FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Pohodářky opět vítězně

V sobotu 5. března vyrazilo jičínské florbalové družstvo Pohoda Team na další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Nejprve je čekal souboj s domácím celkem z Pardubic a poté papírově slabší soupeř ze Slatiňan.

FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Pardubice 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Začátek utkání pro pohodářky nevypadal dobře. Soupeřky hrály soustředěnou obranu, spousta střel se vůbec nedostala k brankářce. Ačkoliv skóre otevřely pohodářky, zbytek zápasu pouze dotahovaly, až v úplném závěru získaly vítězný gól. Ve druhé třetině rychlou akcí vstřelila chytře branku Hana Novotná po přihrávce Markéty Šudové. V jiných zápasech by to jičínskou hru oživilo, ale v tomto utkání to neplatilo. V deváté minutě vyrovnaly hráčky z Pardubic.

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 4. února vyrazily florbalistky Pohoda Teamu do vzdálenější Rtyně v Podkrkonoší odehrát další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Na úvod je čekal papírově slabší soupeř, v druhém utkání ovšem soupeř, se kterým bojují o průběžné vedení ligy.

FBK Jičín Pohoda Team B – FBC Florbalky Skuteč 9:2 (3:1, 5:0, 1:1)

V tomto utkání pohodářky potvrdily roli favoritek a od začátku utkání byly hodně aktivní. Hodně střílely, ačkoliv spoustu střel zablokovala pohotová obrana nebo míčky těsně míjely brankovou konstrukci. Hodně se uvolňovaly do volných prostorů, hodně si chtěly zahrát. V první třetině prošlo ke gólmance pouze sedm střel, ale zato tři proklouzly až za její záda. Skvělou střeleckou statistiku si pohodářky držely i v druhé třetině. Brankářka musela zasahovat 11krát, z toho se 5x mohly pohodářky radovat. V poslední třetině už produktivita klesla, ale o vítězství už bylo rozhodnuto.

Vítězný domácí turnaj florbalových žen Pohoda Team

V sobotu 14. ledna odehrálo jičínské béčko svůj první domácí turnaj. Dvě vydřená utkání lze ohodnotit jako zatím nejtěžší zápasy celé ligy. Věrní pořadatelé a skalní fanoušci poctivě fandili až do úplného konce. Pochvalu zaslouží celý tým za předvedený bojovný výkon, když nikdo nevzdal jediný souboj.

Pohodářky odskočily soupeřkám na čelo tabulky, v sobotu budou řádit na domácím turnaji v Jičíně

Rok 2016 uzavřely florbalové ženy „B“ Pohoda teamu, jak jinak , než vítězně. Na turnaji v moderní hale ve Skutči opět nezaváhaly a braly plný počet bodů. Tím si udržují průběžné první místo v tabulce a svůj náskok tří bodů se budou snažit udžet i nadále a to již tuto sobotu na turnaji v jičínském sportovním areále. Tentokrát se proti Pohodářkám postaví v 9:00 hod.tým z Hradce Králové a již po druhé v letošní sezóně svedou jičínské ženy herní boj ve 13:30 hod.s Orlem ze Rtyně v Podkrkonoší.

Pohodové skóre 24:2

V sobotu 19. 11. odehrálo florbalové družstvo žen další dvě utkání v Královéhradecko-Pardubickém kraji. Ačkoliv je čekali dva papírově slabší soupeři, žádné utkání se nesmí podceňovat, protože takový soupeř nemá co ztratit a může jen překvapit. Pohodářky proto nasadili vysoké tempo už od prvních vteřin.

SK Spartak Slatiňany – FBK Jičín Pohoda Team B 1:16 (0:5, 0:5, 1:6)

V tomto utkání hráčky Jičína ukázaly, jaký mají přehled a jistotu na hokejkách. Přihrávky mířily do volných prostorů, kam si sbíhaly spoluhráčky, k vidění byly akce, kde se zapojila celá pětice pohodářek.Utkání neprobíhalo v nejvyšším tempu, ale chuť zaběhat si byla znát na všech hráčkách z Jičína. I proto se snadněji dostávaly do zakončení, na branku vystřelily celkem 46x i přesto, že v mnoha akcích ještě hledaly lépe postavenou spoluhráčku. Hattrickem se můžou pochlubit celkem tři hráčky, Markéta Šudová ukázala cit pro zakončení dokonce čtyřikrát. Střelecky se opět velmi dobře dařilo Haně Novotné, která ještě třikrát vyzvala svoji spoluhráčku k zakončení. Konečně mezi tři tyče zamířila i Petrgálová.

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top