FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Pohodářky odskočily soupeřkám na čelo tabulky, v sobotu budou řádit na domácím turnaji v Jičíně

Rok 2016 uzavřely florbalové ženy „B“ Pohoda teamu, jak jinak , než vítězně. Na turnaji v moderní hale ve Skutči opět nezaváhaly a braly plný počet bodů. Tím si udržují průběžné první místo v tabulce a svůj náskok tří bodů se budou snažit udžet i nadále a to již tuto sobotu na turnaji v jičínském sportovním areále. Tentokrát se proti Pohodářkám postaví v 9:00 hod.tým z Hradce Králové a již po druhé v letošní sezóně svedou jičínské ženy herní boj ve 13:30 hod.s Orlem ze Rtyně v Podkrkonoší.

Pohodové skóre 24:2

V sobotu 19. 11. odehrálo florbalové družstvo žen další dvě utkání v Královéhradecko-Pardubickém kraji. Ačkoliv je čekali dva papírově slabší soupeři, žádné utkání se nesmí podceňovat, protože takový soupeř nemá co ztratit a může jen překvapit. Pohodářky proto nasadili vysoké tempo už od prvních vteřin.

SK Spartak Slatiňany – FBK Jičín Pohoda Team B 1:16 (0:5, 0:5, 1:6)

V tomto utkání hráčky Jičína ukázaly, jaký mají přehled a jistotu na hokejkách. Přihrávky mířily do volných prostorů, kam si sbíhaly spoluhráčky, k vidění byly akce, kde se zapojila celá pětice pohodářek.Utkání neprobíhalo v nejvyšším tempu, ale chuť zaběhat si byla znát na všech hráčkách z Jičína. I proto se snadněji dostávaly do zakončení, na branku vystřelily celkem 46x i přesto, že v mnoha akcích ještě hledaly lépe postavenou spoluhráčku. Hattrickem se můžou pochlubit celkem tři hráčky, Markéta Šudová ukázala cit pro zakončení dokonce čtyřikrát. Střelecky se opět velmi dobře dařilo Haně Novotné, která ještě třikrát vyzvala svoji spoluhráčku k zakončení. Konečně mezi tři tyče zamířila i Petrgálová.

Krásné čtyři body získaly florbalové pohodářky

V sobotu 29. října vyrazily pohodářky na další dvě utkání florbalové Pardubicko-Královéhradecké ligy. Nejdříve je čekal tým z Pardubic, který je jako jediný v minulé sezóně dokázal porazit.


FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Pardubice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Tuto sezónu pohodářky začínají zápasy velmi aktivně a úvodní góly na sebe nenechají dlouho čekat. I v tomto zápase se podařilo otevřít skóre už ve druhé minutě utkání díky chytré střele Katky Tylšové, kterou vyslala do boje Pája Mikolášková. Tempo hry se pak přizpůsobilo potřebám pohodářek, které měly i dost prostoru na trénink herních kombinací. Ačkoliv se poměrně snadno dostávaly k zakončení, místo rázné střely přicházely další a další nahrávky, branku pohodářky zaměřily v první třetině pouze šestkrát.

Pohodářky zahájily sezónu vítězně

V sobotu 15. října se jičínské florbalistky vydaly na svůj první turnaj letošní sezóny v 2. lize Královéhradeckého a Pardubického kraje do Skutče. Ačkoliv se potýkaly s vysokou absencí hráček, nakonec se rozhodly nepovolat posily a hrát jen na pohodu. V devíti hráčkách v poli se zrodila dvě obrovské překvapení, první zisk šesti bodů do tabulky.

Zlaté medaile vybojovány

V sobotu 9. dubna 2016 pohodářky odehrály poslední utkání sezóny. Sice kvůli tomuto zápasu strávily více než sedm hodin mimo domov, výlet do Rokytnice v Orlických horách se určitě vyplatil. Získané tři body vrátilo pohodářky na první místo v tabulce, které už jim nikdo vzít nemůže.

FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Proxisky Pardubice B 9:2 (4:0, 2:2, 3:0)

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top