FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Obhájí pohodářky titul a dovrší zlatý hattrick?

V sobotu 23. 9. zahájí v Přelouči florbalový B-tým žen FBK Jičín třetí sezónu ve 2.lize (oblast Královéhradecko-Liberecký kraj). Má za sebou dvě velmi úspěšné sezóny, od poslední prohry jej dělí už více než 700 dní. Vévodí několika statistikám: nejvyšší věkový průměr hráček (v letošní sezóně 33 roků), nejstarší hráčka ligy, nejvíce narozených dětí v týmu (dvanáct).

Úspěšný je i v čistě florbalových statistikách: královna střelkyň, druhý nejlepší tým v obraně, druhý nejlepší tým v útoku (dle počtu obdržených/vstřelených branek), brankářka, která se jako jediná na tomto postu zapsala do kanadského bodování.

V letošní sezóně chtějí podat pohodářky opět co nejlepší výkony, ale budou to mít velice těžké. Se soupeřkami se už velmi dobře znají, dokážou odhadnout, který tým je nebezpečnější, ale platí to i naopak. Ve zkušenostech málokterý tým může pohodářkám konkurovat, ale jak to bude s ostatními herními dovednostmi? Dokážou ženy držet krok a získají zlatý hattrick? Budou změny v soupisce a na klíčových postech hrát nějakou roli? Budoucnost se lehce poodhalí tuto sobotu.

Držme ženám pěsti, ať se jim daří a ať mají ze svých sportovních výsledků stále velkou radost!

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 25. března pohodářky na domácí palubovce obhájily loňské první místo ve florbalové Královéhradecko-Pardubické lize žen. Ačkoliv mají ještě jeden turnaj před sebou, nikdo ze soupeřek je už nemůže sesadit z trůnu. Cesta k vítězství ale byla složitá.

IBK Hradec Králové B – FBK Jičín Pohoda Team B 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

V tomto utkání výkon pohodářek nebyl nijak přesvědčivý. Chyběl tah na branku, vyšší bojovnost, větší počet střel na branku. Skóre otevřely hráčky z Hradce pěkně schovanou střelou, o které jinak skvěle chytající brankářka Lada Špíglová ani netušila. Ta nakonec zavelela ke srovnání stavu přihrávkou přes celé hřiště Kátě Tylšové. Ta si nejprve zkušeně obehrála brankářku a pak i přes značný střelecký úhel bezpečně srovnala stav na 1:1. Po kombinaci s Pavlínou Mikoláškovou nejprve zvyšovala Hana Novotná a necelou minutu poté vítěznou branku vstřelila Andrea Šritrová chytře číhající na úrovni velkého brankoviště.

Pohodářky opět vítězně

V sobotu 5. března vyrazilo jičínské florbalové družstvo Pohoda Team na další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Nejprve je čekal souboj s domácím celkem z Pardubic a poté papírově slabší soupeř ze Slatiňan.

FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Pardubice 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Začátek utkání pro pohodářky nevypadal dobře. Soupeřky hrály soustředěnou obranu, spousta střel se vůbec nedostala k brankářce. Ačkoliv skóre otevřely pohodářky, zbytek zápasu pouze dotahovaly, až v úplném závěru získaly vítězný gól. Ve druhé třetině rychlou akcí vstřelila chytře branku Hana Novotná po přihrávce Markéty Šudové. V jiných zápasech by to jičínskou hru oživilo, ale v tomto utkání to neplatilo. V deváté minutě vyrovnaly hráčky z Pardubic.

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 4. února vyrazily florbalistky Pohoda Teamu do vzdálenější Rtyně v Podkrkonoší odehrát další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Na úvod je čekal papírově slabší soupeř, v druhém utkání ovšem soupeř, se kterým bojují o průběžné vedení ligy.

FBK Jičín Pohoda Team B – FBC Florbalky Skuteč 9:2 (3:1, 5:0, 1:1)

V tomto utkání pohodářky potvrdily roli favoritek a od začátku utkání byly hodně aktivní. Hodně střílely, ačkoliv spoustu střel zablokovala pohotová obrana nebo míčky těsně míjely brankovou konstrukci. Hodně se uvolňovaly do volných prostorů, hodně si chtěly zahrát. V první třetině prošlo ke gólmance pouze sedm střel, ale zato tři proklouzly až za její záda. Skvělou střeleckou statistiku si pohodářky držely i v druhé třetině. Brankářka musela zasahovat 11krát, z toho se 5x mohly pohodářky radovat. V poslední třetině už produktivita klesla, ale o vítězství už bylo rozhodnuto.

Vítězný domácí turnaj florbalových žen Pohoda Team

V sobotu 14. ledna odehrálo jičínské béčko svůj první domácí turnaj. Dvě vydřená utkání lze ohodnotit jako zatím nejtěžší zápasy celé ligy. Věrní pořadatelé a skalní fanoušci poctivě fandili až do úplného konce. Pochvalu zaslouží celý tým za předvedený bojovný výkon, když nikdo nevzdal jediný souboj.

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top