FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Pohodářky na vítězně vlně

Odstartovala čtvrtá sezóna jičínským florbalistkám hrajícím KrálovéhradeckoPardubickou ligu. Předchozí tři vyhrály, jak to dopadne tuto sezónu? Hrací systém soutěže se nezměnil, stále se hraje turnajově, změnily se však počty účastnících se týmů, a tak si každý tým zahraje s každým celkem třikrát. Je to systém, kdy i drobné zaváhání se dá snadno napravit. Pohodářky zatím však nezaváhaly a relativně přesvědčivě odehrály už tři turnaje. FBK Jičín Pohoda Team B – FbC Sokol Předměřice n/L 15:3, SK Spartak Slatiňany – FBK Jičín Pohoda Team B 2:14 Do nové sezóny vstoupily dvěma utkáními, kde soupeřkám příliš nedovolily. Výsledky odpovídají herní převaze, kterou pohodářky na ploše měly. Na některé akce byla radost pohledět. V brance se po téměř roční pauze znovu objevila Lada Špíglová, která s sebou vzala i nejmladší fanynku tříměsíční Natálku.

Zlatý hattrick pohodářek

V sobotu odjely hráčky Pohoda Teamu hrající Královéhradecko-Pardubickou ligu na poslední letošní turnaj do daleké Rokytnice nad Labem. Jistou medaily už měly, jen se netušilo, jakou barvu bude mít. Ačkoliv je čekaly papírově slabší soupeři, pohodářky musely alespoň jedno ze dvou utkání vyhrát, aby obhájily nejenom loňské, ale také předloňské vítězství. Vidina zlatého hattricku by mohla narušit psychickou pohodu a sílu týmu. Jičíňačky zabojovaly a nakonec z turnaje odváží plný zisk bodů, zlaté medaile, pohár a také nové dresy, které jim jako překvapení přichystala kapitánka Katka Rozsypalová spolu s trenérem Josefem Paříkem.

Pohodářky takticky za tři body

V sobotu odehrály florbalistky Jičína hrající Královéhradecko-Pardubickou ligu dvě nejtěžší utkání sezóny. Týmy z Jaroměře a Předměřic dokázaly jako jediné sebrat body pohodářkám. Jičíňačky potřebovaly získat alespoň tři body z tohoto turnaje, přizpůsobily tomu vše. Nasazení, taktiku, sestavu. Za bojovný a zodpovědný přístup patří všem hráčkám velké díky, bez týmového ducha by šance na zisk nejcennější medaile už nežila.

Jeden zápas, 6 bodů do tabulky Pohodářek

O víkendu pohodářky vyrazily na další turnaj Královéhradecko-Pardubické florbalové ligy žen. Sportovní hala Slatiňany není nejoblíbenější halou pohodářek. Kromě kluzkého povrchu, které znemožňuje jakýkoliv koordinovaný pohyb hráček, se tentokrát objevily i nepříjemně svítící sluneční paprsky. Bohužel hala nedisponuje žádnými závěsy nebo něčím podobným. Přechod míčku ze světlé strany palubovky do stinné byl náročný především pro brankářku Jičína Štěpánku Vondrovicovou, které slunce svítilo přímo do očí. Přesto se s tím více než skvěle vypořádala. V dresu pohodářek poprvé nastoupila Róza Jakešová a stala se tak nejmladší účastnicí tohoto týmu.

FBK Jičín Pohoda Team B – SK Spartak Slatiňany 7:4 (2:3, 3:0, 2:1)

Pohodářky za půlkou sezóny

V polovině sezóny figurují pohodářky na průběžném třetím místě tabulky Královéhradecko-Pardubické florbalové ligy žen. K dobru však mají dva zápasy. Zatím dominují v důležitých statistikách – nejvíce vstřelených branek, nejméně obdržených branek, kanadskému bodování vévodí kapitánka Katka Rozsypalová, dokonce zatím ovládají statistiku v nejnižším počtu trestných minut.

FBK Jičín Pohoda Team B – Orel Přelouč 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Už se stalo tradicí, když Verča Samková nemá povinnosti v extraligovém utkání, vypomáhá jičínskému béčku. Jejich stabilní gólmanka Lada Špíglová se připravuje na druhou mateřskou dovolenou a svému týmu pomáhá nyní pouze v taktické přípravě. V tomto a zejména v druhém domácím utkání Verča držela svůj tým svými skvělými zákroky stále ve hře a soupeřky deptala, když s přehledem likvidovala střely s gólovými parametry. Již v páté minutě vstřelila vítěznou branku Hana Novotná, během druhé třetiny jičíňačky potvrdily vedení dalšími dvěma góly. Ve třetí třetině tempo a tlak Jičína lehce polevil, i přesto se pohodářky mohly radovat z důležitých tří bodů do tabulky.

Branky: Novotná (Rozsypalová), Petrgálová (Rozsypalová), Rozsypalová (Šudová), Petrgálová (Rozsypalová), Šudová (Rozsypalová), Střely: 14:18

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top