FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Pohodářky již po čtvrté s titulem

Pohodářky obhájily opět titul, po čtvrté v řadě zvítězily v Královéhradecko-Pardubické florbalové lize. Tato sezóna byla z pohledu hracího systému nejdelší, každý s každým se utkal celkem třikrát. Soupeřící týmy se tedy velmi dobře poznaly a na každý zápas se mohly dobře připravit.

Jičínské florbalistky se však nezalekly těžkého systému a turnaj po turnaji se přibližovaly k metě nejvyšší. V čele obrany stála brankářka Ladislava Špíglová, která jako jediná z gólmanek odchytala všech 24 utkání.  Za svá záda pustila pouze 63 gólů, což je skvělé číslo v porovnání s ostatními týmy. Také se zapsala do tabulky produktivity, kde získala celkem devět bodů za skvělé nahrávky svým spoluhráčkám. Za obrannou fázi hry by pohodářky zasloužily většinou jedničku, jen výjimečně se jim v této činnosti dalo něco vytknout.

Pohodářky stále první!

Domácí turnaj mají za sebou ženy B Pohoda team. Získané 4 body za remízu a výhru stále znamenají první místo v tabulce se čtyřbodovým náskokem. Cesta za čtvrtým titulem v řadě ve druhé lize žen však ještě není u konce, hráčky čeká ještě porce 8 utkání. Držíme pěsti!

Na obrázku může být: 12 lidí, smějící se lidé
Napsal Martin Petrgál

Pohodářky na vítězně vlně

Odstartovala čtvrtá sezóna jičínským florbalistkám hrajícím KrálovéhradeckoPardubickou ligu. Předchozí tři vyhrály, jak to dopadne tuto sezónu? Hrací systém soutěže se nezměnil, stále se hraje turnajově, změnily se však počty účastnících se týmů, a tak si každý tým zahraje s každým celkem třikrát. Je to systém, kdy i drobné zaváhání se dá snadno napravit. Pohodářky zatím však nezaváhaly a relativně přesvědčivě odehrály už tři turnaje. FBK Jičín Pohoda Team B – FbC Sokol Předměřice n/L 15:3, SK Spartak Slatiňany – FBK Jičín Pohoda Team B 2:14 Do nové sezóny vstoupily dvěma utkáními, kde soupeřkám příliš nedovolily. Výsledky odpovídají herní převaze, kterou pohodářky na ploše měly. Na některé akce byla radost pohledět. V brance se po téměř roční pauze znovu objevila Lada Špíglová, která s sebou vzala i nejmladší fanynku tříměsíční Natálku.

Zlatý hattrick pohodářek

V sobotu odjely hráčky Pohoda Teamu hrající Královéhradecko-Pardubickou ligu na poslední letošní turnaj do daleké Rokytnice nad Labem. Jistou medaily už měly, jen se netušilo, jakou barvu bude mít. Ačkoliv je čekaly papírově slabší soupeři, pohodářky musely alespoň jedno ze dvou utkání vyhrát, aby obhájily nejenom loňské, ale také předloňské vítězství. Vidina zlatého hattricku by mohla narušit psychickou pohodu a sílu týmu. Jičíňačky zabojovaly a nakonec z turnaje odváží plný zisk bodů, zlaté medaile, pohár a také nové dresy, které jim jako překvapení přichystala kapitánka Katka Rozsypalová spolu s trenérem Josefem Paříkem.

Pohodářky takticky za tři body

V sobotu odehrály florbalistky Jičína hrající Královéhradecko-Pardubickou ligu dvě nejtěžší utkání sezóny. Týmy z Jaroměře a Předměřic dokázaly jako jediné sebrat body pohodářkám. Jičíňačky potřebovaly získat alespoň tři body z tohoto turnaje, přizpůsobily tomu vše. Nasazení, taktiku, sestavu. Za bojovný a zodpovědný přístup patří všem hráčkám velké díky, bez týmového ducha by šance na zisk nejcennější medaile už nežila.

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top