FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V Pardubicích na pohodu – šest bodů pro florbalistky

V sobotu 25. listopadu vyrazily jičínské pohodářky za dalším turnajem do Pardubic. Čekali je papírově slabší soupeři, týmy, které v současné době okupují spodek průběžné tabulky Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Lada Špíglová jela své spoluhráčky pouze povzbuzovat, důvěru na její post dostala opět Štěpánka Vondrovicová, která ukázala skvělou brankářskou formu už na minulém turnaji v Jičíně.

FBK Jičín Pohoda Team B – TJ Sokol Jaroměř juniorky 17:0 (6:0, 3:0, 8:0)

Utkání, do kterého nastupujete jako favorit, bývají vždy těžká. Soupeř nemá co ztratit a do utkání nastupuje s klidným srdcem. Soupeřky z Jaroměře nastoupily ovšem pouze v pěti hráčkách, neměly nikoho na střídání a ačkoliv tempo hry pohodářek nebývá závratné, bez střídání se to uhrát prostě nedá.

Pohodářky už nejsou bez porážky

Více než dvouleté období bez porážky florbalových pohodářek z Jičína skončilo. V sobotu odehrály florbalistky dvě utkání na domácí palubovce a čekaly je papírově velmi silné soupeřky. Oba týmy – Jaroměř i Dobré – sestoupily z první ligy. TJ Sokol Jaroměř – FBK Jičín Pohoda Team B 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Tento zápas byl plný nečekaných událostí. V brance se představila gólmanka A-týmu Verča Samková, která se obětovala a vstala brzy ráno, aby pomohla kamarádkám z béčka. Nedostatečný počet obránkyň doplnila Lea Petrgálová. Jičíňačky inkasovaly první branku v osmé vteřině zápasu. V tomto utkání lze vyzdvihnout jen velmi málo pozitivních okamžiků: pohodářky bojovaly do poslední vteřiny, dostávaly se do jasných gólových šancí, parádní zkušená trefa do růžku z hokejky Hany Novotné, obětavé výkony Verči Samkové. Jindy ukázková obranná činnost v tomto zápase zůstala zapomenuta. Nedůsledností v obraně soupeřky získávaly prostor k ohrožení branky Jičína. I když ve druhé třetině hráčky z Jaroměře stěží běhaly, pohodářky nevyužily nabídnuté šance a nezvýšily tempo hry. Čtyři střely na branku v první třetině mluví za vše.  Branky: Dvořáková (Kořínková), Dvořáková (Rozsypalová), Novotná (Vacková)

Pohodářky vstupují do třetí sezóny se šesti body

V sobotu odehrály pohodářky první dvě utkání florbalové Královéhradecko-Pardubické ligy. Pro pracovní a jiné povinnosti se nesešly v plné síle, naposledy hrály florbal před několika měsíci. Přesto nebo právě proto se těšily na novou sezónu a na nové zápasy.

Obhájí pohodářky titul a dovrší zlatý hattrick?

V sobotu 23. 9. zahájí v Přelouči florbalový B-tým žen FBK Jičín třetí sezónu ve 2.lize (oblast Královéhradecko-Liberecký kraj). Má za sebou dvě velmi úspěšné sezóny, od poslední prohry jej dělí už více než 700 dní. Vévodí několika statistikám: nejvyšší věkový průměr hráček (v letošní sezóně 33 roků), nejstarší hráčka ligy, nejvíce narozených dětí v týmu (dvanáct).

Úspěšný je i v čistě florbalových statistikách: královna střelkyň, druhý nejlepší tým v obraně, druhý nejlepší tým v útoku (dle počtu obdržených/vstřelených branek), brankářka, která se jako jediná na tomto postu zapsala do kanadského bodování.

V letošní sezóně chtějí podat pohodářky opět co nejlepší výkony, ale budou to mít velice těžké. Se soupeřkami se už velmi dobře znají, dokážou odhadnout, který tým je nebezpečnější, ale platí to i naopak. Ve zkušenostech málokterý tým může pohodářkám konkurovat, ale jak to bude s ostatními herními dovednostmi? Dokážou ženy držet krok a získají zlatý hattrick? Budou změny v soupisce a na klíčových postech hrát nějakou roli? Budoucnost se lehce poodhalí tuto sobotu.

Držme ženám pěsti, ať se jim daří a ať mají ze svých sportovních výsledků stále velkou radost!

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 25. března pohodářky na domácí palubovce obhájily loňské první místo ve florbalové Královéhradecko-Pardubické lize žen. Ačkoliv mají ještě jeden turnaj před sebou, nikdo ze soupeřek je už nemůže sesadit z trůnu. Cesta k vítězství ale byla složitá.

IBK Hradec Králové B – FBK Jičín Pohoda Team B 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

V tomto utkání výkon pohodářek nebyl nijak přesvědčivý. Chyběl tah na branku, vyšší bojovnost, větší počet střel na branku. Skóre otevřely hráčky z Hradce pěkně schovanou střelou, o které jinak skvěle chytající brankářka Lada Špíglová ani netušila. Ta nakonec zavelela ke srovnání stavu přihrávkou přes celé hřiště Kátě Tylšové. Ta si nejprve zkušeně obehrála brankářku a pak i přes značný střelecký úhel bezpečně srovnala stav na 1:1. Po kombinaci s Pavlínou Mikoláškovou nejprve zvyšovala Hana Novotná a necelou minutu poté vítěznou branku vstřelila Andrea Šritrová chytře číhající na úrovni velkého brankoviště.

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top