FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 25. března pohodářky na domácí palubovce obhájily loňské první místo ve florbalové Královéhradecko-Pardubické lize žen. Ačkoliv mají ještě jeden turnaj před sebou, nikdo ze soupeřek je už nemůže sesadit z trůnu. Cesta k vítězství ale byla složitá.

IBK Hradec Králové B – FBK Jičín Pohoda Team B 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

V tomto utkání výkon pohodářek nebyl nijak přesvědčivý. Chyběl tah na branku, vyšší bojovnost, větší počet střel na branku. Skóre otevřely hráčky z Hradce pěkně schovanou střelou, o které jinak skvěle chytající brankářka Lada Špíglová ani netušila. Ta nakonec zavelela ke srovnání stavu přihrávkou přes celé hřiště Kátě Tylšové. Ta si nejprve zkušeně obehrála brankářku a pak i přes značný střelecký úhel bezpečně srovnala stav na 1:1. Po kombinaci s Pavlínou Mikoláškovou nejprve zvyšovala Hana Novotná a necelou minutu poté vítěznou branku vstřelila Andrea Šritrová chytře číhající na úrovni velkého brankoviště.

Pohodářky opět vítězně

V sobotu 5. března vyrazilo jičínské florbalové družstvo Pohoda Team na další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Nejprve je čekal souboj s domácím celkem z Pardubic a poté papírově slabší soupeř ze Slatiňan.

FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Pardubice 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Začátek utkání pro pohodářky nevypadal dobře. Soupeřky hrály soustředěnou obranu, spousta střel se vůbec nedostala k brankářce. Ačkoliv skóre otevřely pohodářky, zbytek zápasu pouze dotahovaly, až v úplném závěru získaly vítězný gól. Ve druhé třetině rychlou akcí vstřelila chytře branku Hana Novotná po přihrávce Markéty Šudové. V jiných zápasech by to jičínskou hru oživilo, ale v tomto utkání to neplatilo. V deváté minutě vyrovnaly hráčky z Pardubic.

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 4. února vyrazily florbalistky Pohoda Teamu do vzdálenější Rtyně v Podkrkonoší odehrát další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Na úvod je čekal papírově slabší soupeř, v druhém utkání ovšem soupeř, se kterým bojují o průběžné vedení ligy.

FBK Jičín Pohoda Team B – FBC Florbalky Skuteč 9:2 (3:1, 5:0, 1:1)

V tomto utkání pohodářky potvrdily roli favoritek a od začátku utkání byly hodně aktivní. Hodně střílely, ačkoliv spoustu střel zablokovala pohotová obrana nebo míčky těsně míjely brankovou konstrukci. Hodně se uvolňovaly do volných prostorů, hodně si chtěly zahrát. V první třetině prošlo ke gólmance pouze sedm střel, ale zato tři proklouzly až za její záda. Skvělou střeleckou statistiku si pohodářky držely i v druhé třetině. Brankářka musela zasahovat 11krát, z toho se 5x mohly pohodářky radovat. V poslední třetině už produktivita klesla, ale o vítězství už bylo rozhodnuto.

Vítězný domácí turnaj florbalových žen Pohoda Team

V sobotu 14. ledna odehrálo jičínské béčko svůj první domácí turnaj. Dvě vydřená utkání lze ohodnotit jako zatím nejtěžší zápasy celé ligy. Věrní pořadatelé a skalní fanoušci poctivě fandili až do úplného konce. Pochvalu zaslouží celý tým za předvedený bojovný výkon, když nikdo nevzdal jediný souboj.

Pohodářky odskočily soupeřkám na čelo tabulky, v sobotu budou řádit na domácím turnaji v Jičíně

Rok 2016 uzavřely florbalové ženy „B“ Pohoda teamu, jak jinak , než vítězně. Na turnaji v moderní hale ve Skutči opět nezaváhaly a braly plný počet bodů. Tím si udržují průběžné první místo v tabulce a svůj náskok tří bodů se budou snažit udžet i nadále a to již tuto sobotu na turnaji v jičínském sportovním areále. Tentokrát se proti Pohodářkám postaví v 9:00 hod.tým z Hradce Králové a již po druhé v letošní sezóně svedou jičínské ženy herní boj ve 13:30 hod.s Orlem ze Rtyně v Podkrkonoší.

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top