležitosti však Jičíňačky nevyužily, brankářka Veronika Samková pak předvedla dva "televizní zákroky", po první třetině tedy stav 3:1 pro domácí. Druhé dějství Jičín měl chvíli více ze hry, ale domácí záhy přeřadily na vyšší rychlostní stupeň. Jejich tlak vyústil slepenými góly na stav 5:1, jičínské holky však sympaticky bojovaly a s evidentně lepším soupeřem nechtěly složit zbraně. Krásná střela Báry Kořínkové, "dělo" ze zápěstí Andrey Satýnkové, jedovka Leony Mullerové - nic z toho do sítě však neprošlo. V poslední minutě prostřední třetiny pak přišla standardní situace Ostravy, která po zmatcích v obraně znamenala stav 6:1 ve prospěch moravského týmu. Třetí třetinu pak zahájila parádním obranným zákrokem Lada Špíglová, následovala nejlepší šestina utkání (41.-50.minuta) v podání FBK Jičín. Domácí Ostravu přibily na vlastní polovinu, žádná šance však gólem neskončila. Konečné skóre 9:1 ve prospěch Ostravy je k jičínských hráčkám kruté, 3 body si však domácí plně zasloužily.

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Leona Mullerová, Lucie Florianová, Karolína Exnarová, Lucie Růžičková, Ladislava Špíglová - Andrea Satýnková, Gabriela Žůrková, Lucie Kloutvorová, Nikita Domonkosová, Markéta Kosová, Anna Drbohlavová, Šárka Chlumská, Barbora Kořínková, Žaneta Kůželová  Trenér Petr Čiháček

Autor: Martin Petrgál

Parádní vstup florbalistek do extraligy

FBK Jičín – FBS Olomouc 5:4 po prodl. (0:1, 1:0, 3:3)
Góly (asistence) domácích: 9:28 Žůrková (Müllerová), 40:19 Kloutvorová (Müllerová), 41:37 Müllerová (Florianová), 51:24 Kloutvorová (Žůrková), 62:37 Satýnková (Kloutvorová)

Prvním kolem odstartovala florbalová extraliga žen. Již třetí rok za sebou v elitní lize zahájily místní hráčky FBK Jičín, které po dvou desátých místech touží po historickém postupu do play-off. K úvodnímu duelu do sportovního areálu dorazily soupeřky FBS Olomouc a hned od prvního hvizdu rozhodčích začal opravdový extraligový florbal. Nasazení všech hráček a tempo hry bylo úžasné, Jičín byl aktivnější, rychlejší a agresivnější, čekalo se na první branku. Domácí promarnily 3 velké šance a tak udeřilo na druhé straně. Jičínská brankářka Veronika Samková měla zakrytý výhled a se střelou ze střední vzdálenosti nemohla nic udělat – 0:1. Její spoluhráčky však hlavy nesklopily, naopak přepnuly na ještě vyšší rychlostní stupeň. Nová hráčka Jičína, přestoupivší z Liberce reprezentantka Markéta Kosová byla těsně hlídaná, přesto však dokázala svá křídla Nikolu Domonkosovou i Aničku Drbohlavou uvolnit do střeleckých pozic, jedna střela však zblokována, druhá těsně „lízala“ konstrukci branky. Olomouc však zlobila z brejků, absolutorium ale zasloužila celá obrana v čele s famózní Verčou Samkovou.

Číst dál: Parádní vstup florbalistek do extraligy

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top